0.6 C
Czech
Čtvrtek 5. února 2026
SportPivo v Bayernu nesmí chybět. Kane u tradičního focení chyběl

Pivo v Bayernu nesmí chybět. Kane u tradičního focení chyběl

O víkendu odstartovala nová sezona německého ligového fotbalu. Bundesligu rozehrál také Bayern Mnichov, který venku porazil Brémy jednoznačně 4:0. Střelecky se prosadila nová posila Harry Kane, v týdnu ale Angličan chyběl na tradičním focení s pivem v ruce. Proč? Narodilo se mu čtvrté dítě.

Zprávy o odchodu anglické hvězdy z Tottenhamu před pár týdny pobláznily celý fotbalový svět. Harry Kane byl spjatý s londýnským celkem dlouhé roky, teď se ale rozhodl vydat za novým dobrodružstvím. Tím v Německu a mnichovském Bayernu, za který už Kane stihl odehrát dva zápasy. A zažít gólovou radost.

Nejprve přišla rána. Borec, který odešel ze Spurs i kvůli tomu, že nevyhrával trofeje, měl pár hodin po přesunu šanci zvednout nad hlavu prestižní německý Superpohár. Bayern ale vyhořel proti Lipsku a Angličanovi zbyly jen oči pro pláč. O něco veseleji bylo o víkendu, kdy se Kane gólem podílel na vysoké výhře 4:0 nad Brémami.

A radost měl i mimo hřiště. Pár hodin po zápase Kane letěl zpátky na Britské ostrovy, kde jeho manželka přivedla na svět čtvrtého potomka. Kanonýr Bayernu u toho samozřejmě nesměl chybět a na sociálních sítích se následně pochlubil fotkou. „Vítej na světě Henry Edwarde Kane,“ napsal Kane. I kvůli tomu chyběl na tradičním klubovém focení.

Pivo, kam se podíváš

Bayern měl po vstupu do sezony na programu focení s pivem, které je pro klub pověstné. Fotbalisté celku z města, které hostí slavný pivní festival Oktoberfest, se navlékli to tradičního bavorského oblečení, vzali do ruky tupláky a usmívali se do foťáku. Zatímco někteří už jsou v tomto směru zběhlí, jiní prožili premiéru.

Mimo jiné třeba kouč Thomas Tuchel, nové posily Raphaël Guerreirom Kim Min-jae nebo Konrad Laimer. Ten jako Rakušan jistou praxi má. „Už je to dlouho, co jsem nosil lederhosen (tradiční bavorské kožené kraťasy, pozn. redakce), ale mám fotky z dětství,“ řekl Laimer, který do klubu přišel v létě z Lipska.

Pro Korejce Min-jaeho to byl debut. „V bavorském oblečení se cítím velmi dobře a na návštěvu Oktoberfestu s naším týmem se opravdu těším,“ usmíval se stejně jako Laimer v klubovém rozhovoru nový obránce Bayernu, který přišel z Neapole. O víkendu vyběhne Bayern poprvé na domácí trávník. V neděli vyzve sousední Augsburg.

Reklama

Doporučujeme

Trump uvedl, že chce nahradit Nový START novou dohodou

Americký prezident Donald Trump dnes večer SEČ uvedl, že Rusko a Spojené státy by měly dojednat zcela novou dohodu o omezení jaderných arzenálů spíše než prodloužit končící smlouvu Nový START. Server Axios s odkazem na tři nejmenované zdroje o několik hodin dříve napsal, že Spojené státy a Rusko se blíží dohodě o tom, že nadále budou dodržovat omezení obsažená ve smlouvě Nový START.

Při výbuchu v nelegálním uhelném dole v Indii zahynulo nejméně 16 lidí

Nejméně 16 lidí dnes zahynulo při explozi v nelegálním uhelném dole v severovýchodní části Indie. Osm horníků utrpělo zranění a další patrně zůstali uvěznění pod zemí, informovala agentura Reuters.

Kuba je připravena jednat s USA, trvá však na respektování své suverenity

Kuba je podle svého prezidenta Miguela Díaze-Canela připravena jednat se Spojenými státy, informovala dnes agentura AFP. Díaz-Canel však trvá na tom, že rozhovory musí probíhat z pozice rovnocenných partnerů a s respektem ke kubánské státní suverenitě. Kuba v posledních měsících čelí výhrůžkám ze strany amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten po únosu venezuelského prezidenta Nicolása Madura do USA zajistil, aby Venezuela přestala na ostrov vyvážet ropu, která je pro energetický sektor Kuby zásadní.

Desítky kojenců v Británii se přiotrávily kontaminovanou dětskou výživou

Britské zdravotnické úřady prověřují 36 případů podezření na otravu kojenců poté, co byly z trhu staženy některé šarže kojenecké výživy firem Nestlé a Danone. Důvodem je kontaminace toxinem cereulidem, který může vyvolat akutní zažívací potíže.

Druhé kolo rozhovorů Ukrajiny a Ruska v Abú Zabí skončilo bez průlomu

Ukrajina a Rusko uzavřely druhý den jednání v Abú Zabí bez dohody o ukončení války. Nejhmatatelnějším výsledkem je dohoda o výměně zajatců, která přinesla aspoň jeden konkrétní bod uprostřed dlouhého seznamu sporů. Zároveň to ukazuje, že kontakt mezi oběma stranami se po měsících znovu rozběhl na vyšší úrovni.

Tusk je v Kyjevě, Polsko chystá konferenci o rekonstrukci Ukrajiny

Polský premiér Donald Tusk zahájil návštěvu Kyjeva, na níž ho doprovází ministr financí Andrzej Domański, jenž připravuje mezinárodní konferenci o rekonstrukci Ukrajiny. Ta se má konat v červnu v Gdaňsku. Napsal to dnes ráno server Onet s odvoláním na kancelář polského předsedy vlády. Polskou delegaci přivítal na nádraží ukrajinský ministr zahraničí Andrij Sybiha a následně se ministerský předseda podle agentury PAP sešel s prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Tchaj-wan uvítal telefonát Trumpa a Si Ťin-pchinga jako krok ke stabilitě

Tchaj-wan dnes uvítal telefonický rozhovor mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho čínským protějškem Si Ťin-pchingem, který podle něj přispěje ke stabilizaci regionu. Děje se tak v době, kdy Čína zvyšuje vojenský tlak na tento de facto nezávislý ostrov, který si nárokuje. Informovala o tom dnes agentura AFP.

Rusko v noci zaútočilo na Ukrajinu 183 drony a dvěma balistickými raketami

Rusko v noci dnešek zaútočilo na Ukrajinu dvěma balistickými raketami a 183 drony. Na síti Telegram o tom informovalo ukrajinské letectvo. Kyjevský primátor Vitalij Kličko podle agentury Reuters řekl, že v hlavním městě ruské drony zranily nejméně dva lidi. Ukrajinský vicepremiér Oleksij Kuleba dopoledne na Telegramu napsal, že rozsáhlým útokům čelila železniční infrastruktura v Sumské oblasti.

Mohli jsme být jemnější. Imigrační agenti se stahují z Minneapolisu

Možná by se nám hodil jemnější přístup, přiznal o své imigrační politice americký prezident Donald Trump v rozhovoru s moderátorem televize NBC, zatímco začalo stahování části federálních imigračních agentů z města Minneapolis. Také upozornil, že kampaň se zaměřila výhradně na „zločince".

EU obnovila schvalování obchodní dohody s USA

Zákonodárci Evropské unie (EU) se ve středu dohodli na obnovení schvalování obchodní dohody s USA. V případě narušení suverenity Evropy nebo nových celních hrozeb však může být její platnost v budoucnu pozastavena. Americký prezident Donald Trump stáhl své celní hrozby týkající se zemí, které se postavily jeho snaze získat Grónsko.

Počet labutí s ptačí chřipkou v údolí Temže roste

Ptačí chřipka znovu zasahuje britské řeky. Záchranáři i dobrovolníci hlásí desítky mrtvých a nemocných labutí v hrabství Berkshire a okolí Temže. Nákaza se šíří rychle a budí obavy, že skutečný rozsah je větší, než ukazují oficiální čísla.

Bejlek vyřadila Ostapenko a je ve čtvrtfinále v Abú Zabí

Sára Bejlek si na turnaji v Abú Zabí připsala největší výhru kariéry. Ve druhém kole porazila grandslamovou šampionku Jelenu Ostapenko 6:4 a 6:3 a poprvé postoupila do čtvrtfinále na akci kategorie WTA 500.

KOMENTÁŘ: Tuhle evropskou akcii chtěl každý. Kdysi hvězdný titul ztratil za den pětinu hodnoty

Dánskou farmaceutickou společnost Novo Nordisk potkala na burze další kalamita. Během 24 hodin odepsala téměř pětinu své hodnoty. Stojí za tím vyjádření firmy, která odvážně předpověděla mimořádně slabý rok. Novo Nordisk přitom patřil mezi zjevení mezi evropskými akciemi a v portfoliu ho chtěl každý.

Banky a kryptofirmy se v USA nepohnuly v pravidlech pro stablecoiny

Jednání v Bílém domě, které mělo rozhýbat zablokovanou americkou legislativu pro kryptoměny, skončilo bez dohody. Proti sobě stojí velké banky a kryptofirmy hlavně kvůli tomu, jestli budou moci stablecoiny vyplácet úroky a jiné odměny.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama