Více
  11 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Nikdo nechápal, co se děje. Rozjeté Turky vyřadil z bojů o Evropu druholigový trpaslík

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Turecké město Konya včera přihlíželo obrovské senzaci. Místní Konyaspor narazil v bojích o postup do Evropské konferenční ligy na neznámý Vaduz, který hraje až druhou nejvyšší švýcarskou soutěž. Výsledek? Krutá domácí porážka, ostuda a konec nadějí na Evropu. To, co se na trávníku dělo, zaskočilo i vítěze.

  Ten, kdo sleduje fotbal, jistě mu neunikl název týmu Konyaspor. Hraje nejvyšší tureckou soutěž, vloni obsadil krásné třetí místo a patřil mezi výrazné adepty na postup do Evropské konferenční ligy. První krok zvládl, hned v prvním kole vyřadil celkem hladce běloruské BATE Borisov. Jenomže pak narazil.

  Kdekdo by čekal, že bude proti FC Vaduzu k vidění jednoznačná záležitost. Podle toho vypadal také první vzájemný zápas na lichtenštejnské půdě. Ano, Vaduz je klub z hlavního města drobné evropské země, který hraje až druhou nejvyšší soutěž v sousedním Švýcarsku. Tam dokonce po dvou kolech figuruje až na osmém místě z deseti. Konyaspor ale doma dokázal udržet na uzdě a uhrát remízu 1:1.

  Do dějiště odvety v Turecku odjížděl Vaduz plný sebevědomí. Věděl, že nemá co ztratit a může jen získat. A přesně to se nakonec také potvrdilo. Po snovém prvním dějství vedli Lichtenštejnci 2:1, ve druhém poločase už dokonce vedli 4:1. Nebýt korigujícího domácího gólu v 95. minutě, mohla být ostuda ještě větší.

  Co dělá Vaduz v boji o Evropu?

  Hraje druhou švýcarskou ligu, vloni obsadil nepostupové čtvrté místo, i tak se probojoval do bojů o Evropu. Nad Vaduzem kroutí hlavou fanoušci, ale také experti. Jak je něco takového možné? Jednoduše, díky vítězství v lichtenštejnském poháru. Přes ten se Vaduz dostal k zápasů o Evropskou konferenční ligu proti Koperu a Konyasporu.

  Nikdy do základní skupiny nepostoupil, vždy hrál jen o postup. Před dvěma lety prohrál Vaduz hned v prvním kole s Hibernians z Malty v boji o Evropskou ligu, vloni skončila cesta do EKL v té samé fázi proti maďarskému Újpestu. A letos? Vaduz už vyřadil slovinský Koper, turecký Konyaspor a brousí zuby na Rapid Vídeň, který ho čeká v play-off.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS