ZprávySean 'Diddy' Combs čelí více než 100 novým obviněním ze sexuálních trestných...

Sean ‚Diddy‘ Combs čelí více než 100 novým obviněním ze sexuálních trestných činů

Americký právník uvedl, že více než 100 lidí zažaluje rappera Seana „Diddyho“ Combse za sexuální napadení, znásilnění a sexuální zneužívání. Informoval o tom server BBC či Forbes.

Rapper Sean „Diddy“ Combs by mohl být obviněn ze sexuálního zneužívání a vykořisťování více než 100 lidmi v sérii žalob, které by měly být podány v různých státech v příštích 30 dnech. Oznámil to v úterý právní zástupce obviněných. Informoval o tom magazín Forbes.

Texaský právník Tony Buzbee uvedl, že mezi údajnými oběťmi jsou i nezletilé děti, které byly zneužity již ve věku devíti let. „Jedná se o důležitou záležitost, kterou hodláme agresivně řešit,“ řekl Buzbee novinářům.

Také se nechal slyšet, že žaloby budou zahrnovat „mnoho mocných lidí“ a „mnoho špinavých tajemství“.

Erica Wolffová, právnička zastupující Combse, uvedla, že rapper „důrazně a kategoricky“ popírá obvinění a tvrdí, že jsou „nepravdivá a pomlouvačná“.

Na úterní tiskové konferenci Buzbee uvedl, že on a jeho tým „nenechají kámen na kameni, aby našli potenciálně odpovědné strany“ v údajném zneužívání nebo „jakoukoli osobu či subjekt, který se na tomto ohavném chování podílel nebo z něj měl prospěch“.

Všechna obvinění popírá

Wolffová v prohlášení pro BBC uvedla, že pan Comb „se těší na prokázání své neviny a ospravedlnění u soudu, kde bude pravda zjištěna na základě důkazů, nikoli spekulací“.

Tato právní žaloba je nejnovější žalobou proti Combsovi. Ten byl minulý týden zatčen a čelí obvinění z trestných činů vydírání a obchodování se sexem. V současné době se nachází ve federální vazbě poté, co mu bylo zamítnuto propuštění na kauci. Proti tomuto rozhodnutí se odvolal.

Všechna obvinění z trestné činnosti popřel.

Mezi oběťmi je prý 25 nezletilých

Podle Buzbeeho, který má licenci k výkonu právnické praxe v Texasu a New Yorku, je celkový počet údajných obětí, které zastupuje, 120. Polovinu z nich tvoří muži a druhou polovinu ženy, které pocházejí z více než 25 států USA.

Dodal, že 25 z údajných obětí, které zastupuje, jsou nezletilé osoby. Je to poprvé, co byl Combs obviněn ze sexuálního zneužívání dětí.

Obvinění se týkají období od roku 1991 až do letošního roku. K incidentům mělo dojít v Los Angeles, New Yorku a Miami, uvedl Buzbee. Dodal, že k většině z nich došlo po roce 2015.

Tisíce lidí tvrdí, že je rapper zneužil

Většina žalobců podle něj tvrdí, že byli znásilněni po večírcích pořádaných Combsem. Buzbee dodává, že se jednalo buď o večírky u příležitosti vydání alba, nebo o silvestrovské večírky a večírky ke Dni nezávislosti USA. Další se podle něj konaly na konkurzech.

„Mnohokrát, zejména mladí lidé, kteří chtěli proniknout do průmyslu, byli k takovému jednání donuceni příslibem, že se stanou hvězdou, nebo příslibem, že si Sean Combs poslechne jejich nahrávku,“ řekl Buzbee.

Andrew Van Arsdale, advokát z právní skupiny AVA, která s panem Buzbeem spolupracuje, uvedl, že jeho firma obdržela více než 3 000 telefonátů od lidí, kteří tvrdí, že je hudební magnát zneužíval.

Kromě 120 údajných obětí uvedl, že jeho firma pracuje na prověření dalších 100 případů.

Doporučujeme

Svoboda médií ve světě je nejnižší za 25 let, uvedli Reportéři bez hranic

Svoboda médií ve světě je nejnižší za posledních 25 let, uvedla dnes v pravidelné zprávě mezinárodní nevládní organizace Reportéři bez hranic (RSF). Ve více než polovině ze 180 sledovaných zemí je podle ní situace médií obtížná nebo velmi vážná, zejména vlivem rozšiřování restriktivních zákonů. Česko si v žebříčku proti loňsku o jedno místo pohoršilo na 11. příčku.

Ruské drony zasáhly v noci na dnešek ukrajinskou Oděsu, zranily 18 lidí

Nejméně 18 zraněných si v noci na dnešek vyžádal útok ruských dronů na jihoukrajinské město Oděsa. Útok poškodil obytné budovy, informovala agentura Reuters s odvoláním na oficiální činitele. Byl to druhý ruský útok na Oděsu za tento týden.

Republikáni překreslují volební mapy. Ve hře jsou výsledky voleb

Republikáni se usilovně snaží překreslit mapy volebních obvodů ve svůj prospěch. Floridští zákonodárci schválili nový plán volebních obvodů pro nadcházející volby do Kongresu, které se uskuteční letos v listopadu, a Nejvyšší soud zrušil v Louisianě klíčové ustanovení zákona o volebních právech.

Izrael u Řecka zasáhl proti flotile plující do Gazy, zadržel asi 175 lidí

Izraelské ozbrojené síly zastavily flotilu s humanitární pomocí plující do Pásma Gazy a na palubě více než 20 lodí zadržely asi 175 lidí, které nyní odvážejí do Izraele. S odvoláním na vyjádření izraelského ministerstva zahraničí to píše agentura AFP.

Indické svátky sklizně čelí tlaku klimatu

Jaro v Indii tradičně hýří barvami, hudbou a tancem. Vesnice ožívají slavnostmi spojenými se sklizní. Letos se ale do radosti míchá nejistota. Počasí se mění a zemědělci to cítí na vlastní kůži.

Cena ropy vyskočila nejvýš od roku 2022

Cena ropy prudce roste a světové trhy začínají naplno počítat s tím, že konflikt kolem Íránu jen tak neskončí. Severomořská ropa Brent se dostala nad 122 dolarů za barel, tedy na nejvyšší úroveň od roku 2022. Důvodem je patová situace mezi Spojenými státy a Íránem a téměř uzavřený Hormuzský průliv, kterým běžně proudí významná část světové ropy.

Muž s nožem útočil v Londýně na členy židovské komunity, dva zranil

Útočník v severním Londýně pobodal dva členy židovské komunity, policie jej zadržela. Incident přišel po sérii žhářských útoků na židovské objekty v této oblasti.

Trump tlačí na Írán kvůli dohodě, zvažuje další možnosti

Americký prezident Donald Trump zvažuje další postup v oblasti Hormuzského průlivu, přičemž vyzval Írán k uzavření dohody. Pokračující blokáda ochromuje globální obchodní trasy i energetické trhy už dva měsíce.

Spojené arabské emiráty opouštějí ropný kartel OPEC

Spojené arabské emiráty po téměř šedesáti letech opouštějí OPEC. Rozhodnutí má začít platit 1. května a znamená citelnou ránu pro organizaci, která se dlouhodobě snaží ovlivňovat světové ceny ropy pomocí těžebních limitů. SAE byly jedním z jejích největších producentů.

KOMENTÁŘ: Rozpadá se ropný kartel? Takto trh ovlivní, že Emiráty opouštějí OPEC

Spojené arabské emiráty už v pátek oficiálně vystoupí z Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Překvapivé rozhodnutí může vést k větším cenovým výkyvům komodity a také ke snížení vlivu celé organizace. Proč?

William a Kate slaví 15 let manželství. Pár zveřejnil nový snímek s dětmi

Už je to 15 let, co si britský princ William vzal Kate Middleton. Obřad tehdy sledoval celý svět. U příležitosti křišťálové svatby manželé na sociálních sítích zveřejnili novou rodinnou fotografii z velikonočního pobytu v anglickém Cornwallu, na níž jsou se svými třemi dětmi.

Oteplování dělá z aljašských štik hladovější predátory

Oteplování řek na jihu centrální Aljašky mění chování štiky obecné. Nepůvodní dravec v teplejší vodě loví víc ryb a může dál zvyšovat tlak na lososy, jejichž populace už v regionu slábnou.

Bývalý ředitel FBI Comey je obviněn z vyhrožování Trumpovi smrtí

Bývalý ředitel FBI James Comey čelí obvinění z vyhrožování smrtí americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Toho se měl dopustit na fotografii, kterou krátce zveřejnil na sociálních sítích.

Hasiči v ruském Tuapse podle úřadů dostali pod kontrolu požár rafinerie

Požár rafinerie ve městě Tuapse v Krasnodarském kraji na jihozápadě Ruska mají hasiči pod kontrolou. Dnes o tom s odvoláním na prohlášení místních úřadů informovala agentura TASS. Zařízení zachvátily plameny v noci na úterý po útoku ukrajinských dronů. Prezident Vladimir Putin v úterý vyslal na místo ministra pro mimořádné situace Alexandra Kurenkova, který na zásah dohlíží. Ukrajina, která od února 2022 vzdoruje ruské invazi, pravidelně podniká vzdušné údery na ruské vojenské a energetické objekty, aby tak omezila možnosti Moskvy financovat válku.

Velryba Timmy míří do Severního moře, remorkér ji táhne k Dánsku

Remorkér táhnoucí člun s velrybou, kterou dobrovolníci v úterý vyprostili z mělčiny na severu Německa, míří do Severního moře. Za noc urazil zhruba 50 kilometrů a dnes ráno se nacházel u ostrova Fehmarn. Osud mladého keporkaka přezdívaného Timmy poutá řadu týdnů velkou pozornost médií a veřejnosti v Německu i v zahraničí.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama