Více
  19.9 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Padl rozsudek. Součkův spoluhráč, který nakopl kočku, bude zametat chodníky

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Kurt Zouma, obránce anglického West Hamu United, bude muset v rámci veřejně prospěšných prací sbírat odpadky a čistit kanály. Středový obránce, kterého si klub pořídil za 30 milionů liber, si vyslechl trest za špatný přístup ke zvířatům. Za týrání svých koček kromě prací nesmí vlastnit tato domácí zvířata po dobu pěti let.

  Zoumův bratr před několika měsíci zveřejnil na sociálních sítích video, kde Kurt ve svém domě týrá kočku. Před svým sedmiletým synem vzal svého mazlíčka, nakopnul ho a křičel, že ho zabije. Kočka je nyní stále v procesu zotavení. A Zouma? Ten se musí chystat na trest. Prospěšné práce a zákaz na pět let chovat kočky.

  Spolu se svým bratrem nejprve věřil, že by mohly veřejně prospěšné práce vykonávat z pohodlí domova. Podobně jako někteří další padouši, kteří využili této možnosti díky kovidovým opatřením. Podle děníku The Sun ale pro Zoumu a jeho sourozence nic takového platit nebude.

  Co se vlastně přihodilo?

  Yoan zveřejnil na začátku února na sociální síti Snapchat video, kde Kurt kope do kočky, hází po ní botou a mlátí ji přes hlavu. Video přidal s vysmátými smajlíky. Dále pak video poslal své kamarádce, která danou situaci začala řešit.

  Sedmadvacetiletý francouzský obránce se dostal až před soud, kde se přiznal ke dvěma bodům obžaloby. Kočce prý ublížil kvůli zničené židli. Byl mu tak uložen trest, 180 hodin neplacených práci spolu s pokutou 8 887 britských liber, jeho bratr dostal o něco nižší trest, 140 hodin za svůj podíl na natáčení a nahrávání videa na Snapchat.

  Jak je u veřejně prospěšných prací zvykem, na bratry čeká nošení svítivých vest, lopata a mnoho náročné a nepříjemné práce. 180 hodin prospěšných prací, které si od soudu odnesly, zasáhnou i do nové sezony Premier League.

  Zouma od incidentu dostával od lidí nepříjemné zprávy a urážky. Lidé ho začali rasisticky urážet a ponižovat. Zároveň přišel o velmi lukrativní smlouvu se společností Adidas. Soudkyně u soudu řekla, že Zouma je mnohými vnímám jako vzor a takovéto chování je naprosto nepřípustné. Trest je podle ní úměrný a snad se v jeho chování nikdo nebude vzhlížet.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS