Více
  8.3 C
  Czech
  Úterý, 26 října, 2021

  Po mladém Číňanovi se na začátku pandemie slehla zem. Objevil se až nyní po téměř dvou letech

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Chan chtěl za každou cenu říct veřejnosti pravdu o tom, že se šíří nebezpečný virus. I když lidé v ulicích umírali, on sedl na vlak a vydal se do epicentra nákazy, Wuchanu. Chtěl na vlastní oči vidět, co se tam děje a informovat o tom svět. To se mu vymstilo.

  Ve Wuchanu šel pomáhat do místních nemocnic. Byl se podívat i na pověstném trhu s mořskými plody Huanan, který je spojován se vznikem Covidu-19. Dal všanc své zdraví jako ošetřovatel v první linii. O všem podával reporty v autentických videích. Neodradilo ho ani to, že se dostal do hledáčku Čínské komunistické strany.

  Rozhlašoval, že lidé ve městě byli kvůli nákaze drženi ve svých domovech, což nazval jako protizákonné. Koronavir přirovnal k onemocnění SARS, které se podle jeho slov také tutlalo.

  „Když budeme informace o této nemoci šířit tak rychle, jako se šíří ona sama, můžeme tuto válku vyhrát,“ prohlašoval. Tvrdě se opřel do stávající komunistické vlády. Po čtrnácti dnech svého zpravodajského odhodlání zmizel.

  Svým chováním nebezpečně provokoval. Neuvědomoval si, že tím riskuje svůj život.

  Proslýchalo se, že dostal nařízení od úřadů jít do karantény, a to, aniž by virem onemocněl. Na začátku letošního roku pak údajně pobýval u svých rodičů, kteří se měli o něho starat. Co je s ním doopravdy ale nikdo pořádně nevěděl. Až nyní, po více než šesti stech dnech, se mladík znovu objevil. Informuje o tom server The Wall Street Journal.

  Ukázal se na videu se svým kamarádem. Kdo by si však myslel, že na nahrávce objasnil své zmizení, bude zklamaný. Ve dvou a půl minutovém shotu zmiňuje pouze to, jak mu jeho kamarád pomohl zvednout se ze dna.

  Prý veškerý volný čas nyní věnuje bojovému sportu, se kterým před časem začal. Naznačil až na svém Twitteru. „Za poslední rok jsem zažil hodně věcí. O některých lze mluvit, o některých ne. Věřím, že tomu rozumíte,“ napsal.

  Nechce, či nemůže o své pohnuté minulosti mluvit? Bohužel není ojedinělým případem podobného informátora, který se Číně v souvislosti s Koronou záhadně ztratil.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Japonská princezna Mako porušila tradici a vzala si obyčejného muže

  Japonská princezna Mako porušila tradici a vzala si obyčejného muže. Zasáhly ji i jeho dluhy

  V Japonsku je normou, v královské rodině striktně dodržovat řád urozenosti. Dosud nepřicházelo v úvahu, aby si některý člen vzal partnera bez vznešeného panovnického titulu. Až princezna Mako to porušila. A nemá to jednoduché.
  V roce 2040 úplně zmizí ledovce v Africe

  V roce 2040 úplně zmizí ledovce v Africe. To má způsobit nevratnou změnu zemského systému

  Často slyšíme o tání ledovců v polárních končinách, jako je Grónsko nebo Antarktida. Ještě kritičtější situace kvůli tajícímu ledu je však v Afrických horách. Velmi brzy hrozí záplavy a hladomor.
  Dalekohledy nové generace by mohly odhalit prvopočátek obrovských černých děr

  Dalekohledy nové generace by mohly odhalit prvopočátek obrovských černých děr

  Tohle si běžný pozemšťan jen těžko dokáže představit. „Plyn o hmotnosti miliónů sluncí‘, stovky milionů let, takové veličiny a příměry se skloňují v nové studii, která pátrá po prvotním vzniku záhadných vesmírných černých děr.
  Německá dívka se ztratila, když byla běhat. Mohla by za tím být sekta z Čech

  Německá dívka se ztratila, když byla běhat. Mohla by za tím být sekta z Čech

  V Německu se rozjelo pátrání po jedenáctileté dívence. Naposledy si byla zaběhat v bavorském Holzheimu, pak už ji nikdo neviděl. Pikantní na celém je, že by podle zdrojů mohlo mít ztracení spojitost s nebezpečnou sektou.
  Matka, která za 10 let porodila 11 dětí

  Žena, která za 10 let porodila 11 dětí. Nyní čeká další a plánuje všechny učit sama doma

  Sedmatřicetiletá Courtney působí jako svěží mladá žena, rozhodně ne jako strhaná matka. Přesto přivedla na svět už jedenáct potomků a dvanácté je na cestě. S třiatřicetiletým manželem Chrisem si udělali doma menší ‚továrnu na děti‘.
  Lego zahajuje prodej první kolekce stavebnic pro gaye a lesbičky

  Lego zahajuje prodej první kolekce stavebnic pro gaye a lesbičky. Typickým holčičím růžovým přebalům odzvonilo

  Výjev dívek hrajících si s panenkami v růžových šatičkách a chlapců s autíčky je nejspíš minulostí. Instituce rozhodly, že se hračky musí sjednotit do podoby „uni sex“. Průzkumy totiž odhalily, že dosavadní rozlišování pohlaví by mohlo děti urážet.
  Reklama
  Reklama
  Reklama