SportRonaldo dva, Messi pět. Hrající legendy fotbalu řádily v dresech svých národních...

Ronaldo dva, Messi pět. Hrající legendy fotbalu řádily v dresech svých národních týmů

Bez formy? Dávno za zenitem? Cristiano Ronaldo a Lionel Messi dokazují, že ne zrovna líbivé řeči kritiků nejsou absolutně založeny na pravdě. Oba včera řádili v dresech svých reprezentačních výběrů, portugalský kanonýr Ronaldo proti Švýcarsku skóroval dvakrát, Argentinec Messi potopil pěti góly Estonsko.

Dva fotbaloví velikáni letos neprožili na klubové úrovni zrovna ideální sezonu. Minimálně, co se trofejí týče. Messi byl kritizován v Paříži, Ronaldo to často schytával v Manchesteru United. Je však pravdou, že oba dávali góly, asistovali a své umění přenesli také do reprezentačních výběrů. Vše se potvrdilo včera.

Za pár dní se Portugalsko v čele s Cristianem Ronaldem představí proti České republice. Ještě před tím ale byl v Lize národů na programu souboj se Švýcarskem. V něm vyhrál favorit rozdílem třídy 4:0 a dva góly zařídil právě kanonýr Manchesteru United. Mohl dát hattrick, velkolepým oslavám ale nakonec zabránil ofsajd.

Ronaldo nasázel ve 187 zápasech za portugalský národní tým už 117 branek a ani ve svých 37 letech neubírá na tempu. Je důvodem, proč se Portugalsko dostalo na mistrovství světa a ve skupině H Ghanu, Uruguay a Jižní Koreu. Ještě předtím je ale na reprezentačním programu Liga národů a dva souboje s Českou republikou.

Messi podruhé v kariéře pětigólový

Skvělou fazonu měl během včerejšího zápasu Argentiny a Estonska také Lionel Messi. Fotbalový génius teprve podruhé v kariéře prožil pětigólový večer. Historicky nejlepší argentinský kanonýr v historii s 86 góly ve 162 zápasech dal vzpomenout na zápas Ligy mistrů mezi Leverkusenem a Barcelonou v roce 2012.

Tehdy vyhrál jeho tým 7:1, on sám zajistil pět gólů, teď vyhrála Argentina nad estonskou reprezentací 5:0 a Messi dal všech pět branek. Jako prvnímu fotbalistovi v historii se mu podařilo dosáhnout neskutečné mety 1100 podílů na gólech. Ať už v Barceloně, Paříži nebo reprezentaci, ať už jde o góly nebo asistence.

Messi potvrdil, že se mu ve Španělsku daří přímo dokonale. Hrálo se totiž v Pamploně v rámci soustředění, tam, kde hrál Argentinec španělskou Sérii A a zapsal se do dějin v dresu Barcelony jako jeden z nejlepších hráčů všech dob.

Argentině se v závěru sezony daří skvěle. Před pár dny ovládla Finalissimu proti vítězi EURA z Itálie.

Doporučujeme

Bořil dostal stop na sedm zápasů sezona pro něj skončila

Kapitán Slavie Jan Bořil dohrál sezonu předčasně. Disciplinární komise mu po víkendovém zápase v Hradci Králové udělila trest na sedm soutěžních utkání. Obránce tak přijde o závěr ligy i nadstavbu a zasáhne až do dalšího ročníku.

Meta propustí tisíce lidí. Zaměstnanci mluví o posedlosti AI

polečnost Meta podle stanice ABC oznámila propuštění zhruba 8 000 zaměstnanců v nadcházejícím měsíci. Jde o zhruba 10 procent pracovní síly. Tisíce pracovních míst přitom nechá neobsazených. Hlavním důvodem jsou zvýšené výdaje na umělou inteligenci, na kterou letos vynaloží 135 miliard dolarů (asi 2,8 bilionu korun).

Benátkám dochází čas. Mohou zmizet pod mořem

Benátky, jedno z nejkrásnějších a turisticky nejvyhledávanějších měst světa, se kvůli změnám klimatu mohou stát minulostí. Podle nové zprávy budou v případě nečinnosti do konce století ztraceny. Zatímco město postupně klesá, mořská hladina stoupá. Současný systém protipovodňových zábran přestane stačit ještě v tomto století.

Sázel na únos Madura. Americký voják skončil v poutech

Americký voják speciálních jednotek zapojený do operace na sesazení venezuelského diktátora Nicoláse Madura byl zatčen za neoprávněné nakládání s utajovanými informacemi. Na predikčním trhu Polymarket vsadil na americký útok na jihoamerickou zemi a únos jejího prezidenta během několika hodin více než 33 tisíc dolarů (asi 683 tisíc korun).

Ruské drony útočily na Oděsu, zabily dva seniory a 15 zranily

Seniorský pár v noci na dnešek zemřel při ruském útoku na Oděsu, informovala ukrajinská Státní služba pro mimořádné informace (DSNS) a městská vojenská správa. Dalších 15 lidí je zraněných. Ruské bezpilotní letouny zasáhly obytné domy, civilní infrastrukturu i nákladní loď mířící do přístavu.

Příměří mezi Izraelem a Libanonem bylo prodlouženo o tři týdny, oznámil Trump

Izrael a Libanon se dohodly na prodloužení příměří o tři týdny. Křehké uklidnění situace ale dál provázejí útoky, politické napětí i nejistota kolem role Hizballáhu. Informovaly o tom agentury Reuters a AP News.

Trump chce koupit Spirit Airlines za peníze daňových poplatníků

Americký prezident Donald Trump zvažuje neobvyklý zásah do leteckého trhu. Místo klasické finanční pomoci by stát podle něj mohl koupit zadlužené Spirit Airlines, stabilizovat firmu a později ji prodat se ziskem. Cílem má být záchrana pracovních míst i udržení konkurence mezi aerolinkami.

Čelní srážka dvou vlaků v Dánsku. Pět lidí je v kritickém stavu

V Dánsku na železničním přejezdu severozápadně od Kodaně se ve čtvrtek brzy ráno čelně srazily dva vlaky. Nehoda si podle zdravotnických zdrojů vyžádala pět těžce zraněných a dalších třináct lidí utrpělo lehčí zranění.

Třinec vyrovnal finále na 2:2 a zlomil Pardubice doma

Finále extraligy nabralo dramatický směr. Třinec zvládl i druhý domácí zápas a po výhře 4:2 dorovnal sérii s Pardubicemi na 2:2. Oceláři tak rychle odpověděli na úvodní porážky z venku a znovu ukázali, že se s nimi musí počítat.

Velšští farmáři žalují firmu kvůli plánovaným elektrickým vedením

Pět set velšských farmářů míří k soudu. Podali hromadnou žalobu na energetickou firmu Green Gen Cymru. Tvrdí, že při plánování nových tras elektrických stožárů porušuje jejich práva a zastrašuje místní lidi.

Rusko bude pozváno na summit G20 na Floridě, mluví se o účasti Putina

Rusko obdrží pozvánku na summit zemí G20, který se bude konat v prosinci na Floridě, napsala v noci na dnešek agentura AFP s odvoláním na zdroj z Bílého domu. List Washington Post s odkazem na představitele administrativy Donalda Trumpa napsal, že prezident má v úmyslu pozvat na schůzku v Miami i šéfa Kremlu Vladimira Putina. Sám Trump dnes novinářům řekl, že o pozvánce pro Putina neví a že pochybuje, že by Putin přijel, i když by to podle něj bylo přínosné. Moskva se k možné Putinově účasti na summitu přímo nevyjádřila.

Princ Harry nečekaně dorazil do Kyjeva a promluvil o válce

Princ Harry překvapil nečekanou návštěvou Ukrajiny. V Kyjevě se setkal s vojáky i zástupci organizací a zdůraznil dopady války i potřebu další podpory. Jeho vyjádření byla otevřenější než u většiny členů královské rodiny.

Akcionáři Warner Bros schválili gigantické spojení s Paramountem

Mediální svět čeká největší otřes posledních let. Akcionáři společnosti Warner Bros Discovery drtivou většinou hlasů podpořili převzetí firmy konkurenčním studiem Paramount Skydance v transakci za 111 miliard dolarů. Pokud obchod posvětí i antimonopolní úřady, vznikne kolos ovládající značky jako Harry Potter, Hra o trůny nebo zpravodajskou síť CNN. Spojení obou gigantů má zásadně změnit tvář Hollywoodu i streamovacích služeb.

Marihuana už v USA nepatří mezi nejnebezpečnější drogy

Spojené státy americké přistoupily k historickému kroku v drogové politice. Administrativa prezidenta Donalda Trumpa oficiálně změnila klasifikaci marihuany, která byla desítky let vedena v nejpřísnější kategorii vedle heroinu nebo LSD. Nově se přesouvá do mírnější skupiny látek, kam patří například anabolické steroidy. Tento posun má zásadní dopad na vědecký výzkum i budoucí dostupnost konopné léčby pro americké pacienty.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama