Reklama

Prodavačka našla ve svetru zabalených 40 tisíc dolarů

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Pracovnice charitativního obchodu v americké Oklahomě našla něco, o čem se mnohým ani nesní. Ve starých svetrech bylo zabalených čtyřicet tisíc amerických dolarů. Žena sdělila, že peníze si nemůže nechat jen pro sebe a ztracenou hotovost nahlásila.

Andrea Lessingová byla vzadu ve skladu obchodu, kde třídila darované oblečení. Dávala pozor na to, aby jednotlivé kusy nebyly roztrhané či špinavé. Při prohlížení dvou starých svetrů v nich objevila ukryté stohy stodolarových bankovek, dohromady šlo o neuvěřitelných 42 000 dolarů (zhruba 930 000 CZK). 

Dívka si zpočátku myslela, že jde o falešné bankovky. Velmi rychle se ale přesvědčila o opaku. Při této příležitosti si hned vzpomněla na svou šestiletou dcerku. „Její červencové narozeniny se blíží, takže jí vlastně mohu udělat úžasnou narozeninovou oslavu,“ řekla Lessingová. 

Později ale prozradila, že věří v karmu a nedokáže si představit, že by si peníze nechala pro sebe. Ztracenou hotovost proto nahlásila. 

Pracovníkům bazaru se podařilo vypátrat majitele svetrů díky dokumentaci, která byla přiložena k penězům. Majitelé, kteří při darování oblečení zapomněli na peníze, dali Andree jako gesto díků tisíc dolarů, což ji upřímně dojalo. „Mluvila jsem s ní a je stále v šoku a ohromená jejich velkorysostí,“ uvedla Lacey Lettová, ředitelka komunikace společnosti Goodwill Industries, která obchod provozuje. 

Údajně to není největší nález hotovosti v historii Oklahoma Goodwill, ale patří mezi největší nálezy na mezinárodní úrovni Goodwillu. „Rozhodla jsem se správně, nelituji, že jsem peníze vrátila,“ konstatovala Lessingová.

Sledujte nás na sítích

1 komentář

  1. Je zajímavé jak Američani smýšlejí. Ona si to chtěla původně nechat a udělat dítěti oslavu? A nakonec když tedy nebylo tak těžké najít původního majitele díky dokumentu, tak on ji ze zachraněného skoro milionu dal 20tisíc? Tedy dostala jako díky 2%? Wow

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama