8 C
Czech
Neděle 3. března 2024

Millie Bobby Brown prozradila, jak ji Jake Bongiovi žádal o ruku. Prsten málem hned ztratila

Millie Bobby Brown se ve čtvrtek svěřila, jak ji partner Jake Bongiovi požádal o ruku během potápění. Dvacetiletá herečka, která je zasnoubená se synem Jona Bon Joviho od loňského dubna, poutavý příběh odvyprávěla ve čtvrteční epizodě talk show Jimmyho Fallona.

Kreml: Konflikt by byl v případě bojového nasazení vojáků NATO nevyhnutelný

Pokud by evropské členské země NATO poslaly své vojáky bojovat na Ukrajinu, konflikt mezi Ruskem a aliancí by byl nevyhnutelný, uvedl dnes podle agentury TASS mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Reagoval tím na zprávy z posledních dnů, podle kterých některé západní země zvažují nasazení svých vojáků na Ukrajině, bránící se už přes dva roky ruské ozbrojené agresi. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg dnes ale agentuře AP řekl, že Severoatlantická aliance bojové jednotky na Ukrajinu vyslat neplánuje.

Plnou "parou" vpřed: Mary Kay uděluje šest grantů mladým ženám, které jsou globálními průkopnicemi v oborech STEAM

Sledujte nás na sítích

Dallas (USA) 16. prosince 2022 (PROTEXT/BusinessWire) – Globální grantový program a sociální kampaň upozorňuje na mladé ženy, které mění svět prostřednictvím vědy, inovací a boje proti genderovým normám

Společnost Mary Kay Inc. jako globální lídr v oblasti posílení postavení žen a inovativní vědy oznamuje šest příjemkyň grantového programu Young Women in STEAM 2022 za obrovský přínos v oblastech STEAM (steam=pára) po celém světě – věda, technologie, inženýrství, umění a matematika.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20221215005712/en/

Společnost Mary Kay zahájila v roce 2020 grantový program Young Women in STEAM a sociální kampaň, která má pomoci změnit vnímání „tváře vědy“ a povzbudit mladé ženy, aby se oborům STEAM věnovaly. Podle UNESCO, Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu, zůstávají ženy ve vědeckých oborech ve výrazné menšině a stále jsou nedostatečně zastoupeny v oblastech, jako je výpočetní technika, digitální informační technologie, strojírenství, matematika a fyzika.

„Ve společnosti Mary Kay oslavujeme mladé ženy, které se rozhodly pro vysokoškolské vzdělání a kariéru v oblastech STEAM, protože i nadále pomáháme snižovat rozdíly mezi pohlavími a předsudky ve vědeckých a příbuzných oborech,“ řekla
Dr. Lucy Gildeaová, ředitelka pro inovace, produkty a vědu společnosti Mary Kay Inc.
„Není žádným tajemstvím, že ženy jsou v oborech STEAM zastoupeny nedostatečně, a my to chceme pomoci změnit poskytováním účinných grantů, které by mladé ženy motivovaly k pokračování ve studiu oborů souvisejících se STEAM. Naše příjemkyně grantů Young Women in STEAM pro rok 2022 razí cestu po celém světě a pomáhají řešit některé z nejsložitějších problémů lidstva prostřednictvím vědy a inovací. Jsme hrdí na to, že můžeme ocenit jejich přínos a že podporou těchto pozoruhodných mladých žen pokračujeme ve vytrvalém poslání společnosti Mary Kay obohacovat životy žen po celém světě.“

Na příjemkyně grantového programu Mary Kay 2022 Young Women in STEAM upozorňují globální kanály sociálních médií společnosti. Tyto ženy obdrží granty ve výši 2500 USD, které jim pomohou v jejich současném nebo budoucím úsilí v oblasti STEAM.

Příjemkyně grantu Young Women in STEAM za rok 2022:

Angela Busheska, 20 let (Makedonie) – Sociální podnikatelka a výzkumnice-inovátorka se pro STEAM nadchla poté, co se v sedmé třídě zapojila do týmu matematické olympiády, kde si zamilovala řešení problémů. Jako vývojářka aplikace EnRoute Busheska pomáhá uživatelům žít udržitelnějším životním stylem tím, že využívá algoritmy strojového učení, a uživatelům tak pomáhá zříci se tzv. fast fashion. Další mladé ženy povzbuzuje, aby se zapojily do oborů STEAM, a těší se, že lidstvo bude technologie STEAM využívat pro větší sociální blaho.

Fengyun Chen, 17 let (Čína) – Její projekty se týkají fyziky a úlohy čisté energie v udržitelnosti životního prostředí. V roce 2017 Chen založila Yun Energy, alianci pro vědecké a technologické inovace, která prostřednictvím kurzů vědecké osvěty a fyziky slouží 20.000 lidem ročně. Se svým otcem provedla 30denní výzkum, který vedl také k vynálezu zařízení pro distribuci vody s energií generovanou geotermální energií a vzduchem 3.0. Věří, že vzdělávání STEAM umožňuje studentům zkoumat praktické nápady prostřednictvím praktických experimentů, které podněcují kreativitu a představivost.

Farzana Alam Eshita, 23 let (Austrálie) – Jako stavební inženýrka a studentka posledního ročníku Monash University v Austrálii se Eshita ve svém projektu zaměřuje na zkoumání vývoje smykových pásů v tříosých pískových pásech pomocí rentgenové počítačové tomografie. Mezi její současné projekty patří také projektování velkých silničních projektů v souladu s australskými normami a vývoj přelomové stavby sportovního komplexu zdůrazňující vynikající architektonický a urbanistický design. Eshita věří, že být ženou v oboru STEAM nabízí řadu výhod, včetně možnosti získat sebevědomí, zlepšit schopnosti řešit problémy a rozvíjet nové vzdělávací a pracovní perspektivy.

Aruna Sherma, 20 let (Německo) – Její projekt se zaměřuje na vývoj alternativní kontrastní látky pro vyšetření magnetickou rezonancí, která by nahradila běžnou látku gadolinium. Jako studentka fyziky pracovala Sherma na vývoji kontrastní látky ve čtyřech různých laboratořích a řada testů na univerzitě v Hamburku ukázala, že je biokompatibilní a při nižším dávkování má silnější účinek při vyšetřeních magnetickou rezonancí než konvenční kontrastní látka. Přestože témata STEAM mohou být pro mnohé odrazující, věří, že rozmanitost je důležitá ve všech oborech, a domnívá se, že ženy jsou stejně jako muži schopné utvářet budoucnost v oblasti technologií a výzkumu.

Jingyuan Xu, 31 let (Německo) – Technoložka přeměny energie a bojovnice za udržitelnou energii působí jako vědkyně na Technologickém institutu v Karlsruhe v Německu. Xu se ve svém výzkumu zaměřuje na udržitelné energetické technologie, které poskytují úsporná řešení v oblasti chlazení, vytápění a energetiky. S nadšením využívá své znalosti a zkušenosti k minimalizaci spotřeby energie v globálním měřítku a snižování emisí CO2. Podle jejího názoru ženy ve STEAM posilují týmového ducha a rozmanitost, která je spojena s inkluzivitou, a zkvalitňují vědu. Povzbuzuje mladé dívky, aby se s nadšením věnovaly oborům STEAM, šly za svým srdcem a světu prospěly průlomovou vědou.

Eizelle Yee, 30 let (Filipíny) – Ekoložka, architektka a podnikatelka Yee je zakládající členkou Pocket Garden, kolektivu pro navrhování veřejných prostor, založeného skupinou dobrovolníků, kteří spoluvytvářejí a navrhují sdílené zelené plochy na Filipínách. Domnívá se, že ženy mají smysl pro detail, který pomáhá organizovaně skloubit umění a vědu. Pokud jde o iniciativy STEAM, má za to, že spolupráce mezi různými kulturami a tradicemi může přinést inkluzivní a relativní výtvory v oblasti vědy, technologie, inženýrství, umění a matematiky.

Další informace o grantovém programu Young Women in STEAM naleznete na adrese https://newsroom.marykay.com/.

O společnosti Mary Kay

Mary Kay Ashová, jedna z prvních podnikatelek, které pronikly skleněným stropem, založila svou vysněnou kosmetickou společnost v roce 1963 s jediným cílem: obohatit život žen. Tento sen se rozrostl v multimiliardovou společnost s miliony nezávislých prodejců v téměř 40 zemích. Jako společnost zaměřená na rozvoj podnikání se Mary Kay snaží posilovat postavení žen na jejich cestě k ekonomické nezávislosti prostřednictvím vzdělávání, mentoringu, propagace, vytváření sítí a inovací. Mary Kay investuje do vědy, která stojí za krásou a výrobou špičkové péče o pleť, dekorativní kosmetiky, doplňků stravy a parfémů. Mary Kay také věří v bohatší životy dnes pro udržitelnější zítřek a spolupracuje s organizacemi z celého světa, které se zaměřují na propagaci špičkového podnikání, podporu výzkumu rakoviny, prosazování rovnosti žen a mužů, ochranu obětí domácího násilí, zkrášlování našich komunit a povzbuzování dětí, aby šly za svými sny. Více informací se dozvíte na stránkách marykayglobal.com, najdete nás na Facebooku, Instagramu a LinkedInu nebo nás sledujte na Twitteru.

Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20221215005712/en/

Kontakty

Mary Kay Inc.

Korporátní komunikace

marykay.com/newsroom

972 687 5332 nebo [email protected]

Zdroj: Mary Kay Inc.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Americká armáda svrhla do Gazy 38 000 jídel v reakci na hrozbu hladomoru

Americká armáda zahájila sérii leteckých shozů pomoci do Pásma Gazy, regionu čelícího hrozbě hladomoru kvůli pokračující bombardovací kampani Izraele. V sobotu americké nákladní letouny shodily do obléhaného území 38 000 jídel. Tento krok je součástí plánované série leteckých shozů v rámci pomoci ze strany Washingtonu, zatímco nadále podporuje Izrael.

Lavrov se v Turecku na okraj diplomatického fóra sešel se slovenským protějškem

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se dnes na okraj diplomatického fóra v tureckém městě Antalya setkal se svým slovenským protějškem Jurajem Blanárem. Na schůzku, o které informovala ruská diplomacie, upozornil slovenský Denník N.

Německo vyšetřuje závažný únik informací z armády, oznámil kancléř Scholz

Německo vyšetřuje závažný únik informací z jednání vysoce postavených příslušníků svého letectva, oznámil dnes kancléř Olaf Scholz. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru v pátek uveřejnila šéfredaktorka ruské televize RT Margarita Simonjanová. Záznam se mimo jiné týkal toho, jak Ukrajina ve válce s Ruskem využívá německé zbraně, píše agentura DPA.

Nigerijská vláda požaduje po Binance 10 miliard dolarů

Nigerijská vláda požaduje od společnosti Binance 10 miliard poté, co guvernér centrální banky Olayemi Cardoso uvedl, že největší kryptoměnová burza podle objemu obchodů umožnila odliv 26 miliard dolarů nedohledatelných finančních prostředků ze země. Nigérie čelí devizové krizi a hledá způsoby, jak omezit odliv kapitálu.

„Český“ protiletadlový systém pro Ukrajinu?

Protiletadlový systém Saab RBS 70 je podle oficiálních dokumentů Armády České republiky „určen k ničení prostředků vzdušného napadení a taktických vzdušných prostředků protivníka typu střel s plochou dráhou letu". Pomohl by Ukrajině?

DOPORUČUJEME

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Americká armáda svrhla do Gazy 38 000 jídel v reakci na hrozbu hladomoru

Americká armáda zahájila sérii leteckých shozů pomoci do Pásma Gazy, regionu čelícího hrozbě hladomoru kvůli pokračující bombardovací kampani Izraele. V sobotu americké nákladní letouny shodily do obléhaného území 38 000 jídel. Tento krok je součástí plánované série leteckých shozů v rámci pomoci ze strany Washingtonu, zatímco nadále podporuje Izrael.

Lavrov se v Turecku na okraj diplomatického fóra sešel se slovenským protějškem

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se dnes na okraj diplomatického fóra v tureckém městě Antalya setkal se svým slovenským protějškem Jurajem Blanárem. Na schůzku, o které informovala ruská diplomacie, upozornil slovenský Denník N.

Německo vyšetřuje závažný únik informací z armády, oznámil kancléř Scholz

Německo vyšetřuje závažný únik informací z jednání vysoce postavených příslušníků svého letectva, oznámil dnes kancléř Olaf Scholz. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru v pátek uveřejnila šéfredaktorka ruské televize RT Margarita Simonjanová. Záznam se mimo jiné týkal toho, jak Ukrajina ve válce s Ruskem využívá německé zbraně, píše agentura DPA.

Nigerijská vláda požaduje po Binance 10 miliard dolarů

Nigerijská vláda požaduje od společnosti Binance 10 miliard poté, co guvernér centrální banky Olayemi Cardoso uvedl, že největší kryptoměnová burza podle objemu obchodů umožnila odliv 26 miliard dolarů nedohledatelných finančních prostředků ze země. Nigérie čelí devizové krizi a hledá způsoby, jak omezit odliv kapitálu.

„Český“ protiletadlový systém pro Ukrajinu?

Protiletadlový systém Saab RBS 70 je podle oficiálních dokumentů Armády České republiky „určen k ničení prostředků vzdušného napadení a taktických vzdušných prostředků protivníka typu střel s plochou dráhou letu". Pomohl by Ukrajině?

Po útoku na Oděsu se zřítila část několikapodlažní budovy, dva lidé zemřeli

Na ukrajinské město Oděsa v noci na dnešek zaútočily drony, v důsledku čehož se zřítila část několikapodlažního bytového domu. Nejméně dva lidé přišli o život a několik dalších je zraněno. Úřady se obávají, že další lidé jsou pod sutinami. Informují o tom ruskojazyčný server BBC a také agentura Ukrinform.

Rusové na pohřbu Navalného byli dojatí, ale ne odevzdaní, řekl český diplomat

Na dnešním pohřbu ruského opozičníka Alexeje Navalného panovala atmosféra smutku, dojetí, přítomní lidé ale nebyli odevzdaní, řekl ČTK současný vedoucí českého velvyslanectví v Moskvě Jiří Čistecký. Ten se pohřbu na Borisovském hřbitově na jihovýchodním okraji ruské metropole zúčastnil spolu s několika málo dalšími představiteli zastupitelských úřadů. Podle Čisteckého rozsah bezpečnostních opatření kolem hřbitova potvrzuje, že ruský režim má strach z vlastních občanů.