Více
  11 C
  Czech
  Pátek, 27 května, 2022

  Papež František: Rodiče by své homosexuální děti měli podporovat

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Papež František se během své středeční audience věnoval mimo jiné LGBT tematice. Jeho výrok směřoval k dětem a jejich rodičům, kteří by dle něj své homosexuální potomky měli podporovat. Informuje o tom agentura Reuters a The Times.

  Papež František ve středu opět vyzval k toleranci vůči LGBT komunitě, uvádí The Times. Uvedl, že rodiče by své homosexuální děti neměli odsuzovat, ale nabízet jim podporu.

  K tomuto výroku došlo během pravidelné audience s odkazem na potíže, kterým mohou rodiče při výchově potomků čelit, uvádí agentura Reuters.

  85letý papež František se tak dle médií zmínil také o rodičích, kteří vychovávají děti s odlišnou sexuální orientaci. Ti by dle něj měli zjistit „jak se s tím popasovat, jak své děti doprovázet a neschovávat se za odsuzující postoj.“

  Obdobně se dle Associated Press vyjádřil pro irské novináře již v roce 2018. Tehdy řekl, že namísto odsuzování, ignorování nebo vyhazování svých homosexuálních dětí z domu, by se rodiče měli snažit je pochopit, modlit se a mluvit s nimi.

  Papež mimo jiné k této tematice uvedl dle agentury Reuters, že ačkoli církev nemůže akceptovat sňatky osob stejného pohlaví, může podporovat zákony o civilních svazcích. Ty by měly poskytnout partnerům společná práva například v oblasti zdravotní péče či v otázkách dědictví.

  Respekt a odpuštění

  The Times také poukazuje na to, že se jedná o pokračující sérii výroků papeže ohledně odlišné sexuální orientace. Již v roce 2013 v reakci na otázku týkající se homosexuálních duchovních řekl: „Kdo jsem já, abych je soudil?

  V roce 2016 pak dle agentury Reuters uvedl pro novináře, že katolická církev by se homosexuálům měla omluvit a křesťané by je měli požádat o odpuštění za způsob, jakým s nimi bylo zacházeno.

  Církev učí, že s homosexuály by se mělo zacházet s respektem a že zatímco akty stejného pohlaví jsou hříšné, sklony ke stejnému pohlaví hříšné nejsou,“ dodává agentura.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS