Více
  11.6 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Reddit přidá NFT avatary postavené na blockchainu Polygon

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V nadcházejících týdnech Reddit spustí nové tržiště sběratelských avatarů, které bude využívat non-fungible tokens (NFT) hostované na blockchainu společnosti Polygon. O zprávě informoval server Decrypt.

  Webová stránka, která je domovem nesčetných fór a online komunit, bude spolupracovat s nezávislými umělci na vytváření jedinečných avatarů, které si uživatelé Redditu budou moci koupit za fixní cenu a přizpůsobit si je pomocí výbavy, což tvůrcům přinese podíl z prodeje. O novince informoval server Decrypt.

  Nákup těchto avatarů dává jejich majitelům kromě možnosti chlubit se také licenci na používání těchto uměleckých děl na Redditu i mimo něj.

  Profily s nastavenými sběratelskými avatary jako profilovým obrázkem budou mít podle tiskové zprávy také „efekt podobný světélkování“ v komentářové sekci.

  Sběratelské avatary však bude možné zakoupit pouze v místních měnách, například v amerických dolarech. V současné době neexistuje možnost nákupu v kryptoměnách, ani je nelze vydražit na sekundárním trhu, jako je OpenSea.

  „V budoucnu vidíme blockchain jako jeden ze způsobů, jak přinést komunitám na Redditu více pravomocí a nezávislosti,“ uvedla společnost. „Sběratelské avatary podporované blockchainem jsou jedním z prvních kroků, které podnikáme, abychom otestovali potenciální výhody tohoto konceptu na Redditu.“

  Tržiště je postaveno na blockchainu společnosti Polygon kvůli jeho nízkonákladovým transakcím a závazkům udržitelnosti, uvádí se v tiskové zprávě Redditu.

  Spolu s tržištěm Polygon spustí Reddit také peněženku kompatibilní s Ethereum nazvanou Vault.

  Webová stránka spustila fórum, které poskytne předběžný přístup k novým službám a umožní lidem zřídit si digitální peněženku dříve.

  V době psaní tohoto článku je k vidění pouze reklama ve stylu 80. let, která propaguje avatary ve stylu reklamy na retro hračky a uvádí, že zpočátku bude na výběr 87 různých avatarů.

  Reddit, krypto a NFT avatary

  Dnešní novinka je pro Reddit jen posledním kryptoexperimentem.

  Společnost před dvěma lety spustila nástroj Avatar Builder, který uživatelům umožnil vytvořit si vlastní Snoo, jak se přezdívá mimozemskému maskotovi Redditu, a který bylo možné nastavit jako profilový obrázek pro účty na síti.

  V lednu letošního roku pak přišla s nápadem propojit tyto Snoo s různými NFT. Mluvčí Redditu tehdy uvedl, že se jednalo o „malý, interní test a nebylo učiněno žádné rozhodnutí o rozšíření nebo zavedení této možnosti“.

  Kromě přidání funkcí NFT k avatarům spustil Reddit v prosinci také zkušební verzi svých Community Points poháněnou kryptoměnami.

  „Community Points jsou prvním krokem k jiné budoucnosti online komunit,“ píše se na stránkách Redditu. „Tyto tokeny žijí na blockchainu, což znamená, že jsou skutečně vlastněny komunitou. Postupem času bude vaše komunita těžit z ještě větší kontroly a nezávislosti – na Redditu i mimo něj.“

  Reddit není jediná společnost, která se v poslední době věduje NFT. Cristiano Ronaldo nedávno oznámil smlouvu s kryptoměnovou burzou Binance za účelem vytváření NFT. Binance.US se také snaží přilákat investory tím, že nedávno odebrala poplatky při obchodování s Bitcoinem.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS