menu

25.8 C
Czech
Sobota 20. července 2024

Čeští horolezci zdolali Muču Kiš, nejvyšší nezdolaný vrchol světa

Radoslav Groh, Zdeněk Hák a Jaroslav Bánský se zapsali do historie horolezectví tím, že jako první vystoupili na vrchol Muču Kiš v pohoří Karákóram v Pákistánu. Tato hora, dosahující výšky 7453 metrů, byla dosud nejvyšším nezdolaným vrcholem na světě. Výstup dokončili 5. července.

Odbourejme 5 omylů pro rychlejší ekologický rozvoj

Sledujte nás na sítích

Barcelona 2. března 2022 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost Huawei uspořádala v rámci příprav na veletrh MWC22 v Barceloně úvodní fórum „Lighting up the Future“. Marketingový ředitel společnosti Huawei Carrier, Dr. Philip Song, přednesl na fóru řeč, nazvanou „Pět omylů o ekologickém rozvoji“. Uvedl: „Ekologický rozvoj je módní pojem. Stejně jako posun od Newtonovy klasické mechaniky k Einsteinově teorii relativity se bude i jeho vývoj ubírat klikatou cestou mezi omyly a pravdivými informacemi. Chceme-li urychlit ekologický rozvoj informačních a komunikačních technologií, musíme co nejdříve překonat následujících pět mylných představ.“

Reklama

Omyl č.1: Odvětví informačních a komunikačních technologií (ICT) přispívá ke zvyšování uhlíkových emisí. Podle zprávy SMARTer2030 společnosti GeSI se očekává, že do roku 2030 budou informační a komunikační technologie představovat pouze 1,97 % celosvětových emisí uhlíku. Důležitější však je, že u ostatních průmyslových odvětví se díky nasazení ICT technologií předpokládá snížení jejich vlastních uhlíkových emisí o 20 %, což činí dohromady desetkrát více, než vlastní uhlíkové emise odvětví ICT. Tyto sekundární úspory se označují jako „uhlíkový otisk ruky“. Velikost tohoto uhlíkového otisku zvyšuje význam infrastruktury ICT v mnoha národních strategiích. Sama společnost Huawei předpovídá, že do roku 2030 bude v cloudu globálně uložen 1 YB dat. Vybavení současné infrastruktury ekologičtějšími, plně optickými přenosovými technologiemi by tedy umožnilo ročně ušetřit 150 milionů tun emisí uhlíku. Tyto úspory by se rovnaly vysazení 200 milionů stromů – množství, které by pokrylo lesy celou Evropu.

Omyl č.2: Příliš se zaměřujeme na emise z dodavatelského řetězce, které jsou u síťových zařízení považovány za největší příčinu uhlíkových emisí. Jak Dr. Song popsal ve své prezentaci, pokud zkoumáme celý životní cyklus síťového zařízení, pouze 2 % jeho uhlíkových emisí vznikají při výrobě, zatímco 80-95 % vzniká během používání. Dr. Song proto uvedl, že klíčem ke snížení emisí uhlíku v ICT bude přijímání inovativních technologií pro zvýšení energetické účinnosti.

Omyl č.3: Ekologický rozvoj se týká pouze zelené energetiky. Ačkoli je rozvoj solární a větrné energie pro zelený rozvoj v ICT důležitý, obrovských přínosů lze dosáhnout také systematickým zlepšováním energetické účinnosti telekomunikačních sítí. Společnost Huawei proto na summitu představila tříúrovňové zelené řešení, které systematicky zlepšuje energetickou účinnost sítě prostřednictvím „ekologických zařízení, ekologické sítě a ekologického provozu“ a pomáhá operátorům naplnit heslo „více bitů, méně wattů“.

Omyl č.4: Energetická účinnost sítě se rovná součtu energetické účinnosti jejích telekomunikačních zařízení. Hodnocení energetické účinnosti jedné jednotky neposkytuje dostatek informací pro komplexní, na scénářích založené plánování a stavební rozhodnutí. Společnost Huawei doporučila vytvořit jednotný standardizovaný systém ukazatelů (NCI – National Core Indicators čili základních národních ukazatelů) pro přesné hodnocení a formulování politik úspory energie pro celé sítě prostřednictvím měření ukazatelů energetické účinnosti hlavních komunikačních zařízení, pomocných zařízení v místě, přenosových sítí a datových center.

Reklama

Omyl č.5: Úspora energie by neměla mít vliv na žádný výkonnostní ukazatel sítě. Pravdou je, že opatření pro úsporu energie a některé síťové ukazatele vyžadují vzájemný kompromis. Úsporná opatření lze nicméně zavést na úkor maximální rychlosti a některých dalších ukazatelů tak, aby neměla dopad na skutečnou uživatelskou zkušenost. Například v Německu bylo v nákupních centrech nasazeno řešení inteligentního odstavení o půlnoci. Přestože mírně omezuje maximální rychlosti, snižuje spotřebu energie v místě o 10 % bez jakéhokoli vlivu na uživatelskou zkušenost.

Na závěr vystoupení Dr. Song představil pět doporučení pro ekologický rozvoj v odvětví informačních a komunikačních technologií: „Za prvé, pro ekologický vývoj v ostatních odvětvích potřebujeme rychle rozvíjet ICT. Za druhé, musíme věnovat větší pozornost emisím uhlíku z ICT infrastruktury během jejího používání, nikoliv pouze během výroby. Za třetí, systematické řešení „ekologických zařízení, ekologické sítě a ekologického provozu“ pomůže operátorům trvale zvyšovat kapacitu sítě a snižovat spotřebu energie na bit pro „více bitů, méně wattů“. Za čtvrté, je nutné definovat jednotný systém ukazatelů energetické účinnosti, který umožní hlavní problémy v otázkách spotřeby energie. Za páté, o wattech rozhoduje uživatelská zkušenost.“

Mobilní veletrh MWC22 se koná od 28. února do 3. března ve španělské Barceloně. Společnost Huawei představí své produkty a řešení na stánku 1H50 v hale Fira Gran Via 1. Společně s globálními operátory, odborníky z oboru a tvůrci veřejného mínění se budeme věnovat tématům, jako jsou trendy v oboru, strategie GUIDE to the Future a ekologický rozvoj pro seznámení s vizí budoucnosti digitálních sítí. Další informace najdete na adrese: https://carrier.huawei.com/en/events/mwc2022.

Photo –
https://mma.prnewswire.com/media/1754986/PhillipSongPhoto.jpg

KONTAKT: Yirou Zhou, +86-13603024680, [email protected]

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Při nočních úderech zahynuli na Ukrajině dva civilisté, uvádí úřady

Ruské údery zabily v noci na dnešek na východě Ukrajiny dva civilisty. Podle agentury AFP to uvedly ukrajinské úřady. Ukrajinské weby informují i o dalších ruských útocích na energetickou soustavu. Úřady ruské Rostovské oblasti ohlásily, že v noci protivzdušná obrana zničila 26 dronů. Útok si podle nich nevyžádal žádné oběti. Podle ukrajinských médií však zasáhl leteckou základnu Millerovo.

ANALÝZA: Ukrajinu vojenská pomoc zachránila, k vítězství to ale nestačí

Všechno špatné je k něčemu dobré. Masivní ofenzíva ruské armády v Charkovské oblasti Západu ukázala, že i když se zdá vítězství Ruska na Ukrajině vzdálené, bez vojenské pomoci tomu tak není. Situace pro obránce vypadala opravdu bledě, ale právě to pohnulo Kongresem v otázkách balíčku pomoci a administrativou prezidenta Joe Bidena, která ukrajinské armádě povolila používat americké zbraně k útokům na území Ruska. Ale to nestačí.

Zemřela bývalá ukrajinská poslankyně Irina Farionová, byla zavražděna

V pátek večer byla ve Lvově na Ukrajině zavražděna bývalá poslankyně Irina Farionovová. Kontroverzní politička, známá svými nacionalistickými názory a podporou ukrajinského jazyka, podlehla v nemocnici střelnému zranění hlavy.

Číňané málo utrácejí a šetří, ale chudobou to způsobeno není

Jedinou vzpruhou čínské ekonomiky je silná průmyslová výroba a export. Lidé však na domácím trhu neutrácejí a není to tím, že by peníze neměli. V Číně skončilo plenární zasedání, kde komunisté téma ekonomické krize projednávali jako hlavní bod.

Ukrajina a Rusko hlásí mrtvého a raněné civilisty po ostřelování a náletech

Nejméně devět lidí, včetně čtrnáctiletého chlapce, utrpělo zranění při ruském ostřelování ukrajinského města Čuhujiv v Charkovské oblasti na severovýchodě země, oznámil dnes šéf oblastní správy Oleh Syněhubov. Na sociální síti Telegram zároveň zveřejnil snímky škod způsobených ruskou palbou okolo čtvrté hodiny ráno (kolem 03:00 SELČ). Ranění nejsou v ohrožení života, uvedl. Rusové informovali o jednom mrtvém a dvou zraněných při náletech ukrajinských dronů.

Zemřel Bob Newhart, profesor Proton ze seriálu Teorie velkého třesku

Ve věku 94 let zemřel legendární americký komik Bob Newhart, který si svým bezelstným stylem vydobyl přízeň fanoušků i řadu ocenění. Herec zemřel doma v Los Angeles po sérii krátkých onemocnění, uvedl jeho publicista v prohlášení.

Ruská prokuratura chce 18 let vězení pro amerického novináře Gershkoviche

uská prokuratura navrhla soudu, aby amerického novináře Evana Gershkoviche odsoudil na 18 let vězení. Oznámily to dnes tiskové agentury. Zpravodaj amerického listu The Wall Street Journal strávil už více než rok za mřížemi ruské vazební věznice kvůli obvinění ze špionáže, které odmítá on i jeho zaměstnavatel a rovněž americká vláda, napsala agentura AP. Média dříve uváděla, že žurnalistovi hrozí až 20 let vězení. Soud vynese rozsudek ještě dnes odpoledne, napsala agentura AFP s odvoláním na mluvčí soudu.
Reklama

DOPORUČUJEME

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

Společnost Porsche Česká republika připomíná důležitost recyklace

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při...

