Reklama

Šestiletý chlapec našel na zahradě zkameněliny staré stovky milionů let

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Šestiletý britský chlapec našel na zahradě zkameněliny staré stovky milionů let s pomocí sady na hledání fosílií, kterou dostal pod stromeček.

Nejstarší z nalezených zkamenělin může být až 500 milionů let stará. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Siddak Singh Jhamat, pro přátele Sid, se vydal do zahrady se svou novou sadou hledat červy.

Kopal jsem a hledal červy a kousky keramiky a cihel. Ale narazil jsem na kámen, co vypadal trochu jako roh a napadlo mě, že by to mohl být zub nebo dráp, nebo také roh. Ale vlastně to byl kus korálu. Byl jsem z toho vážně nadšený, když jsem zjistil, co to je,“ řekl Sid.

Překvapilo nás, když našel v zemi něco, co mělo takový zvláštní tvar. Byl to drsný korál a kolem něj bylo několik menších kousků. Další den tam šel znovu kopat a našel kus slepeného pískovce, ve kterém byla spousta maličkých zkamenělých měkkýšů a mušlí,“ dodal otec chlapce.

Sid identifikoval drsný korál s pomocí skupiny hledačů zkamenělin na facebooku, do které patří. Podle stop na korálu odhadli, že jde s největší pravděpodobností o zástupce řady korálnatců rugosa a jeho věk je 251 až 488 milionů let.

Drsné korály se vyskytovaly právě v tomto období, v prvohorách. „Anglie byla v té době součástí superkontinentu Pangea a v té době byl celý pod vodou,“ uvedl otec s tím, že o synově nálezu chtějí uvědomit Geologické muzeum Birminghamské univerzity.

Sledujte nás na sítích

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama