menu

16.3 C
Czech
Středa 29. května 2024

Britští konzervativci slibují obnovu vojenské služby pro mladé lidi

Britští konzervativci, vedeni premiérem Rishim Sunakem, slibují, že obnoví vojenskou službu pro mladé lidi, pokud zvítězí v červencových volbách. Podle Sunaka by vojenská či civilní služba mohla být životní zkušeností, která mladým lidem umožní vyvinout dovednosti potřebné pro úspěch v reálném světě. Tento ambiciózní plán by měl stát 2,5 miliardy liber (72 miliard korun) ročně, informoval dnes britský tisk.

Putin je připraven zastavit ukrajinskou válku příměřím – pod jednou podmínkou

Podle čtyř ruských zdrojů obeznámených s jednáním v Kremlu je ruský prezident Vladimir Putin údajně ochoten zastavit bojové akce na Ukrajině, ale pouze v případě, že budou uznána současná vítězství Ruska na bojišti. Toto příměří by sice poskytlo dočasné přerušení konfliktu, ale znamenalo by ponechání potenciálních 11 milionů lidí pod okupační správou a vzdání se 20 % svrchovaného území Ukrajiny.

Otevřený dopis CSG pro senátora J.D. Vance

Sledujte nás na sítích

Praha 17. dubna 2024 (PROTEXT) – CSG zaslala dopis senátorovi J. D. Vanceovi, ve kterém reaguje na jeho obavy ohledně plánované akvizice The Kinetic Group od společnosti Vista Outdoor. V něm zdůrazňuje, že CSG je významným dodavatelem NATO, má několik společností s nejvyšší bezpečnostní prověrkou NATO a spolupracuje s předními americkými obrannými společnostmi. Dále zve senátora Vance, aby navštívil společnosti CSG a seznámil se s fakty z první ruky.

Reklama

Majitel a CEO Czechoslovak Group („CSG“) Michal Strnad dnes zaslal otevřený dopis americkému senátorovi J. D. Vanceovi, ve kterém řeší obavy, které senátor vyjádřil v dopise ministryni financí USA Janet Yellenové v souvislosti s navrhovanou akvizicí společnosti Vista Outdoor Inc. (NYSE: VSTO) („Vista Outdoor“) Sporting Products – nedávno přejmenované na The Kinetic Group.

 

Plné znění dopisu následuje:

 

Reklama

16. dubna 2024

Senátor J. D. Vance

288 Russell Senate Office Building

Washington, DC 20510

 

Vážený pane senátore,

V lednu jste zaslal dopis ministryni financí Janet Yellenové, v němž jste vyjádřil své znepokojení nad navrhovaným prodejem společnosti The Kinetic Group, dříve divize Vista Sporting Products společnosti Vista Outdoor, naší společnosti The Czechoslovak Group („CSG“). Ve svém dopise jste tvrdil, že CSG je společnost s dlouhou historií nekalých praktik a dobře zdokumentovanými vztahy s protivníky USA. Konkrétně jste zmínil vazby na Putinův režim a porušování mezinárodních zbrojních embarg. Přestože jsme byli těmito falešnými obviněními šokováni, s odpovědí jsme počkali, až zveřejníme naše finanční výsledky za rok 2023 a s nimi i transparentní profil podnikání naší skupiny.

Pane senátore, při vší úctě, vaše hodnocení CSG bylo hluboce mylné. CSG je jedním z nejvýznamnějších soukromých podporovatelů Ukrajiny, země, do které jsme dodávali tolik potřebné zbraňové systémy již od roku 2018, tedy dlouho před vypuknutím otevřené ruské agrese. Od útoku ruské armády na Ukrajinu jsme ukrajinské armádě dodali s pomocí vlády České republiky a dalších zemí NATO včetně USA přes sto kusů těžké techniky a hlavně statisíce kusů dělostřelecké munice, u které jsme jedním z nejvýznamnějších evropských výrobců.[1]

Společnosti skupiny CSG jsou také dodavateli pro americkou armádu a mají silnou historii spolupráce s významnými korporacemi amerického obranného průmyslu. Příkladem je společnost General Dynamics, od jejíž evropské společnosti General Dynamics European Land Systems jsme získali licenci na výrobu kolových obrněných transportérů Pandur a také koupili muniční továrnu FMG ve Španělsku. Dalším příkladem je společnost Raytheon, pro kterou jsme realizovali zakázku na výcvik pilotů Afghánské národní armády s využitím amerických vrtulníků UH-60 Black Hawk. V neposlední řadě bychom rádi upozornili, že několik našich společností má bezpečnostní prověrku NATO na stupeň TAJNÉ.

S ohledem na výše uvedené by jakékoli spekulace o napojení CSG na Putinův režim měly být považovány za nesmysl. Výslovně však uvádíme, že CSG nikdy neměla žádné vazby na Putinův režim a není důvod, proč bychom takové vazby měli mít, vzhledem k tomu, že jsme do Ruska nikdy žádné obranné produkty nedodávali. Dřívější vývoz našich civilních výrobků – zejména nákladních automobilů pro těžební průmysl – byl zanedbatelný a po vypuknutí ruské agrese proti Ukrajině jsme jej jednostranně ukončili. CSG také nikdy neporušila žádné zbrojní embargo a nikdy v této souvislosti nebyla vyšetřována, natož sankcionována.

Chápeme, že prodej velkých amerických výrobců malorážové munice zahraniční firmě, i když se jedná o společnost z členského státu NATO, který je blízkým spojencem USA, přitahuje zaslouženou pozornost. V dnešním globálním světě však není důležité, ve které spojenecké zemi kupující společnost sídlí, ale jaké jsou za ní výsledky a jakou hodnotu může přinést americkým výrobcům střeliva sdruženým v Kinetic Group.

Věříme, že z pohledu amerických zákazníků, ať už na civilním trhu nebo v segmentu obrany a bezpečnosti, je ideálním vlastníkem ten, kdo nedrží firmy za účelem krátkodobých zisků, kdo není pod tlakem akciového trhu a kdo je expertem ve svém oboru. Trh s malorážovým střelivem známe díky akvizici majoritního podílu ve společnosti Fiocchi, která je jeho celosvětově známým výrobcem. Tato akvizice byla schválena v USA Výborem pro zahraniční investice (CFIUS), protože tato společnost provozuje výrobu také ve dvou amerických lokalitách. Jsme průmyslová skupina, která společnosti, které akvíruje, dlouhodobě vlastní a investuje do nich.

Dovolujeme si Vás upozornit na tiskovou zprávu o našich finančních výsledcích za rok 2023 s podrobným profilem našeho podnikání.[2] Víme však, že nejpřesvědčivější je získat informace z první ruky. Proto vás zveme k návštěvě členských společností CSG v USA a Evropě, abyste osobně poznal, kdo skutečně jsme.

 

S pozdravem,

Michal Strnad, CEO a majitel

CSG

 

O Czechoslovak Group

Czechoslovak Group (CSG) je mezinárodní průmyslový technologický holding vlastněný Michalem Strnadem. CSG podporuje rozvoj českých a slovenských firem zabývajících se obrannou a civilní průmyslovou výrobou a obchodem. Ve společnostech CSG a přidružených společnostech je zaměstnáno více než 10 000 lidí. V roce 2023 dosáhly předběžné konsolidované tržby holdingu za rok 2023 1,85 miliardy USD. CSG působí ve čtyřech strategických obchodních segmentech, které zahrnují letecký a kosmický průmysl, munici, obranu, mobilitu a obchodní projekty.

 

[1] https://vlada.gov.cz/scripts/detail.php?id=203549&tmplid=51

[2] https://czechoslovakgroup.com/en/news/annual-results-2023

 

Zdroj: PP Partners Prague

 

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Donald Trump překvapil svými návrhy na bombardování Moskvy a Pekingu, pokud by byl prezidentem

Během nedávného setkání s dárci kampaně bývalý prezident Donald Trump uvedl, že by bombardoval Moskvu a Peking v reakci na invazi Ruska na Ukrajinu a případný útok Číny na Tchaj-wan. Tato překvapivá prohlášení zasáhla nejen přítomné dárce, ale také vyvolala silné reakce na politické scéně a v médiích.

Policie prohledává Evropský parlament kvůli možnému ruskému vměšování

Belgické federální státní zastupitelství oznámilo, že policie provedla prohlídky v rezidenci zaměstnance Evropského parlamentu a v jeho kanceláři v Bruselu kvůli možnému ruskému vměšování. Toto opatření je součástí širšího vyšetřování, které se týká pasivní korupce a členství v kriminální organizaci s napojením na šíření ruské propagandy. V prohlášení prokuratury se uvádí, že podezřelý zaměstnanec hrál v tomto případu významnou roli.

Millie Bobby Brown a Jake Bongiovi se vzali na intimní rodinné svatbě

Britská herečka Millie Bobby Brown, známá především díky roli Eleven v seriálu Stranger Things od Netflixu, si na malé rodinné svatbě vzala svého dlouholetého partnera Jakea Bongioviho. Svatbu potvrdil Jon Bon Jovi, rocková legenda a otec ženicha.

Česko už na munici pro Ukrajinu vybralo skoro 40 miliard korun

Ukrajina v nejbližších dnech obdrží první várku dělostřelecké munice ráže 155 mm v rámci české iniciativy. Do ní přispělo podle premiéra Petr Fialy již 15 zemí přes 1,6 miliardy eur (39,5 miliardy korun). Další dodávka se očekává v červnu. Na frontu už navíc proudí stěžejní americká pomoc.

Kim po výbuchu severokorejské rakety nařídil zvýšit úsilí o vyslání satelitu

Severokorejský diktátor Kim Čong-un nařídil armádním vědcům zvýšit úsilí o vyslání špionážní družice, které má být podle něho reakcí na vojenské aktivity Spojených států a Jižní Koreje. Kim rovněž varoval jižního souseda před "tvrdou" odpovědí na manévry jihokorejských letounů, kterými Soul v pondělí na vyslání rakety se satelitem zareagoval, informovala agentura AP.

U soudu s Trumpem skončily závěrečné řeči, nyní bude jednat porota

U soudu v New Yorku skončily po mnoha hodinách závěrečné řeči v procesu s americkým exprezidentem Donaldem Trumpem, který čelí obžalobě z falšování finančních dokumentů v souvislosti s platbou za mlčení pornoherečce Stephanie Cliffordové. Nyní budou podle agentury AP následovat pokyny soudu porotě, která se pak odebere k jednáním za zavřenými dveřmi. Soudce dá porotcům instrukce podle stanice CNN po noční pauze dnes v 10:00 newyorského času (16:00 SELČ).

Haiti je o krok blíže ke stabilní vládě, má nového premiéra

Novým premiérem karibského státu Haiti se stal Garry Conille, regionální ředitel Dětského fondu Organizace spojených národů (UNICEF). Jeho jmenování do funkce je klíčovým krokem k rekonstrukci haitské vlády a potlačení chaosu, jenž na ostrově stále panuje.
Reklama

DOPORUČUJEME

Sportovní hvězdy vyzývají občany, aby šli volit

Fotbalisté, fotbalové kluby, tenisové turnaje a paralympionici se připojili ke kampani EU #VyužijteSvůjHlas před evropskými volbami, které se konají 6. až 9. června....

Vyhlášení vítězů celosvětového finále soutěže Huawei ICT Competition 2023–2024

Šen-čen (Čína) 29. května 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - 26. května proběhlo v Šen-čenu slavnostní zakončení a předání cen celosvětového finále soutěže Huawei ICT Competition 2023–2024...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Donald Trump překvapil svými návrhy na bombardování Moskvy a Pekingu, pokud by byl prezidentem

Během nedávného setkání s dárci kampaně bývalý prezident Donald Trump uvedl, že by bombardoval Moskvu a Peking v reakci na invazi Ruska na Ukrajinu a případný útok Číny na Tchaj-wan. Tato překvapivá prohlášení zasáhla nejen přítomné dárce, ale také vyvolala silné reakce na politické scéně a v médiích.

Policie prohledává Evropský parlament kvůli možnému ruskému vměšování

Belgické federální státní zastupitelství oznámilo, že policie provedla prohlídky v rezidenci zaměstnance Evropského parlamentu a v jeho kanceláři v Bruselu kvůli možnému ruskému vměšování. Toto opatření je součástí širšího vyšetřování, které se týká pasivní korupce a členství v kriminální organizaci s napojením na šíření ruské propagandy. V prohlášení prokuratury se uvádí, že podezřelý zaměstnanec hrál v tomto případu významnou roli.

Millie Bobby Brown a Jake Bongiovi se vzali na intimní rodinné svatbě

Britská herečka Millie Bobby Brown, známá především díky roli Eleven v seriálu Stranger Things od Netflixu, si na malé rodinné svatbě vzala svého dlouholetého partnera Jakea Bongioviho. Svatbu potvrdil Jon Bon Jovi, rocková legenda a otec ženicha.

Česko už na munici pro Ukrajinu vybralo skoro 40 miliard korun

Ukrajina v nejbližších dnech obdrží první várku dělostřelecké munice ráže 155 mm v rámci české iniciativy. Do ní přispělo podle premiéra Petr Fialy již 15 zemí přes 1,6 miliardy eur (39,5 miliardy korun). Další dodávka se očekává v červnu. Na frontu už navíc proudí stěžejní americká pomoc.

Kim po výbuchu severokorejské rakety nařídil zvýšit úsilí o vyslání satelitu

Severokorejský diktátor Kim Čong-un nařídil armádním vědcům zvýšit úsilí o vyslání špionážní družice, které má být podle něho reakcí na vojenské aktivity Spojených států a Jižní Koreje. Kim rovněž varoval jižního souseda před "tvrdou" odpovědí na manévry jihokorejských letounů, kterými Soul v pondělí na vyslání rakety se satelitem zareagoval, informovala agentura AP.

U soudu s Trumpem skončily závěrečné řeči, nyní bude jednat porota

U soudu v New Yorku skončily po mnoha hodinách závěrečné řeči v procesu s americkým exprezidentem Donaldem Trumpem, který čelí obžalobě z falšování finančních dokumentů v souvislosti s platbou za mlčení pornoherečce Stephanie Cliffordové. Nyní budou podle agentury AP následovat pokyny soudu porotě, která se pak odebere k jednáním za zavřenými dveřmi. Soudce dá porotcům instrukce podle stanice CNN po noční pauze dnes v 10:00 newyorského času (16:00 SELČ).

Haiti je o krok blíže ke stabilní vládě, má nového premiéra

Novým premiérem karibského státu Haiti se stal Garry Conille, regionální ředitel Dětského fondu Organizace spojených národů (UNICEF). Jeho jmenování do funkce je klíčovým krokem k rekonstrukci haitské vlády a potlačení chaosu, jenž na ostrově stále panuje.

Jižní Korea obvinila KLDR, že nad její území vyslala balóny s odpadky a výkaly

Jižní Korea dnes obvinila svého severního souseda, že přes společnou hranici vyslal velké množství balónů, které nad jihokorejským územím shazovaly předměty včetně odpadků a výkalů. Informuje o tom agentura Reuters, podle níž Soul čin komunistické diktatury odsoudil jako nebezpečný.

Obchodní loď v Rudém moři po raketovém útoku nabrala vodu a naklonila se

Obchodní loď plující v Rudém moři u jemenského pobřeží dnes začala nabírat vodu a naklonila se poté, co se stala terčem útoku tří raket. Informovaly tom světové tiskové agentury s odvoláním na britskou agenturu pro námořní bezpečnost Ambrey. Stejné plavidlo následně ohlásilo další škody po novém úderu, uvedla večer britská vojenská služba UKMTO.
Reklama
Reklama