menu

17.4 C
Czech
Čtvrtek 18. července 2024

Policie asi 1,5 kilometru od sjezdu republikánů zastřelila muže s noži

Policie ve městě Milwaukee v americkém státě Wisconsin zastřelila muže, který se asi 1,5 kilometru od republikánského nominačního sjezdu oháněl dvěma noži. Podle úřadů nic nenasvědčuje tomu, že by střelba souvisela se sjezdem. Informovala o tom v noci na dnešek agentura AP, podle níž zasahovali policisté ze státu Ohio, kteří do Milwaukee přijeli společně s dalšími strážci zákona pomoci se zajištěním bezpečnosti během republikánské akce.

Prestižní soutěž Vizionáři 2022 pro inovativní podnikání a produkty je na spadnutí. Přihlášky možné podat ještě lze

Sledujte nás na sítích

Praha 8. listopadu 2022 (PROTEXT) – Autoři českých inovativních produktů, postupů a služeb mají pouze několik dní na to, přihlásit se do letošního 11. ročníku soutěže Vizionář 2022 pro zajímavé projekty. Přihlášky do soutěže se uzavírají 18. listopadu a projekt vyvrcholí slavnostním vyhlášením 6. prosince 2022. Soutěž na podporu invenčních a svého druhu nevšedních nápadů pro české firmy, podnikatele, organizace a samotné autory pořádá nevládní neziskové sdružení CzechInno. Výhercům přinese nejen publicitu, ale i významnou podporu v dalším rozvoji jejich produktu.

Reklama

Porota složená ze zástupců inovačního podnikání, akademické a vědecké obce i státní správy každý rok hodnotí přihlášené nápady a inovace a vybírá z nich ty, které pomáhají k efektivnějšímu podnikání či zkvalitnění služeb ve firemní i veřejné sféře. „Úroveň přihlášených projektů každým rokem stoupá a my se opět těšíme na to, až zblízka poznáme nové nápady z letošního ročníku. Jsme hrdí na to, že se díky nám dostanou na výsluní moderní české produkty, které mají světový potenciál,“ říká Tereza Šamanová, výkonná ředitelka sdružení CzechInno a hlavní analytička projektu Vizionáři a dodává: „Zájemci o soutěž se však nemusí obávat toho, že jejich nápad nutně potřebuje být realizován pouze prostřednictvím nejrůznějších drahých technologií. Uspět mohou i nápady zpracované relativně jednoduchou formou. Jde o originalitu a samozřejmě chuť soutěžit“.

Do Vizionáře je možné přihlašovat zajímavé produkty a služby různých organizací. Soutěž jim přináší jedinečnou možnost dostat se do povědomí co nejširší veřejnosti, získat mediální podporu, poradenství a kontakty, včetně zapojení se do systému na podporu inovací v Česku.

V minulém ročníku se Vizionářem 2021 stalo šest subjektů. Z oblasti stavebnictví zaujala společnost Červenka Consulting s.r.o. se softwarem ATENA pro modelování 3D tisku betonových konstrukcí, dále Fyzikální ústav AV ČR za centrum HiLASE a jeho světově nejvýkonnější Pulzní laser pro medicínské, průmyslové a vesmírné aplikace. Titul si vysloužila i společnost OptiSOlutions s.r.o. za přínos pro oblast průmyslové výroby a ochrany zdraví pracovníků. Technologický, ekonomický a společenský přínos ocenila porota u společnosti SYNPO a.s., která zabodovala Komplexem inovací založených na modifikaci chemických substancí, a posledními dvěma Vizionáři se loni staly společnosti ŠMT a.s. se svým Multifunkčním pracovištěm S-200 MT pro obrábění složitých výrobků a VIA ALTA, a.s. se systémem POLYBET zaměřeným na technologii výroby kompozitních výrobků z odpadních plastů a inertních plniv.

Osobností projektu Vizionáři byl loni vyhlášen Ing. Tomáš Mocek, Ph.D., vedoucí centra HiLASE Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR, a to za svůj dlouhodobý přínos v oblasti propojování aplikovaného výzkumu v oboru laserových technologií s potřebami praxe.

Reklama

Odborná porota rozdává také čestná uznání, kterých se v loňském ročníku dočkalo deset přihlášených projektů.

Kontakt pro média:

CEO PR Moc & PR Consultant, Martin Moc, e-mail: [email protected]

O projektu Vizionáři

Cílem projektu Vizionáři, který již 11. rokem pořádá sdružení CzechInno, je oceňovat české firmy, podnikatele a výzkumné organizace – konkrétní autory inovativních produktů, výrobků, postupů či služeb. Účelem projektu Vizionáři je mobilizovat inovační potenciál českých podniků a organizací a napomoci úspěšné komercializaci inovativních nápadů, se kterými přišly v uplynulém období. Sdružení CzechInno v tomto ohledu vnímá za důležité zejména to, aby se o novinkách na poli inovací dozvídala široká veřejnost a aby co nejvíce pronikaly do praxe.

Generálním odborným partnerem projektu je Komerční banka. K hlavním odborným partnerům akce patří České Radiokomunikace, Enterprise Europe Network a Technologické centrum AV ČR, Asociace inovačního podnikání ČR, a Společnost vědeckotechnických parků ČR. Mediálními partnery jsou pak RadioHouse, Business.Info.cz, Inovační podnikání a transfer technologii.

O sdružení CzechInno

Sdružení CzechInno (CzechInno, z.s.p.o.) je česká nevládní nezisková organizace založená v r. 2011 k podpoře inovačního podnikání, která působí v roli inovačního matchmakera propojujícího ve svých projektech soukromou, veřejnou a akademickou sféru. Od r. 2015 se specificky zaměřuje na témata související s Průmyslem 4.0 a implementací digitálních inovací do podnikatelské praxe i běžného života.

V r. 2017 se CzechInno stalo zakladatelem Středoevropské platformy pro digitální inovace CEEInno, která aktuálně sdružuje více než 130 aktérů v oblasti digitálních inovací ze středoevropského regionu. Ti v rámci platformy spolupracují na konkrétních projektech ke zvýšení digitální zralosti podnikání i společnosti. Součástí platformy jsou mj. i všechny oficiálně registrované tuzemské digitální inovační huby (centra pro digitální inovace), spoluzakladatelem a partnerem dvou z nich je i sdružení CzechInno. CzechInno je již tradičním vyhlašovatelem a organizátorem soutěže Vizionáři, jejímž cílem je každoročně oceňovat inovativní počiny v českém podnikání, organizátorem projektu Smart Business Festival s podtitulem Festival chytrého podnikání, projektu na podporu mezinárodní spolupráce v oblasti digitálních inovací s titulem Smart Export Hub a také každoročních sérií regionálních akcí zaměřených na propagaci pokročilé digitalizace v podnikání. Pro rok 2021 připravila roadshow pod názvem IoT pro chytré a Blockchain jednou pro všechny.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rusko a Ukrajina si vyměnily po 95 zajatcích, uvedly Moskva a Kyjev

Do Ruska se vrací 95 vojáků propuštěných z ukrajinského zajetí výměnou za stejný počet zajatých ukrajinských vojáků, oznámilo dnes podle agentur ruské ministerstvo obrany. Výměnu zajatců následně potvrdil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Severní Korea podle Soulu položila u hranice další desítky tisíc min

Severní Korea v poslední době položila desítky tisíc nových min podél mezikorejské hranice, uvedlo dnes jihokorejské ministerstvo obrany. Jihokorejská armáda podle agentury AP varovala, že by záplavy mohly miny zanést na jihokorejské území. V oblasti teď silně prší.

MMF zlepšil ekonomický výhled pro Čínu, Indii a Evropu

Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil svůj letošní ekonomický výhled pro Čínu, Indii a Evropu. Prvně dvě zmíněné země budou tvořit asi polovinu globálního růstu, Čína ale stále zápasí s řadou ekonomických výzev. Růst světové ekonomiky je nevýrazný, avšak zůstává stabilní.

Rusko hlásí zničení pěti ukrajinských dronů, na Ukrajině byl poměrně klid

Ruská protivzdušná obrana během noci sestřelila pět ukrajinských dronů nad třemi ruskými regiony, uvedlo dnes ruské ministerstvo obrany. Jeden dron byl podle krátkého komuniké zničen nad Belgorodskou oblastí, další dva nad Voroněžskou oblastí. Později ministerstvo ohlásilo zničení dalších dvou dronů nad Brjanskou oblastí.

