Reklama

Paříž vyhrála, prohrála i remizovala. Z Ligy mistrů vyprovodila obhájce

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Hodně emotivní večer prožili fotbalisté Paris Saint-Germain. Ve čtvrtfinálovém dvojzápase milionářské Ligy mistrů narazili na úřadují šampiony z Mnichova, na které nestačili v loňském finále. Výhra, prohra, remíza. Zajímavý duel vyústil v postup Francouzů.

Během včerejšího večera si mohli fotbaloví „fans“ užívat dvě bitvy v Lize mistrů. Čtvrtfinálový duel zvládla lépe Chelsea, která vyřadila Porto, o dost větší pozornost ale hned z několika důvodů poutal vzájemný souboj Bayernu a Paříže.

Oba výběry se vloni střetli v Portugalsku na osmičlenném finálovém turnaji, který sem z důvodu pandemie nemoci covid-19 musel být asociací UEFA přesunut. Do finále se probojovala právě tato dvojice, proto bylo zajímavé sledovat, jak los zajistil, aby se oba potkali i letos.

Vloni vyšlo finále lépe mnichovským fotbalistům. Čtvrtfinále doma a venku, to už je ale trochu jiná liga. Bilance dlouhodobě bezkonkurenčně nejlepšího týmu Francie mluví za vše. Vítězství, porážka, remíza. Pařížané si tak zahrají o finále.

Jak je tohle vůbec možné? Jednoduše. Paris Saint-Germain triumfovalo v Mnichově při „reklamě na fotbal“ výsledkem 3:2, doma padlo 0:1, celkově ale remizovalo 3:3. A právě tři trefy z Německa ho v Lize mistrů poslalo do semifinále.

Jsem šťastnější než kdy dřív, usmíval se Neymar

Parta okolo Neymara a Mbappého sice prohrála, právě první zmiňovaný fotbalový génius se ale po duelu rozplýval. Dlouhodobě se spekuluje o jeho odkazu ve Francii a faktu, že jeho úspěchy se budou měřit pouze nejlepší klubovou soutěží v Evropě.

Francie totiž není žádným velkým měřítkem. Nebo tedy alespoň nebyla v minulých letech. Probíhající sezoně sice zatím vévodí Lille, v předešlých ročnících ale neměla Paříž konkurenci. „Ti by měli hrát někde úplně jinde,“ myslí si o dvojici N+M někdejší stoper Liverpoolu Jamie Carragher.

Brazilec po postupu plakal štěstím, navíc se mluví o prodloužení smlouvy. „Prodloužení smlouvy už není žádným problémem. Samozřejmě se cítím komfortně a tady doma v PSG jsem šťastnější než kdy dříve,“ prozradil novinářům z ESPN.

Kdyby to vyšlo letos, prodloužení kontraktu nebude vůbec nic bránit. Je pravda, že domácí soutěž, to je jedna věc, vítězství v Lize mistrů ale všechny trofeje z francouzské ligy strčí do kapsy. Paříž bude v semifinále čekat lepší z dvojice Dortmund a Manchester City.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Christian Eriksen
V sobotu se fotbalový svět na okamžik zastavil. Může za to srdeční příhoda, která přímo na hřišti postihla během zápasu EURA Christiana Eriksena. Dánský „špílmachr“ se naštěstí ze všeho pomalu dostává, nás ale zajímá, jak je vůbec něco takového v profesionálním sportu možné.
Shelby Houlihanová
Na olympijský hrách v Tokiu měla atletka Shelby Houlihanová zaběhnout životní výsledek. Rekordmanka z USA ale dostala pár týdnů před startem „stopku“, protože v krvi jí byla nalezena zakázaná látka. Podle slov samotné hlavní aktérky za to může snědené burrito.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama