Více
  9.9 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Šaty Amy Winehouse se vydražily za čtvrt milionu dolarů. Peníze půjdou na boj se závislostmi

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Šaty, které na sobě měla britská zpěvačka Amy Winehouse během svého posledního jevištního vystoupení, se na aukci předmětů z její pozůstalosti prodaly za více než 243 tisíc dolarů (5,3 milionu korun). V pátek o tom informovaly servery BBC a Sky News.

  Zpěvačka a skladatelka minišaty oblékla v Bělehradě v červnu 2011, měsíc před svou smrtí ve věku 27 let. Kousek od návrhářky Naomi Parry se podle Sky News prodal za 16násobek původního odhadu.

  Prodej více než 800 položek včetně značkového oblečení a spodního prádla, ručně psaných poznámek a módních doplňků z pozůstalosti Winehouse vynesl více než 4 miliony dolarů (přes 87 milionů korun). Veškerý výtěžek poputuje nadaci, kterou její rodiče založili na pomoc mladým lidem s problémy se závislostí.

  Winehouse byla jednou z určujících hvězd své generace, známá svým jedinečným hlasem. Mezi její nejpopulárnější písně patří Rehab, Back to Black a Love is a Losing Game.

  Zpěvačka zemřela na otravu alkoholem ve svém domě v Camdenu na severu Londýna v červenci 2011.

  Řada položek výrazně překonala odhady aukční síně Julien’s Auctions

  Červená kabelka Moschino ve tvaru srdce, kterou si Winehouse v roce 2007 vzala na Brit Awards, kdy získala cenu v kategorii britské sólové umělkyně i za britské album, vynesla přes 200 tisíc dolarů (zhruba 4,4 milionu korun). Jde tak o 13násobek původního odhadu.

  Zlaté šaty Dolce & Gabbana, v nichž se také oblevila na jevišti, se nakonec vyšplhaly na částku 150 tisíc dolarů (téměř 3,3 milionu korun), což byl 30násobek jejich orientační ceny.

  Krémovo-černý overal od Temperley London, který Winehouse oblékla na vystoupení při příležitosti oslavy 90. narozenin Nelsona Mandely, se prodal za více než 121 tisíc dolarů (přes 2,6 milionu korun). Původní odhad byl přitom tisíc až dva tisíce dolarů.

  Některé předměty budou od 26. listopadu k vidění na výstavě Amy: Beyond the Stage v Muzeu designu v Kensingtonu v západním Londýně, než budou předány vítězům aukce.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS