Více
  9.3 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Počet rezervací u easyJet se díky pozitivním zprávám o vakcínách zvýšil o 50%

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Počet rezervací u společnosti easyJet minulý týden vzrostl o 50%, poté, co byly oznámeny pozitivní zprávy o vakcínách proti novému typu korovnairu. Předpokládaná roční ztráta této britské letecké společnosti díky pandemii se pohybuje kolem jedné miliardy liber. Informovala o tom agentura Reuters a The Irish Times.

  Cestování je posledních osm měsíců na velmi nízké úrovni. Společnost easyJet tak byla nucena prodat desítky svých letadel a více se zadlužit, aby přežila, dokud se létání nezotaví.

  Výkonný ředitel Johan Lundgren varoval, že i když díky pozitivním zprávám o vakcínách byly rezervace na vzestupu, je stále příliš brzy na to, aby se vědělo, jak se situace vyvine a Lundgren nemůže předvídat, kdy se cestování opět zvedne.

  Po zveřejnění pozitivní zprávy o vakcíně Pfizer 9. listopadu šly akcie easyJet raketově nahoru o 45%. Zprávy také dopomohly minulý týden k nárůstu počtu rezervací společnosti o 50% ve srovnání s předchozím týdnem, uvedl Lundgren. Dodal také, že tento trend pokračoval i tento týden po pondělních zprávách o vakcíně Moderna.

  Dle společnosti právě pozitivní zprávy o vakcínách podporují rezervace. Letecká společnost také uvedla, že sjednala nové podmínky s vládou Spojeného království ohledně své půjčky ve výši 600 milionů liber. Polovina je nyní splatná v březnu, zbytek v listopadu.

  Lundgren uvedl, že společnost bude udržovat své finance pod kontrolou vzhledem k pokračující nejistotě. Easyjet plánuje do konce roku létat pouze z 20% své obvyklé kapacity. Lundgren také dodal, že si přeje, aby díky testování došlo ke zkrácení doby karantény, čímž by se zvýšila poptávka.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS