Protext ČTKPodzimní ANTIQUE nabídne nadčasové kousky

Podzimní ANTIQUE nabídne nadčasové kousky

Praha 13. listopadu 2024 (PROTEXT) – Již příští čtvrtek se veřejnosti otevřou brány 51. Veletrhu starožitností ANTIQUE, který se koná od 21.11. do 24.11. v Novoměstské radnici v Praze. Ve výstavních sálech se již tradičně sejde výběr těch nejlepších českých a moravských obchodů se starožitnostmi. Čtyřicítka vystavovatelů si pro návštěvníky připravila speciální kolekci stále inspirativních a nadčasových kousků, které více než věrně naplňují podzimní téma veletrhu Umělecké trendy a jejich návraty.

„Mistrem návratů uměleckých technik byl významný český umělec Josef Drahoňovský. Glyptiky, moderní už v antice, dosáhly rozmachu v renesanci, vrátily se v klasicismu a v empíru a byly populární dokonce na carském dvoře, jsou přesným příkladem toho, jak pozdější období čerpá z předchozích. Drahoňovský vytvářel glyptiky na světové úrovni a jeho 10 unikátních gem v horském křišťálu, růžovém křemeni a achátu představí Starožitnosti Michal Jankovský,“ uvádí prezident AS, Ing. Jan Neumann. „Cinolter Antiques vystaví náramek z 18ti karátového zlata s rubínovou mašlí a diamantovými routami z 30. let 20. století, který jako by vznikl v období biedermeieru. Jejich další šperk, zlatá brož ‚giardinetti‘ s diamanty, perlami, smaragdy, rubínem a safírem z konce 19. století předbíhá čas a je inspirací pro art deco šperky. Czechantik nabídne art deco karafu z 30. let 20. století od firmy Moser, která se inspiruje v dekoru biedermeierských pohárů. V expozici Alma Antique představí vedle sebe sklo z probrušovaným dekorem z 2. poloviny 19. století z období biedermeier a sklo z předjímaného rubínového skla s probrušovanými čočkami ve stylu art deco. Nadčasový obraz od Františka Kavána vystaví Starožitnosti – Galerie USTAR. ”Když se Vítanov z mlhy probíral“ z počátku 20. století je nejrozměrnějším plátnem autora, které se za posledních 30 let objevilo na trhu s uměním,“ dodává.

Program veletrhu doplní sobotní tematická přednáška Expo 58’- Bruselský styl. Trend, který odstartoval začátek nového designérského a architektonického stylu konce 50. a první poloviny 60. let u nás.

„Stal se významným mezníkem ve vývoji české architektury a umění vůbec: malířství, sochařství, sklo, textil, nábytková tvorba, grafický a průmyslový design. Špičkové výstavní kolekce průmyslového designu nebyly však běžně zařazovány do výroby, přesto se zrodil nový styl, mezi abstrakcí a stylizovaným realismem. Výrazová síla bruselského stylu vyvolala módu jejíž působení končí po polovině 60. let již v pouhém dekoračním prostředku,“ poznamenává viceprezidentka AS, Ing. Simona Šustková.

V neděli 24.11. od 10:00 do 16:00 se zájemci o bezplatné posouzení a cenový odhad mohou obrátit na naše experty prezidenta AS Ing. Jana Neumanna a 1. viceprezidentku AS Ing. Simonu Šustkovou, kteří budou k dispozici v rámci tradiční poradny na expozici Asociace starožitníků.

 

Asociace starožitníků

Sdružuje obchodníky se starožitnostmi a jejími členy se mohou stát majitelé galerií, antikvariátů a aukčních síní, soudní znalci či restaurátoři. Usiluje o odborný rozvoj sběratelství a podnikání v oblasti starožitností. Provozuje Rudolfinskou akademii, rekvalifikační kurz s akreditací MŠMT, která poskytuje vzdělání v oblasti dějin umění a užitého umění.

 

 

Kontakt pro další informace:

MgA. Sofie Šustková

marketing veletrhu ANTIQUE

777 079 402

pr@asociace.cz

 

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Doporučujeme

V Petrohradu vybuchl automobil, na místě zahynul ruský důstojník

V Petrohradu dnes zahynul při výbuchu auta vysoce postavený ruský důstojník, jeho manželka byla těžce raněna, oznámil místní server Fontanka. Totožnost oběti úřady neupřesnily. Podle očitých svědků kolem desáté hodiny ráno explodovala ve voze nastražená nálož, když za volantem seděl podplukovník. Výbuch utrhl obětem nohy; voják zahynul na místě, jeho ženu převezli do nemocnice, kde bojují o její život, napsal portál. Podle Fontanky šlo o důstojníka letectva a protivzdušné obrany. Telegramový kanál 112 píše, že obětí se stal vojenský pilot.

Rusko zasáhlo nákupní středisko v Charkově, úřady hlásí jednu oběť a raněné

Nejméně jednoho mrtvého a pět raněných si vyžádal ruský útok na nákupní středisko v Charkově na východě Ukrajiny, oznámil náčelník oblastní správy Oleh Syněhubov. Raněné po ruských útocích hlásí úřady dalších ukrajinských regionů, včetně hlavního města.

Světová zdravotnická organizace oznámila konec výskytu eboly v Ugandě

Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes oznámila konec výskytu eboly v Ugandě. V zemi se nový případ nákazy neobjevil už 42 dní, což je mezinárodně uznávaná lhůta pro potvrzení konce přenosu viru. Ugandské úřady podle WHO zároveň pokračují v dohledu nad nemocí.