Vital Strategies: Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Paříž 19. července 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Přední globální odborníci a aktivisté v oblasti zdraví vyzývají k celosvětovému ukončení sponzoringu sportovních akcí výrobci slazených limonád,...

3Kino EduFilm: Podpořte nás a hlasujte pro vzdělání!

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - "I blbost je lepší než totalita" je slavný výrok George Orwella. Jaká je souvislost mezi vzděláním a totalitou?...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Při nočních úderech zahynuli na Ukrajině dva civilisté, uvádí úřady

Ruské údery zabily v noci na dnešek na východě Ukrajiny dva civilisty. Podle agentury AFP to uvedly ukrajinské úřady. Ukrajinské weby informují i o dalších ruských útocích na energetickou soustavu. Úřady ruské Rostovské oblasti ohlásily, že v noci protivzdušná obrana zničila 26 dronů. Útok si podle nich nevyžádal žádné oběti. Podle ukrajinských médií však zasáhl leteckou základnu Millerovo.

ANALÝZA: Ukrajinu vojenská pomoc zachránila, k vítězství to ale nestačí

Všechno špatné je k něčemu dobré. Masivní ofenzíva ruské armády v Charkovské oblasti Západu ukázala, že i když se zdá vítězství Ruska na Ukrajině vzdálené, bez vojenské pomoci tomu tak není. Situace pro obránce vypadala opravdu bledě, ale právě to pohnulo Kongresem v otázkách balíčku pomoci a administrativou prezidenta Joe Bidena, která ukrajinské armádě povolila používat americké zbraně k útokům na území Ruska. Ale to nestačí.

Zemřela bývalá ukrajinská poslankyně Irina Farionová, byla zavražděna

V pátek večer byla ve Lvově na Ukrajině zavražděna bývalá poslankyně Irina Farionovová. Kontroverzní politička, známá svými nacionalistickými názory a podporou ukrajinského jazyka, podlehla v nemocnici střelnému zranění hlavy.

Číňané málo utrácejí a šetří, ale chudobou to způsobeno není

Jedinou vzpruhou čínské ekonomiky je silná průmyslová výroba a export. Lidé však na domácím trhu neutrácejí a není to tím, že by peníze neměli. V Číně skončilo plenární zasedání, kde komunisté téma ekonomické krize projednávali jako hlavní bod.

Ukrajina a Rusko hlásí mrtvého a raněné civilisty po ostřelování a náletech

Nejméně devět lidí, včetně čtrnáctiletého chlapce, utrpělo zranění při ruském ostřelování ukrajinského města Čuhujiv v Charkovské oblasti na severovýchodě země, oznámil dnes šéf oblastní správy Oleh Syněhubov. Na sociální síti Telegram zároveň zveřejnil snímky škod způsobených ruskou palbou okolo čtvrté hodiny ráno (kolem 03:00 SELČ). Ranění nejsou v ohrožení života, uvedl. Rusové informovali o jednom mrtvém a dvou zraněných při náletech ukrajinských dronů.

Zemřel Bob Newhart, profesor Proton ze seriálu Teorie velkého třesku

Ve věku 94 let zemřel legendární americký komik Bob Newhart, který si svým bezelstným stylem vydobyl přízeň fanoušků i řadu ocenění. Herec zemřel doma v Los Angeles po sérii krátkých onemocnění, uvedl jeho publicista v prohlášení.

Ruská prokuratura chce 18 let vězení pro amerického novináře Gershkoviche

uská prokuratura navrhla soudu, aby amerického novináře Evana Gershkoviche odsoudil na 18 let vězení. Oznámily to dnes tiskové agentury. Zpravodaj amerického listu The Wall Street Journal strávil už více než rok za mřížemi ruské vazební věznice kvůli obvinění ze špionáže, které odmítá on i jeho zaměstnavatel a rovněž americká vláda, napsala agentura AP. Média dříve uváděla, že žurnalistovi hrozí až 20 let vězení. Soud vynese rozsudek ještě dnes odpoledne, napsala agentura AFP s odvoláním na mluvčí soudu.

Trump přijal nominaci do voleb a zopakoval, že přežil s boží pomocí

Bývalý americký prezident Donald Trump v závěru čtyřdenního sjezdu Republikánské strany přijal v noci na dnešek SELČ nominaci do listopadových prezidentských voleb. V úvodu svého projevu vyzval ke sjednocení strany i celé země a prohlásil, že chce být prezidentem všech Američanů. Během více než devadesátiminutové řeči však brzy přešel ke svému tradičně útočnému tónu, píší světové tiskové agentury.

Dron unikl protivzdušné obraně a zabil v Tel Avivu člověka. K útoku se přihlásili Hútíové

Jemenští povstalci Hútíové se na sociální síti X (dříve Twitter) přihlásili k dronovému útoku v centru izraelského hlavního města Tel Aviv. Izraelská armáda vyšetřuje, jak je možné, že nebyly aktivovány systémy protivzdušné obrany. Rebelové ještě chystají k útoku oficiální vyjádření.
Reklama
Reklama