Reklama

Po vzoru Naomi. Australská hvězda vzdá olympiádu, není na tom dobře psychicky

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Spoléhala na ni celá Austrálie. Hvězdná hráčka Liz Cambageová ale řekla ne. Australská olympijská komise dnes přišla se zprávou, že klíčová postava basketbalového nároďáku do Tokia nepojede. Podle dostupných zdrojů se necítí dobře po mentální stránce a hry z vlastní vůle vzdá. Stejně jako před časem grand slam v Londýně Naomi Ósakaová.

Liz hraje za Las Vegas a patří mezi hvězdy WNBA, tedy nejvyšší basketbalové ligy v zámoří. Letos se prodrala do Týmu hvězd sezony a táhla „Esa“ za úspěchem. Ten se nakonec sice nedostavil, z osobního pohledu ale měla Australanka povedený ročník.

Basketbalistka má otce z Nigérie, hraje ale kvůli matčině původu za Austrálii. Sama už ví, jaké je to startovat na olympijských hrách a v Londýně v roce 2012 dokonce pomohla výběru ze země „protinožců“ k bronzové medaili.

Letos ale další cenný kov z OH nepřidá. „Není žádným tajemstvím, že jsem v minulosti bojovala se svým duševním zdravím a v poslední době jsem se ‚bublinové‘ olympiády opravdu bála,“ prozradila Cambageová.

Bez přátel, rodiny i fanoušků

Australské basketbalistce toho vadí celkem dost. Na druhou stranu je to ale vše pochopitelné. „Žádná rodina. Žádní přátelé. Žádní fanoušci. Kromě týmu žádná podpora. Upřímně, je to pro mě děsivé. Poslední měsíc mám záchvaty paniky, nespím a nejím,“ svěřila se.

„Spoléhat se na to, že moje úzkost bude pod kontrolou každodenních léků, není zrovna to pravé. Znám se a vím, že nemůžu být Liz, kterou si každý zaslouží vidět. Alespoň ne teď. Musím se o sebe postarat psychicky i fyzicky,“ doplnila.

Australanky se v současné době připravují na olympijské hry v Las Vegas, tedy bydlišti své krajanky. Její rozhodnutí ale všichni respektují. „Liz měla pro australský olympijský tým během dvou her obrovský přínos. Respektujeme její rozhodnutí a přejeme jí vše nejlepší,“ řekl šéf výpravy Chesterman.

Řeší už se jen detaily, například to, zda někdo zkušenou hráčku na poslední chvíli nahradí. Některé jména se zmiňují, možná ale nakonec ani potřeba nebudou. V případě Liz Cambageové je ale hotovo. Austrálie bude muset hrát bez svého lídra.

Olympiáda startuje už za 7 dní.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Kristiina Mäki
Velice povedené vystoupení na olympijský hrách v Tokiu má za sebou česká běžkyně Kristiina Mäki. Nejen, že ze sedmého místa postoupila do finále, k tomu ale navíc zpřelámala i 35 let starý národní rekord v běhu na 1500 metrů. Před 7 měsíci porodila, rozhodla se ale, že boty ještě na hřebík věšet nechce.
Odznáčky s Maem
Skandál je to o něco menší, i tak ale nadzvedl část sportovní veřejnosti. Čínské dráhové cyklistky ovládly v Tokiu týmový sprint a na slavnostní ceremoniál, kdy se předávali medaile, přišly v kombinézách s odznáčky vyobrazujícími Maa Ce-tunga. MOV žádá vysvětlení.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama