Více
  14.2 C
  Czech
  Pátek 31. března 2023

  Princ Harry se dnes dostavil k soudu v Londýně, žaluje vydavatele Daily Mail

  Britský princ Harry se dnes nečekaně dostavil k londýnskému vrchnímu soudu, informovala agentura Reuters. Ten se začal zabývat žalobou, kterou na vydavatele bulvárního listu Daily Mail společně s ním podali i zpěvák Elton John a další celebrity kvůli narušování soukromí a údajným odposlechům. Vydavatelství Associated Newspapers obvinění odmítá.

  Rus, jehož dcera nakreslila protiválečný obrázek, byl odsouzen ke dvěma rokům vězení. Vypadá to ale, že uprchl

  Ruský svobodný otec, jehož dcera byla nahlášena školou za to, že nakreslila protiválečný obrázek, dostal dva roky vězení za diskreditaci armády. K soudu se nedostavil, nejspíše uprchl z domácího vězení. Dívka skončila v dětském domově.

  Populační bomba možná nikdy nevybuchne, zjistil výzkum

  Lidská populace dosáhne vrcholu dříve a bude menší, než se očekávalo. K žádné explozi „populační bomby“ nedojde, zjistil průzkum, který tak zlepšil vyhlídky pro životní prostředí. Zastavení demografického růstu a populační pokles kromě toho sníží politické a sociální napětí.

  Renner se před rozjetou rolbou pokoušel zachránit synovce. Po nehodě má herec přes 30 zlomených kostí

  Herec Jeremy Renner se před nehodou na Nový rok snažil zabránit tomu, aby jeho sněžná rolba srazila jeho synovce, když byl americký umělec podle zprávy úřadu nevadského šerifa vtažen pod jedoucí vozidlo. Renner utrpěl vážná zranění a byl letecky transportován do nemocnice, kde podstoupil nejméně dvě operace. Informovaly o tom servery BBC a CNN.

  Hvězda filmů Avengers 1. ledna přišla na pomoc svému synovci, jehož vůz zapadl ve sněhu. K vyproštění auta Renner použil rolbu. Ta však začala klouzat do strany, přičemž ruční brzda nebyla zatažená, uvádí se v redigované zprávě úřadu šerifa okresu Washoe. „Rolba Pistenbully začala klouzat. Renner tak opustil vozidlo, aniž by zatáhl ruční brzdu,“ stojí ve zprávě, kterou získala stanice CNN.

  „Ačkoli vozidlo Pistenbully mělo určité mechanické problémy, na základě naší mechanické prohlídky se domníváme, že by zatažení ruční brzdy zabránilo v jeho pohybu vpřed. Když se Renner rolbu pokusil zastavit nebo odklonit, aby zabránil zranění (svého synovce), byl vtažen pod vozidlo. To jej přejelo,“ uvádí se také ve zprávě, podle níž kontrolka brzdy nefungovala. Mechanické problémy tak při nehodě poblíž hercova domu v Nevadě mohly hrát roli.

  „Jakmile (Renner) vozidlo opustil, uvědomil si, že míří přímo na (jeho synovce),“ pokračuje zpráva. „Obával se, že Pistenbully (jeho synovce) srazí, a proto se rozhodl, že se pokusí vozidlo zastavit nebo odklonit.“ Aby mohl vstoupit do kabiny rolby, musel vylézt na pohybující se pásy a byl „okamžitě vtažen pod levý pás“, informoval úřad šerifa.

  Renner skončil v nemocnici v kritickém stavu

  Populárního amerického herce šestitunová sněžná rolba přejela. Renner měl „extrémní (potíže) s dýcháním“, přičemž „pravá strana jeho hrudníku… se zhroutila, horní část trupu je rozdrcená“, stojí v záznamu volání na tísňovou linku, který získala stanice CNN.

  Rennerův synovec začal „křičet o pomoc“, protože u sebe neměl telefon, informoval server BBC. Do příjezdu zdravotníků mu pomohli dva sousedé.

  „Rolba se přes něj převalila a pokračovala v jízdě po silnici,“ doplnil úřad šerifa. „Ležel na zemi a soustředil se na dýchání, zatímco mu (jeho synovec a další osoby) poskytovali pomoc, dokud na místo nedorazil lékařský personál,“ uzavřel.

  Herec „utrpěl tupé poranění hrudníku a ortopedická zranění“, uvedla dříve v prohlášení hercova mluvčí Samantha Mast. Dvaapadesátiletý umělec pak v příspěvku na Instagramu napsal, že si při incidentu zlomil více než 30 kostí. Ty však podle jeho slov „zesílí, stejně jako se prohlubuje láska a pouto s rodinou a přáteli“.

  Renner se pravděpodobně nejvíce proslavil díky postavě Clinta Bartona (Hawkeye) v sérii filmů Avengers z dílny Marvelu. Objevil se také ve dvou filmech Mission: Impossible, mysteriózním sci-fi Příchozí (Arrival) nebo kriminálním dramatu Špinavý trik (American Hustle). V současné době účinkuje v seriálu Paramount+ Mayor of Kingstown.

  Sledujte nás na sítích

  Největší latinskoamerická e-commerce platforma zavádí v Chile obchodování s bitcoiny

  Mercado Libre, největší latinskoamerická e-commerce společnost podle tržní hodnoty, zahájila v Chile obchodování s kryptoměnami prostřednictvím své digitální peněženky Mercado Pago.

  Soul tvrdí, že Severní Korea popravuje lidi za sdílení jihokorejských videí

  Severní Korea popravuje lidi za drogy, sdílení jihokorejských médií a náboženské aktivity, protože dusí lidská práva a svobody svých občanů, uvedla ve čtvrteční zprávě Jižní Korea.

  Trump odmítl obvinění jako pronásledování a vměšování do voleb

  Bývalý americký prezident Donald Trump označil obvinění, pro jehož vznesení hlasovala v noci na dnešek velká porota newyorského soudu, za "politické pronásledování" a "vměšování do voleb". "Jsem zcela nevinen," ujistil Trump v prohlášení, ze kterého citovaly tiskové agentury. Bývalý šéf státu chce v roce 2024 usilovat o návrat do Bílého domu.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Největší latinskoamerická e-commerce platforma zavádí v Chile obchodování s bitcoiny

  Mercado Libre, největší latinskoamerická e-commerce společnost podle tržní hodnoty, zahájila v Chile obchodování s kryptoměnami prostřednictvím své digitální peněženky Mercado Pago.

  Soul tvrdí, že Severní Korea popravuje lidi za sdílení jihokorejských videí

  Severní Korea popravuje lidi za drogy, sdílení jihokorejských médií a náboženské aktivity, protože dusí lidská práva a svobody svých občanů, uvedla ve čtvrteční zprávě Jižní Korea.

  Valné shromáždění OSN odhlasovalo významnou klimatickou rezoluci

  Mezinárodní soudní dvůr v Haagu (ICJ) získá právní pravomoci definovat povinnosti států v oblasti klimatu. Odhlasovalo to Valné shromáždění OSN na žádost ostrovního státu Vanuatu kriticky ohroženého vzestupem mořských hladin.