Velící důstojník amerického torpédoborce popsal záchranu tankeru před somálskými piráty

Americké válečné lodě v Rudém moři ohrožují Hútíové protilodními balistickými střelami. Velící důstojník jedné z nich popsal právě takový útok během boje proti somálským pirátům. Povstalci zaútočili v tomto týdnu na další dva ropné tankery.

Íránské ministerstvo zahraničí odmítlo, že by Teherán stál za útokem na Trumpa

Teherán dnes znovu odmítl podezření, která se objevila tento týden v amerických médiích, že by mohl stát za víkendovým neúspěšným atentátem na amerického exprezidenta Donalda Trumpa. Informuje o tom agentura AFP s odvoláním na íránské ministerstvo zahraničí.
Reklama

DOPORUČUJEME

Nissan připraví i pro Evropu Ariyu ve verzi Nismo

Označení Nismo patřilo v historii značky Nissan těm nejsportovnějším verzím jeho modelů. V nedávné minulosti například kupé GT-R.Nyní se objeví také na karosérii elektrického...

Dopravu v centru Zlína komplikuje oprava silnice

Zlín 17. července 2024 (PROTEXT) - Složitá dopravní situace panuje během prázdnin ve Zlíně. Ředitelství silnic a dálnic tu postupně opravuje asfaltový povrch hlavní...

Mastercard vstupuje do Sdružení pro digitální účtenky

Praha 17. července 2024 (PROTEXT) - Sdružení pro digitální účtenky vítá dalšího člena, kterým je technologická a platební společnost Mastercard. Tento krok představuje významný...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rusko a Ukrajina si vyměnily po 95 zajatcích, uvedly Moskva a Kyjev

Do Ruska se vrací 95 vojáků propuštěných z ukrajinského zajetí výměnou za stejný počet zajatých ukrajinských vojáků, oznámilo dnes podle agentur ruské ministerstvo obrany. Výměnu zajatců následně potvrdil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Severní Korea podle Soulu položila u hranice další desítky tisíc min

Severní Korea v poslední době položila desítky tisíc nových min podél mezikorejské hranice, uvedlo dnes jihokorejské ministerstvo obrany. Jihokorejská armáda podle agentury AP varovala, že by záplavy mohly miny zanést na jihokorejské území. V oblasti teď silně prší.

MMF zlepšil ekonomický výhled pro Čínu, Indii a Evropu

Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil svůj letošní ekonomický výhled pro Čínu, Indii a Evropu. Prvně dvě zmíněné země budou tvořit asi polovinu globálního růstu, Čína ale stále zápasí s řadou ekonomických výzev. Růst světové ekonomiky je nevýrazný, avšak zůstává stabilní.

Rusko hlásí zničení pěti ukrajinských dronů, na Ukrajině byl poměrně klid

Ruská protivzdušná obrana během noci sestřelila pět ukrajinských dronů nad třemi ruskými regiony, uvedlo dnes ruské ministerstvo obrany. Jeden dron byl podle krátkého komuniké zničen nad Belgorodskou oblastí, další dva nad Voroněžskou oblastí. Později ministerstvo ohlásilo zničení dalších dvou dronů nad Brjanskou oblastí.

Velící důstojník amerického torpédoborce popsal záchranu tankeru před somálskými piráty

Americké válečné lodě v Rudém moři ohrožují Hútíové protilodními balistickými střelami. Velící důstojník jedné z nich popsal právě takový útok během boje proti somálským pirátům. Povstalci zaútočili v tomto týdnu na další dva ropné tankery.

Íránské ministerstvo zahraničí odmítlo, že by Teherán stál za útokem na Trumpa

Teherán dnes znovu odmítl podezření, která se objevila tento týden v amerických médiích, že by mohl stát za víkendovým neúspěšným atentátem na amerického exprezidenta Donalda Trumpa. Informuje o tom agentura AFP s odvoláním na íránské ministerstvo zahraničí.

Policie asi 1,5 kilometru od sjezdu republikánů zastřelila muže s noži

Policie ve městě Milwaukee v americkém státě Wisconsin zastřelila muže, který se asi 1,5 kilometru od republikánského nominačního sjezdu oháněl dvěma noži. Podle úřadů nic nenasvědčuje tomu, že by střelba souvisela se sjezdem. Informovala o tom v noci na dnešek agentura AP, podle níž zasahovali policisté ze státu Ohio, kteří do Milwaukee přijeli společně s dalšími strážci zákona pomoci se zajištěním bezpečnosti během republikánské akce.
Reklama
Reklama