Více
  1.4 C
  Czech
  Čtvrtek, 27 ledna, 2022

  Proč vyrazit do Tanzanie. Korálové útesy, africká velká pětka i domorodé kmeny Masajů – část 1

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tanzanie je úžasná země bohatá na divokou zvěř, kulturu, historii a nádherné přírodní scenérie. Přečtěte si 10 nejlepších věcí, které by si návštěvníci neměli nechat ujít.

  Safari

  Ani ti, kteří již dříve zažili divoké safari, by si neměli nechat ujít příležitost k báječné projížďce za zvěří v Tanzanii. Existuje spousta parků a rezervací, ze kterých si můžete vybrat. Od světoznámého Serengeti po pěkný Tarangire a malý, ale krásný národní park Arusha.

  Zatímco všechny nabízejí spoustu divoké zvěře, Tarangire je nejčastěji vybírán pro své velké populace slonů, zatímco Arusha nabízí nádherné scenérie, které nemají konkurenci. Serengeti, zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, je samozřejmě jednou z nejznámějších afrických destinací pro divokou zvěř, která je proslavená svými velkými populacemi predátorů a každoroční migrací pakoňů a zeber.

  Kráter Ngorongoro

  Kráter Ngorongoro je nádherná starověká sopečná kaldera plná zelené vegetace, která se hemží divokou zvěří. Návštěvníci si zde mohou užít klasické safari s velkou pětkou. Kráter byl prohlášen za místo světového dědictví UNESCO a říká se, že obsahuje jednu z největších hustot savců v Africe.

  Na jeho kompaktní ploše lze nalézt rozmanitou flóru, jež přitahuje obrovské množství zvěře. Jedinými výjimkami jsou žirafy a impaly, o kterých se předpokládá, že kráter nenavštěvují kvůli nedostatku stromů, na kterých by se mohli pást.

  Navštivte Masaje

  Masajové jsou polokočovným kmenem, který patří mezi původní obyvatele Tanzanie. Žijí v Serengeti podle tradičních zvyků již po tisíce let. Jsou hrdou válečnickou rasou, která je často obdivována pro svůj nápadný vzhled, dramatické červené oblečení a krásné korálkové šperky.

  Kulturní výlet do jejich životů odhalí nejrůznější zajímavá fakta, jako jsou legendy o masajských válečnících a proč jsou rituální zpěvy a tanec pro kmen tak důležité.

  Prozkoumejte Zanzibar

  Souostroví Zanzibar se nachází v klidných azurových vodách Indického oceánu, jen kousek od pobřeží Tanzanie. Je to region, kde se zdánlivě zastavil čas. Malebné barevné vesnice se mísí s aromatickými trhy s kořením, starou architekturou, rybářskými loděmi, rýžovými plantážemi a nádhernými písečnými plážemi.

  Jeho tropické klima znamená, že téměř každý den je vhodný pro návštěvu pláže, přičemž útesy kolem ostrova jsou ideální pro šnorchlování a širokou škálu vodních sportů. Zaplavte si s delfíny, prozkoumejte rybí trhy a obdivujte historii tohoto nádherného exotického ostrova.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Ďáblův most v Německu

  Ďáblův most v Německu. Dokonalý odraz na vodní hladině

  Klenutý most, zastrčený v bujných zahradách saského Kromlau, přitahuje turisty i profesionální fotografy. Žasnou nad dokonalým kruhem, který vytváří odraz kamenného oblouku ve vodě.
  Jet lag

  Může mít jet lag dlouhodobé následky?

  Jet lag je obvykle krátkodobý problém, který zmizí, jakmile se cirkadiánní rytmus těla přizpůsobí místnímu času. Pro lidi, jako jsou piloti, letušky a obchodní cestující, kteří často létají na dlouhé vzdálenosti, se může pásmová nemoc stát chronickým problémem.
  jet lag pásmová nemoc

  Pásmová nemoc a její příznaky

  Cestování letadlem na dlouhé vzdálenosti je pro mnohé nepohodlné. Vzhledem k logistice odbavení, stresu z bezpečnostních kontrol a hodinám stráveným v omezeném prostoru mnoho lidí považuje dlouhé cesty letadlem za náročné.
  Maroko

  Udržitelné cestování: po Maroku a vlastně kdekoliv na světě – část 2

  Rádi cestujete, ale také vás zajímá dopad cestovního ruchu na přírodu, životní prostředí, místní ekonomiku a obyvatele? Přečtěte si, jak cestovat udržitelně.
  Maroko

  Udržitelné cestování: po Maroku a vlastně kdekoliv na světě – část 1

  Maroko v severní Africe nabízí návštěvníkům nepřeberné množství památek a zážitků. Vzhledem k tomu, že do země cestuje stále více lidí, mnozí zvažují způsoby, jak učinit své cesty udržitelnějšími.
  Jídlo Vietnam

  Průvodce Vietnamem pro milovníky jídla

  Některé země mají skvělé jídlo, některé mají fascinující historii a jiné jsou k neuvěření krásné. Vietnam má všechny tyto benefity. Se svou koloniální minulostí a řadou etnických menšin je Vietnam víc než jen pho. Je to celá řada chutí, kombinací chutí a zážitků z jídla, které čekají na objevení.
  Reklama

  1 komentář

  1. Byla jsem v Keni, Tanzánii, Masai Mara, Serengeti, Arusha, Ngorongoro a nezapomenutelný zážitek. Afrika je překrásná země a přirostla mi k srdci. Moc se těším, jestli vyjde tento rok JAR, Svazijsko, Letosho, Mosanbik, Zimbabwe, Zambie, Botswana a Namibie. Jednou navštívíš a pořád se musíš vracet.

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama