Více
  9.9 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  SabeRLight bude na Dota 2 Majoru zaskakovat pod barvami Entity

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  SabeRLighT, hráč TSM, se na Arlingtonském majoru připojí k týmu Entity. Tým se od kvalifikace na major potýkal s problémy s vízy a carry hráči Entity, Pureovi, byla dnes oficiálně zamítnuta žádost o vízum.

  Pure se zmínil o možnosti, že se 25. července nebude moci zúčastnit. Hráč uvedl, že ho během turnaje zastoupí carry hráč TSM, Timado, ale vypadá to, že plány byly na poslední chvíli změněny.

  Hráč pozice 5 Entity, Fishman, na svém kanálu Telegram potvrdil, že SabeRLighT bude tým doprovázet na jeho cestě Arlingtonským majorem. SabeRLighT se sice postupně podílel na úspěších TSM a jejich cestě na International 2022. Téměř celou svou profesionální kariéru v Dotě 2 ale hrál na pozici tři.

  Profesionální hráči mají většinou slušnou představu o tom, jak hrát jednotlivé role, ale přechod může být těžší, než by se mohlo zdát. Zvlášť když k němu musí dojít během jednoho z nejprestižnějších turnajů v tomto roce.

  Entity však není jediným týmem, který bude mít během turnaje ve své sestavě náhradníka. Fnatic bude muset hrát se třemi náhradníky kvůli problémům s vízy a Xtreme Gaming se museli z turnaje odhlásit.

  Arlington Major má začít 4. srpna a stále jsou týmy, které ještě nevyřešily své cestovní záležitosti. Společnost Valve sice umožní týmům hrát s náhradníky. Dostupný počet náhradníků se ale bude nadále zmenšovat, protože se na akci nedostaví více hráčů.

  SaberLighTova historie

  SabeRLight je český hráč, který se poprvé dostal do širšího povědomí, když se mu s plně českou soupiskou téměř podařilo kvalifikovat na The International 2019. Od kvalifikace tým dělily dvě výhry, ale ani jednu hru se týmu tehdy nepodařilo vyhrát.

  Chvíli poté následovalo krátké působení v týmu Singularity. Po něm si SabeRLighta všimnul SumaiL a nabídl mu, aby ho nahradil v Quincy Crew, se kterými ale bohužel odehrál jen The Summit 11.

  Chvíli poté vznikla soupiska Chicken Fighters, která sdružovala vycházející Evropské talenty a ze začátku působila velmi slibně. Tak slibně, že ji 22.4.2020 podepsala organizace Ninjas in Pyjamas.

  Pod ní se ale tým nedočkal kýžených výsledků. SabeRLight tým po osmi měsících opustil a přidal se do nově vznikající severoamerické soupisky Undying. Té si po vynikajícím působení v regionu všimla organizace TSM, pod kterou již nyní tým píše histroii.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS