Více
  9.9 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Sedm členů rodiny zemřelo během jednoho dne, osudným se jim stal unikající plyn

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Smutný příběh se odehrál na jihu Moorhead v Minnesotě. Rodina původem z Hondurasu se přestěhovala za lepším životem do Spojených států amerických. Těšili se, jak společně oslaví nejkrásnější svátky v roce. Štědrého dne se však nedočkali živí.

  Kvůli technické závadě se v domě stala tragédie. Belin Hernandez (37), jeho žena Marleny Pint (34), děti Breylin (16), Mike (7) a Marbely (5), Belinův bratr Eldor Hernandez Castillo (32) a Belinova neteř Mariela Gusman Pint (19) zde spolu trvale žili pohromadě. Když rodinu přišli navštívit příbuzní, své blízké našli bezvládně ležící bez známek života. Informoval o tom policejní informační portál Moorhead Police Department.

  Vyšetřování tragédie byl i pro zkušené vyšetřovatele tvrdý oříšek, něco zde nehrálo

  Pět členů rodiny bylo nalezeno ve svých postelích, Belin Hernandez a Marleny Pint se nacházeli na podlaze v ložnici. Když na místo dorazila policie a vyhodnotila okolnosti, došla k závěru, že jejich smrt způsobila otrava oxidem uhelnatým. Policejní náčelník Shannon Monroe řekl, že neexistují žádné známky toho, že by šlo trestnou činnost. Vše nasvědčuje jen nešťastné náhodě. I tak ale případ vyšetřovatelům zamotal hlavu. Bylo záhadou, odkud mohl jedovatý plyn unikat, protože se nepřišlo na žádné viditelné závady spotřebičů, které by v domácnosti mohly otravu způsobit.

  Dvoupatrový dvojdomek bez suterénu, ložnice umístěny v patře. Riziková zařízení, ke kterým byla v souvislosti s otravou upírána pozornost, byl kotel umístěný v garáži nacházející se v přízemí domu, či dodávka. „Oxid uhelnatý mohl pocházet ze dvou zdrojů. Buď šlo o topné zařízení nebo dodávku, která parkovala v garáži. Technický tým, který dům důkladně prohledal, nicméně na topném zařízení nenašel žádný otvor, odkud by mohl plyn unikat do prostoru,“ vyjádřil se Monroe.

  Jediným problémem, který by mohl být klíčový, podle zjištění techniků bylo, že v garáži chyběl detektor oxidu uhelnatého a nahrazen byl pouze detektorem kouře. Ten by ovšem neviditelný toxický plyn nezachytil.

  Ve chvíli, kdy na místo dorazili první záchranáři, v domě naměřili pouhých dvanáct stupňů Celsia a běžel jen ventilátor. Jak uvedl Monroe, oběti měly však na sobě lehké oblečení, což znamená, že předtím topení fungovalo. Zároveň dodal, že obyvatelů sousedního přilehlého domku se naštěstí kontaminace oxidem uhelnatým nijak nedotkla.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS