Více
  8.3 C
  Czech
  Úterý, 26 října, 2021

  Šestiletý chlapec našel na zahradě zkameněliny staré stovky milionů let

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Šestiletý britský chlapec našel na zahradě zkameněliny staré stovky milionů let s pomocí sady na hledání fosílií, kterou dostal pod stromeček.

  Nejstarší z nalezených zkamenělin může být až 500 milionů let stará. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Siddak Singh Jhamat, pro přátele Sid, se vydal do zahrady se svou novou sadou hledat červy.

  Kopal jsem a hledal červy a kousky keramiky a cihel. Ale narazil jsem na kámen, co vypadal trochu jako roh a napadlo mě, že by to mohl být zub nebo dráp, nebo také roh. Ale vlastně to byl kus korálu. Byl jsem z toho vážně nadšený, když jsem zjistil, co to je,“ řekl Sid.

  Překvapilo nás, když našel v zemi něco, co mělo takový zvláštní tvar. Byl to drsný korál a kolem něj bylo několik menších kousků. Další den tam šel znovu kopat a našel kus slepeného pískovce, ve kterém byla spousta maličkých zkamenělých měkkýšů a mušlí,“ dodal otec chlapce.

  Sid identifikoval drsný korál s pomocí skupiny hledačů zkamenělin na facebooku, do které patří. Podle stop na korálu odhadli, že jde s největší pravděpodobností o zástupce řady korálnatců rugosa a jeho věk je 251 až 488 milionů let.

  Drsné korály se vyskytovaly právě v tomto období, v prvohorách. „Anglie byla v té době součástí superkontinentu Pangea a v té době byl celý pod vodou,“ uvedl otec s tím, že o synově nálezu chtějí uvědomit Geologické muzeum Birminghamské univerzity.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Japonská princezna Mako porušila tradici a vzala si obyčejného muže

  Japonská princezna Mako porušila tradici a vzala si obyčejného muže. Zasáhly ji i jeho dluhy

  V Japonsku je normou, v královské rodině striktně dodržovat řád urozenosti. Dosud nepřicházelo v úvahu, aby si některý člen vzal partnera bez vznešeného panovnického titulu. Až princezna Mako to porušila. A nemá to jednoduché.
  V roce 2040 úplně zmizí ledovce v Africe

  V roce 2040 úplně zmizí ledovce v Africe. To má způsobit nevratnou změnu zemského systému

  Často slyšíme o tání ledovců v polárních končinách, jako je Grónsko nebo Antarktida. Ještě kritičtější situace kvůli tajícímu ledu je však v Afrických horách. Velmi brzy hrozí záplavy a hladomor.
  Dalekohledy nové generace by mohly odhalit prvopočátek obrovských černých děr

  Dalekohledy nové generace by mohly odhalit prvopočátek obrovských černých děr

  Tohle si běžný pozemšťan jen těžko dokáže představit. „Plyn o hmotnosti miliónů sluncí‘, stovky milionů let, takové veličiny a příměry se skloňují v nové studii, která pátrá po prvotním vzniku záhadných vesmírných černých děr.
  Německá dívka se ztratila, když byla běhat. Mohla by za tím být sekta z Čech

  Německá dívka se ztratila, když byla běhat. Mohla by za tím být sekta z Čech

  V Německu se rozjelo pátrání po jedenáctileté dívence. Naposledy si byla zaběhat v bavorském Holzheimu, pak už ji nikdo neviděl. Pikantní na celém je, že by podle zdrojů mohlo mít ztracení spojitost s nebezpečnou sektou.
  Matka, která za 10 let porodila 11 dětí

  Žena, která za 10 let porodila 11 dětí. Nyní čeká další a plánuje všechny učit sama doma

  Sedmatřicetiletá Courtney působí jako svěží mladá žena, rozhodně ne jako strhaná matka. Přesto přivedla na svět už jedenáct potomků a dvanácté je na cestě. S třiatřicetiletým manželem Chrisem si udělali doma menší ‚továrnu na děti‘.
  Lego zahajuje prodej první kolekce stavebnic pro gaye a lesbičky

  Lego zahajuje prodej první kolekce stavebnic pro gaye a lesbičky. Typickým holčičím růžovým přebalům odzvonilo

  Výjev dívek hrajících si s panenkami v růžových šatičkách a chlapců s autíčky je nejspíš minulostí. Instituce rozhodly, že se hračky musí sjednotit do podoby „uni sex“. Průzkumy totiž odhalily, že dosavadní rozlišování pohlaví by mohlo děti urážet.
  Reklama
  Reklama
  Reklama