Více
  23.6 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Populární youtuber objevil nový druh obří tarantule Taksinus! Žije pouze v lesích Thajska

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nadšenec do přírody a taky velice populární youtuber JoCho Sippawat z Thajska se na YouTube může chlubit nějakými 2,5 miliony odběrateli. Na rozdíl od influencerů typu Jake Paul ale JoCho baví lidi aspoň něčím podnětným. Bere totiž své sledující na výlety do přírody, kde následně objevuje všechno možného. A teď se mu dokonce povedlo objevit i nový druh tarantule.

  Tento extrémně vzácný a dosud neobjevený druh žije pouze v lesích Thajska, a to exkluzivně v dutých stoncích bambusových rostlin.

  Jedná se údajně o první druh tarantule, která využívá bambusového ekosystému, což je pro vědce a odbornou veřejnost pochopitelně obří zpráva.

  Jedinečný druh

  Nic z toho ale JoCho nevěděl, dokud neposlal fotku odborníkovi na pavouky, který za youtuberem okamžitě vyrazil, a společně celou věc potvrdili.

  Jde o naprostý unikát. „Tato zvířata jsou skutečně pozoruhodná! Jsou to vůbec první známé tarantule, které žijí výhradně v bambusu,“ napsal na svůj blog arachnolog Chomphuphuang.

  Pavouk byl nakonec pojmenován Taksinus, na počest thajského krále Taksina Velikého, který sjednotil Thajsko. Každopádně tento poslední objev pouze dokazuje, jak velká část thajské zvěře a rostlinstva ještě stále zůstává neobjevena, před vědci je tak stále ještě spousta práce.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  1 komentář

  1. Tarantule je uplne neco jineho. Tohle neni Slidak – Tarantule, ale Sklipkan 🙂

  Comments are closed.