Zdravotní stav norského krále se zhoršil a je velmi vážný, oznámil palác

Zdravotní stav devětaosmdesátiletého norského krále Haralda V. se v nemocnici nadále zhoršil a jeho stav je nyní velmi vážný, oznámil podle agentur královský palác. Nejstarší evropský panovník je v péči lékařů už od minulého pondělí. Norský premiér Jonas Gahr Störe kvůli špatnému zdravotnímu stavu monarchy zrušil dnešní cestu do Německa, kde se měl setkat s kancléřem Friedrichem Merzem, oznámila později jeho kancelář.

Nvidia válcuje technologický trh. Zdvojnásobila tržby i zisk

Americký výrobce čipů Nvidia ve druhém čtvrtletí svého finančního roku 2026 více než zdvojnásobil tržby i čistý zisk. Tyto výsledky ukazují nezastavitelný boom umělé inteligence (AI), za jehož ukazatel je Nvidia považována.

USS Abraham Lincoln po 250 dnech na moři zamíří do Thajska

Letadlová loď USS Abraham Lincoln po náročném nasazení na Blízkém východě zakotví v Thajsku. Důvodem je odpočinek posádky před návratem na americkou základnu. Během zastávky se nebudou konat žádná vojenská cvičení.

Nic nezkoušejte. Ratcliffe v Moskvě varoval před akcemi proti NATO

Šéf americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) John Ratcliffe během úterní neohlášené návštěvy Moskvy varoval ruské představitele, aby neeskalovali konflikt proti Severoatlantické alianci (NATO), uvedly zdroje obeznámené se situací.

Po najetí auta do davu před barem ve francouzském Caen zemřeli dva lidé

V severofrancouzském městě Caen auto ve středu večer zřejmě úmyslně najelo před místním barem do skupiny chodců, uvedly dnes agentury Reuters a AFP s odkazem na místní úřady. Srážka si vyžádala dva životy. Zraněno je devět osob. Úřady původně informovaly o jedné oběti a deseti zraněných. Podezřelý řidič, muž narozený v Rusku, byl později zatčen. Úřady incident prozatím nevyšetřují jako terorismus.

Po bleskových povodních v Nepálu se pohřešuje přes 1300 lidí, nejméně 165 zemřelo. Příčinou mohl být pád ledovce

Čína po středeční povodni na hranici Tibetu s Nepálem pohřešuje podle nové bilance 558 lidí, další tři pak eviduje jako mrtvé, informovala agentura AP. Nepál jako počet mrtvých nově udává 162, pohřešuje podle AFP dalších nejméně 823 lidí, z nichž 579 jsou nepálští i zahraniční turisté. Na obou stranách hranice tak celkový počet mrtvých činí nejméně 165, pohřešovaných je pak dohromady nejméně 1381 lidí.

Katastrofální záplavy na hranici Nepálu a Tibetu mají stovky obětí. Mezi pohřešovanými jsou stovky turistů

Mohutné sesuvy půdy a přívalové záplavy zasáhly oblast na hranici Nepálu a Tibetu. Zahynuly desítky až stovky lidí a další stovky se pohřešují, včetně velkého počtu zahraničních turistů. Záchranné práce pokračují na obou stranách hranice.

Írán zařadil na seznam vojenských cílů stanici Radio Farda sídlící v Praze

Íránské ozbrojené síly zařadily na seznam svých vojenských cílů několik perskojazyčných médií sídlících v zahraničí, včetně stanice Radio Farda. Tu provozuje americká stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL), která sídlí v Praze. Na seznamu jsou také stanice BBC Persian či Iran International.

Muchová s Menšíkem ovládli mix na U.S. Open

Karolína Muchová a Jakub Menšík ovládli smíšenou čtyřhru na U.S. Open. Ve finále porazili Belindu Bencic a Flavia Cobolliho 6:3, 1:6 a 10:6 a vybojovali prémii ve výši jednoho milionu dolarů.

Devět lidí zabil ukrajinský útok na autobus, uvedl činitel dosazený Ruskem

Ukrajinský útok na autobus v Luhanské oblasti zabil devět lidí, další zranil, uvedl dnes šéf správy Ruskem okupovaného ukrajinského regionu Leonid Pasečnik na platformě Telegram. Úder podle něj zasáhl linkový autobus, ve kterém cestovalo 15 lidí. Pasečnik nezmiňuje typ zbraně, kterou Ukrajina podle něj při útoku použila. Kyjev se k těmto obviněním nevyjádřil.

Peskov potvrdil návštěvu Ratcliffa v Moskvě, podle Trumpa by z ní mohlo něco být

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov listu The Washington Post potvrdil úterní návštěvu šéfa americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) Johna Ratcliffa v Moskvě. Šlo podle něj o kontakty mezi zpravodajskými službami. Blíže to neupřesnil. S ruským prezidentem Vladimirem Putinem se Ratcliffe nesešel, řekl Peskov agentuře Interfax. Americký prezident Donald Trump v diskusním pořadu The Glenn Beck Program bez dalších podrobností řekl, že by z Ratcliffovy návštěvy v Moskvě mohlo něco vzejít.

Češi jsou opatrnější. Důvěra spotřebitelů v ekonomiku v srpnu výrazně klesla

Čeští spotřebitelé hodnotí ekonomickou situaci opatrněji než před měsícem. Zhoršila se jejich očekávání ohledně vývoje domácí ekonomiky i vlastní finanční situace a méně domácností plánuje v příštím roce větší výdaje.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama