menu

10.2 C
Czech
Úterý 23. dubna 2024

Komisařka Johanssonová zopakovala, že ČR může mít z migračního paktu výjimku

Eurokomisařka pro vnitřní věci Ylva Johanssonová dnes zopakovala, že součástí migračního a azylového paktu Evropské unie je i výjimka pro země jako Česká republika, které hostí velký počet uprchlíků z Ukrajiny. Před dnešním jednáním české sněmovny na toto téma Johanssonová na síti X uvedla, že unijní pakt nezahrnuje povinné přerozdělování migrantů, ale jen povinnou solidaritu. Česko už svou solidaritu prokázalo péčí o ukrajinské uprchlíky, dodala eurokomisařka.

Na jihozápadě Ruska se zřítil bombardér Tu-22M3, přihlásila se k tomu Ukrajina

Ve Stavropolském kraji na jihozápadě Ruska se zřítil ruský strategický bombardér Tu-22M3, který se vracel na základnu po splnění bojového úkolu, informovalo dnes podle agentury Interfax ruské ministerstvo obrany. Důvodem podle něj byla zřejmě technická závada. Ukrajinské letectvo mezitím informovalo o zničení ruského letounu, akci podle svého velitele Mykoly Oleščuka podniklo ve spolupráci s vojenskou rozvědkou HUR.

Po výpadku sítě se cena solany se odrazila o 9 %, zatímco na trhu excelují 2 nové meme coiny

Sledujte nás na sítích

Trh s kryptoměnami aktuálně zažívá výrazný vzestup. Bitcoin (BTC) dokázal překonat úroveň 50 000 USD, což dodalo tomuto sektoru nový impuls, solana se ukazuje jako vynikající hráč, jehož tržní kapitalizace raketově roste. Aktuálně v žebříčku největších kryptoměn SOL překonal BNB a zaujal jeho 4. pozici. Kryptoměna se potýkala s dopadem nedávného výpadku sítě, ze kterého se jí ale podařilo poměrně rychle zotavit, když za poslední týden vzrostla o 17,5 %.

Mezitím celková uzamčená hodnota aktiv (TVL) v blockchainu Solana dosahuje nového meziročního maxima, od října 2023 vzrostla o pozoruhodných 500 %. Zotavení SOL poskytlo pro jeho držitele tolik potřebný závan čerstvého vzduchu poté, co síť opět ani ne po roce přestala fungovat.

Foto: Inzerce

Na tomto blockchainu také vznikla řada meme coinů, které zaznamenaly masivní pumpy. Úplnou novinkou je Smog a do závěru své předprodejní kampaně se blíží i jiný memecoinový předprodej – Meme Kombat.

Potíže Solany způsobily krátké turbulence, SOL se ale dokázal zotavit

Síť Solana 6. února zaznamenala další výpadek. Mainnet ukončil veškeré operace a činnost v celém řetězci se zastavila. Významné narušení si vyžádalo restart sítě a přimělo vývojáře k rychlému vývoji patche pro ověřovací software „Berkeley Packet Filter“. Zhruba hodinu po výpadku byla vydána oprava, která umožnila validátorům aktualizovat jejich software a znovu aktivovat řetězec. Naštěstí byl restart sítě dokončen během několika hodin. Po restartu se okamžitá pozornost přesunula na restartování decentralizovaných aplikací (dApps) v síti a posouzení dalšího dopadu výpadku.

Nutno dodat, že šlo první velký výpadek blockchainu Solana v roce 2024, jedná se však celkově již o 11. výpadek od prvního spuštění sítě. To znamená, že k výpadkům blockchainu dochází v průměru každé dva měsíce.

Foto: Inzerce

Narušení provozu Solana mělo znatelný dopad na trh, přičemž cena SOL během výpadku klesla asi o 3 % na 93 USD. Cena se však poté rychle vrátila na původní úroveň a pokračovala bez většího zaváhání na aktuálních 112, 81 USD.

Také TVL v síti Solana nedávno výrazně vzrostla a poprvé od poklesu v roce 2022 překonala úroveň 6,5 miliardy dolarů. Toto zotavení signalizuje rostoucí důvěru a obnovenou aktivitu v rámci ekosystému Solana. Síť však stále nedosahuje své historicky nejvyšší hodnoty TVL ve výši 15 miliard USD dosažené v listopadu 2021.

Foto: Inzerce

Nový meme projekt SMOG přichází s největším airdropem SOL všech dob

Zatímco Solana na sebe strhává opět pozornost, mnozí obchodníci se rozhodli zaměřit se na méně známé slibné tokeny, které jsou ve fázi vývoje. SMOG je nový memecoinový projekt běžící na blockchainu Solana. Byl spuštěn právě včas přímo na DEX Jupiter bez jakéhokoli předprodeje na začátek čínského roku Draka. Tato stvoření symbolizují štěstí a bohatství. 

Samotná rozsáhlá roadmapa projektu, kterou lze nalézt na webových stránkách, ukazuje, že SMOG je připraven vzít trh útokem, protože plánuje největší airdrop v historii Solany. Abyste se kvalifikovali, musíte si nejprve zakoupit a držet token SMOG. Zatím je to tak jednoduché. Aby hodlerům zpříjemnili čekání a vnesli do věci trochu vzrušení, dodali vývojáři do svého projektu pořádnou dávku gamifikace.

Foto: Inzerce

Existuje tajná společnost The Dragons Court, do které mají přístup pouze vybraní členové. Na oplátku musí podstoupit iniciační rituál a oddat se říši SMOG. Za odměnu získají speciální airdropové odměny. Pokud se tedy chcete stát součástí „Loajálních vyvolených“, můžete plnit úkoly na Zealy.io, za které získáváte body, a stoupat v žebříčku nahoru. SMOG tak spojuje zábavu s investicí a to je přesně hlavní rys všech meme coinů.

Zdroj: Inzerce

Na webu projektu si také můžete koupit SMOG prostřednictvím ETH mostu. Pokud zvolíte tuto možnost, token přichází s možností stakingu a 3měsíčním obdobím blokování. Dosud bylo do stakingového poolu vloženo kolem 2 milionů tokenů. Roční procentní výnos (APY) by měl být trvale na 42 %. To, stejně jako různé questy, snižuje prodejní tlak, což by mohlo mít významný dopad na cenovou akci tokenu.

Obrázek
Obrázek

Více než působivé uvedení SMOG na Jupiteru

Ihned po uvedení na DEX Jupiter vykázal SMOG velkolepý nárůst ceny o 3 000 %. S nízkou ​​počáteční cenou pouhých 0,001419 USD hodnota SMOG raketově vyletěla na tržní kapitalizaci přes 67 milionů USD, což bylo podpořeno objemem obchodů, který za jeden den přesáhl 1,8 milionu USD.

Na tomto pozadí se cena SMOG vyšplhala na 0,06177 USD, což dostalo token do robustního vzestupného obchodního kanálu. Prvotní dynamika však stejně jako u jiných meme coinů vyprchala a objemy se poměrně značně ztenčily. 

Foto: Inzerce

Navzdory tomu s nadcházejícím airdropem a dalšími aktualizacemi ekosystému má SMOG potenciál stát se po BONK a WIF dalším velmi úspěšným meme coinem běžícím na Solaně. Zvláště pozoruhodná je role crosschainového mostu k blockchainu Ethereum, který je považován za katalytický faktor dalšího růstu, protože slibuje odemknutí další likvidity.

Obrázek
Obrázek

Meme Kombat míří do finále před netrpělivě očekávaným vstupem na Uniswap

Meme Kombat (MK) je nová kryptoměna ze sektoru meme coinů běžící na blockchainu Ethereum, která v současné době míří do finále předprodejní kampaně svého nativního  tokenu MK. Projekt dokázal za posledních pár týdnů vybrat působivých 8,7 milionu dolarů, což z MK dělá jeden z nejžhavějších nových meme coinů.

Meme Kombat spoléhá na trendy sektory GameFI, GambleFi a AI, které kombinuje s viralitou meme coinů v nadcházející inovativní platformě. Základním pilířem ekosystému bude Battle Arena, ve které budou proti sobě bojovat postavy top meme coinů, přičemž každý detail bude dynamicky vykreslen AI. Hráči budou mít možnost vsadit si na vítěze a pokud jejich tip vyjde, získají výhru v podobě tokenu MK.

Foto: Inzerce

Případy použití tokenu jsou dále rozšířeny o možnost stakingu. Tento mechanismus mohou využít předprodejní investoři již nyní, přičemž mohou těžit z APY 108 %. Mnozí pozorovatelé trhu věří, že Meme Kombat by mohl být další velkou věcí v sektoru meme coinů. Například youtuber Jacob Crypto Bury už nějakou dobu zdůrazňuje, že MK by mohl prvním investorům přinést až 10x zisky po zalistování na Uniswap, které se kvapem blíží.

Obrázek
Obrázek

Závěr

Navzdory pravidelným výpadkům sítě v posledních dvou letech Solana soustavně prokázala svou odolnost, vzpamatovala se z neúspěchů a udržela si pozici jedné z největších kryptoměn. Ale během současného boomu na trhu s kryptoměnami přitahují pozornost obchodníků také nové slibné tokeny, protože nabízejí větší růstový potenciál, což z nich činí lákavou investiční příležitost. Vždy je však důležité provést vlastní důkladný průzkum, než se rozhodnete investovat.

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Ukrajinský ministr zemědělství je podezřelý z machinací se státními pozemky

Ukrajinský protikorupční úřad podezírá ministra zemědělství Mykolu Solského v souvislosti s machinacemi se státními pozemky. V prohlášení zveřejněném na sociálních sítích uvedl, že Solskyj stál v čele zločinecké skupiny, která nezákonně získala stovky hektarů půdy v celkové hodnotě 291 milionů hřiven (174 milionů Kč). Ministr nabídl úřadům maximální součinnost.

Musk obvinil Austrálii z cenzury kvůli nařízení odstranit z X násilné video

Americký miliardář Elon Musk obvinil Austrálii z cenzurování obsahu na internetu v souvislosti s verdiktem australského soudu, který nařídil jeho sociální síti X, aby celosvětově zablokovala přístup k videu, na němž je vidět útok nožem na biskupa v kostele nedaleko Sydney z minulého týdne. Podezřelý šestnáctiletý mladík byl obviněn z terorismu. Podle Muska rozhodnutí soudu znamená, že kterákoli země může kontrolovat celý internet.

Soudní proces ohledně Trumpových peněz za mlčení začal

V pondělí začal dlouho očekávaný soudní proces s bývalým prezidentem Donaldem Trumpem, neformálně známý jako proces hush money. V případu, o němž se mnozí domnívali, že se nikdy nedostane před soud, byl představen první svědek a zazněla úvodní prohlášení obžaloby i obhajoby.

Nejméně pět migrantů zahynulo při pokusu o přeplutí Lamanšského průlivu

Nejméně pět migrantů dnes zahynulo při pokusu o přeplutí Lamanšského průlivu do Anglie z oblasti poblíž francouzského města Wimereux. Informoval o tom regionální deník La Voix du Nord.

Řeka se vylila do nejlidnatější čínské provincie, jsou nejméně čtyři mrtví

Velké záplavy v jihočínské provincii Kuang-tung už mají nejméně čtyři oběti a několik osob se stále pohřešuje. V minulém týdnu zasáhly hustě osídlenou oblast delty Perlové řeky srážky, které o víkendu vzedmuly její hladinu. Záchranáři na člunech stále pátrají po přeživších.

Britský parlament schválil deportaci migrantů do Rwandy

Britský parlament schválil v noci na úterý kontroverzní návrh zákona umožňující deportace migrantů do Rwandy. Tento krok, který cílí na osoby vstupující do země nelegálně, vyvolává ostrou kritiku i mezinárodní obavy. První lety s migranty by měly směřovat do Rwandy již během následujících 10 až 12 týdnů, avizuje britský premiér Rishi Sunak.

DOPORUČUJEME

Úklid Domácnosti v Praze: Proč Je Důležité a Jak Na To

Úklid domácnosti praha je neodmyslitelnou součástí péče o naše domovy. Zajištění čistoty a pořádku nejenom vytváří příjemné prostředí pro život, ale má také pozitivní...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Ukrajinský ministr zemědělství je podezřelý z machinací se státními pozemky

Ukrajinský protikorupční úřad podezírá ministra zemědělství Mykolu Solského v souvislosti s machinacemi se státními pozemky. V prohlášení zveřejněném na sociálních sítích uvedl, že Solskyj stál v čele zločinecké skupiny, která nezákonně získala stovky hektarů půdy v celkové hodnotě 291 milionů hřiven (174 milionů Kč). Ministr nabídl úřadům maximální součinnost.

Musk obvinil Austrálii z cenzury kvůli nařízení odstranit z X násilné video

Americký miliardář Elon Musk obvinil Austrálii z cenzurování obsahu na internetu v souvislosti s verdiktem australského soudu, který nařídil jeho sociální síti X, aby celosvětově zablokovala přístup k videu, na němž je vidět útok nožem na biskupa v kostele nedaleko Sydney z minulého týdne. Podezřelý šestnáctiletý mladík byl obviněn z terorismu. Podle Muska rozhodnutí soudu znamená, že kterákoli země může kontrolovat celý internet.

Soudní proces ohledně Trumpových peněz za mlčení začal

V pondělí začal dlouho očekávaný soudní proces s bývalým prezidentem Donaldem Trumpem, neformálně známý jako proces hush money. V případu, o němž se mnozí domnívali, že se nikdy nedostane před soud, byl představen první svědek a zazněla úvodní prohlášení obžaloby i obhajoby.

Nejméně pět migrantů zahynulo při pokusu o přeplutí Lamanšského průlivu

Nejméně pět migrantů dnes zahynulo při pokusu o přeplutí Lamanšského průlivu do Anglie z oblasti poblíž francouzského města Wimereux. Informoval o tom regionální deník La Voix du Nord.

Řeka se vylila do nejlidnatější čínské provincie, jsou nejméně čtyři mrtví

Velké záplavy v jihočínské provincii Kuang-tung už mají nejméně čtyři oběti a několik osob se stále pohřešuje. V minulém týdnu zasáhly hustě osídlenou oblast delty Perlové řeky srážky, které o víkendu vzedmuly její hladinu. Záchranáři na člunech stále pátrají po přeživších.

CNBC: Energetická transformace svět vyjde na čtyři biliony dolarů ročně

Do roku 2035 nás energetická transformace ročně vyjde na čtyři biliony dolarů, odhaduje investiční společnost BlackRock. Navýšení investic do přechodu na čistou energii bude vyžadovat větší provázanost veřejného a soukromého sektoru – hlavně pak v Asii a Tichomoří.

Britský parlament schválil deportaci migrantů do Rwandy

Britský parlament schválil v noci na úterý kontroverzní návrh zákona umožňující deportace migrantů do Rwandy. Tento krok, který cílí na osoby vstupující do země nelegálně, vyvolává ostrou kritiku i mezinárodní obavy. První lety s migranty by měly směřovat do Rwandy již během následujících 10 až 12 týdnů, avizuje britský premiér Rishi Sunak.

Ministři EU byli varováni, aby nepolevovali ve své podpoře Ukrajiny, která naléhavě žádá o systémy protivzdušné obrany

V době, kdy Ukrajina čelí zesílenému ruskému bombardování své infrastruktury a měst, vyzývají evropští ministři k větší podpoře a dodávkám protiraketové obrany. Německo, které se zavázalo dodat třetí baterii systému Patriot, stojí v čele úsilí o posílení obrany Ukrajiny. Na nedávném zasedání ministrů zahraničí a obrany EU zazněly výzvy, aby členské státy nepolevovaly v otázce obrany Ukrajiny.