0.8 C
Czech
Pátek 21. listopadu 2025
EkonomikaNetflix hledá pro své soukromé letadlo novou letušku. Platit jí hodlá až...

Netflix hledá pro své soukromé letadlo novou letušku. Platit jí hodlá až 385 tisíc dolarů ročně

Známá streamovací služba Netflix zveřejnila inzerát, ve kterém se shání po nové letušce pro jedno ze svých soukromých letadel. Její odměna by mohla ročně dosáhnout až na 385 tisíc dolarů (zhruba 8,5 milionu korun). Běžně přitom letušky ve Spojených státech amerických vydělávají asi 62 tisíc dolarů za rok. Společnost Netflix navíc musela loni kvůli finančním problémům propustit stovky zaměstnanců. Informoval o tom server BBC a CNBC.

Letuškám se ve Spojených státech amerických (USA) otevřela nová pracovní pozice. Společnost Netflix totiž shání kandidáty, kteří se umí „nezávisle rozhodovat, jsou diskrétní a mohou nabídnout zákazníkům výjimečné služby“. Dále by dle požadavků známé streamovací služby měli umět „jednat bez přílišných pokynů a mít vlastní motivaci“. Firma informace podle serveru BBC zveřejnila v novém inzerátu, ve kterém se shání po letušce do jednoho ze svých soukromých letadel.

Obdobně velké korporace jako Netflix většinou mívají vlastní soukromá letadla, která využívají například nejvyšší ředitelé firmy pro obchodní cesty, nebo je půjčují svým rodinám a hostům. Společnost je pak nové letušce ochotná zaplatit až 385 tisíc dolarů za rok. V průměru přitom letušky podle amerického Úřadu pro statistiku práce v USA ročně vydělávají asi 63 tisíc dolarů. Minulý rok navíc musela firma kvůli poklesu odběratelů propustit na stovky zaměstnanců.

Média proto poukazují na výši nabízené mzdy, jelikož se v porovnání s finanční situací společnosti v posledních měsících zdá poměrně vysoká. Společnost Netflix také o inzerátu odmítla s novináři komunikovat. Dodala ovšem, že plat určuje po zvážení takzvaných kompenzačních faktorů, jako je minulost, zkušenosti a schopnosti daného kandidáta. Zaplatit by proto mohla firma nové letušce i o dost méně peněz.

Tým Netflixu nám pomáhá efektivněji šířit do všech koutů světa zábavu, komentuje novou pozici společnost

Ve čtvrtek má ovšem služba Netflix zveřejnit své finanční výsledky za poslední čtvrtletí loňského roku. Nová data tedy prozradí, zda se firmě začalo koncem roku dařit o něco lépe než v předchozích měsících. Hledaná letuška by měla podle serveru Entrepreneur obsluhovat takzvaný Super Midsize Jet, který má většinou kolem sedmi až devíti sedadel. Kromě běžných úkolů bude muset také provádět inspekci a briefingy před odletem nebo se starat o příslušné skladiště.

Soukromá letadla Netflixu míří do destinaci nejen uvnitř Spojených států amerických, ale také za oceánem. Podle serveru CNBC má firma po světě 30 kanceláří, například v Madridu, Soulu, Tokiu nebo Londýně. „Tým Netflixu nám pomáhá dostat se do zahraničí efektivněji tak, abychom mohli pokračovat v šíření zábavy v různých koutech světa,“ vyjádřila se dále streamovací služba k nově otevřené pracovní pozici. Letuška bude mít zázemí ve městě San Jose v Kalifornii.

Reklama

Doporučujeme

Na COP30 se rozhořel požár a na sociálních sítích dezinformace

Čtvrteční požár v modré zóně klimatického summitu COP30 v brazilském Belému poskytl živnou půdu dezinformacím. Oheň, který vypukl krátce po půl třetí odpoledne ve stánku Východoafrického společenství, byl sice rychle uhašen, přesto jej některé profily na sociální síti X okamžitě spojily s „démonickou“ sochou darovanou Brazílii Čínou.

Největší indický konglomerát zastavuje dovoz ruské ropy, ustupuje globálnímu tlaku

Indický gigant Reliance Industries, největší tamní dovozce ruské ropy, zásadně mění kurz. Společnost miliardáře Mukeše Ambaniho oznámila, že zastavila veškerý dovoz ruské surové ropy pro svou exportní rafinerii v Jamnagaru. Jde o největší ropný komplex na světě, který běžně zpracovává stovky tisíc barelů denně.

Rusko zaútočilo na Oděsu, jednu oběť hlásí Ukrajina z Dněpropetrovské oblasti

Ruská armáda v noci na dnešek zaútočila na Oděsu, informovaly úřady v tomto jihoukrajinském městě. Pět lidí utrpělo zranění. V Dněpropetrovské oblasti přišla při dronovém útoku o život žena, další dva lidé mají středně těžká zranění, napsal na telegramu šéf regionální vojenské správy Vladyslav Hajvanenko. V Ternopilu na západě země záchranáři z trosek obytného domu, který ve středu ráno zasáhla ruská střela, vyprostili těla tří dalších obětí.

Zelenskyj je dle svých slov připraven spolupracovat s USA na novém mírovém návrhu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že je připraven spolupracovat s administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa na její vizi konce války. Šéf Bílého domu odsouhlasil nový 28bodový mírový plán pro Ukrajinu, který nutí Kyjev k řadě bolestivých ústupků, částečně pro něj ovšem znamená i vítězství.

Ukrajina čelí tlaku USA, aby plán na ukončení bojů přijala do 27. listopadu

Ukrajina čelí intenzivnímu tlaku ze strany Spojených států, aby rychle přijala plán na ukončení bojů vytvořený administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa a Moskvou. Zástupci americké strany chtějí, aby ho ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přijal do 27. listopadu. S odvoláním na nejmenované ukrajinské činitele o tom na svých internetových stránkách píše britský list Financial Times (FT).

Počet obětí sesuvů půdy v Indonésii stoupl na 30

Po ničivých sesuvech půdy v indonéské provincii Centrální Jáva dál roste počet obětí. Záchranáři hlásí desítky mrtvých a pohřešovaných a varují, že pokračující lijáky mohou situaci znovu zhoršit. Dešťová sezona má přitom trvat ještě měsíce.

Kevin Spacey přiznal drsnou realitu. Skandály ho připravily o domov i peníze

Hollywoodský život vyměnil za kufr a nejistotu. Kevin Spacey popsal, jak ho skandály připravily o domov i finanční stabilitu. Dnes žije z hotelu do hotelu a snaží se postavit na nohy po největším pádu své kariéry.

Požár na COP30 zastavil klíčová jednání v závěrečné fázi summitu

Klimatický summit COP30 mířil do klíčové fáze jednání o budoucích klimatických krocích. Místo finálních dohod ale světoví lídři skončili na parkovišti před areálem. Požár v pavilonu konferenčního centra změnil běžný den jednání v chaos, který odsunul klimatické vyjednávání na vedlejší kolej.

Reico dokončilo nákup Palladia, jedné z nejhodnotnějších nemovitostí v zemi

Reico investiční společnost Erste Asset Management završila jednu z největších realitních transakcí v zemi. Do svého portfolia zařadila pražské Palladium, obchodní centrum na Náměstí Republiky, které patří k nejhodnotnějším komerčním nemovitostem v České republice. Pro fond jde o zásadní krok, který má posílit jeho stabilitu i dlouhodobou návratnost.

Kyperští lídři signalizují připravenost obnovit rozhovory o urovnání konfliktu

Prezidenti Kypru Nikos Christodulidis a mezinárodně neuznávané Severokyperské turecké republiky Tufan Erhürman se dnes sešli v nárazníkové zóně OSN mezi oběma částmi ostrova a dali najevo připravenost k jednání se šéfem světové organizace Antóniem Guterresem o možném obnovení mírových rozhovorů. Napsala to agentura Reuters.

Meta upozorňuje australské teenagery na blížící se zákaz sociálních sítí

Austrálie spustila bezprecedentní změnu pravidel pro sociální sítě. Dětem mladším 16 let se 10. prosince uzavře přístup k velkým platformám, a Meta proto začala tisícům uživatelů posílat výzvu, aby si stáhli svá data a připravili se na zrušení účtů. Země tak vstupuje na dosud neprobádané území, které má omezit online rizika, ale zároveň vyvolává otázky o fungování a spravedlnosti nových omezení.

Rada guvernérů MAAE vyzvala Írán, aby ji informoval o zásobách obohaceného uranu

Rada guvernérů Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) dnes přijala rezoluci, v níž vyzývá Írán, aby neprodleně informoval MAAE o svých zásobách obohaceného uranu a o stavu jaderných zařízení bombardovaných v červnu Izraelem a Spojenými státy. Informovaly dnes tiskové agentury.

Pákistán zabil u afghánských hranic 23 ozbrojenců napojených na Tálibán

Pákistánská armáda dnes oznámila, že ve středu zabila 23 ozbrojenců z militantní organizace Tehríke Tálibán Pákistán (TTP) u afghánských hranic. Operace se uskutečnila v oblasti Kurram v provincii Chajbar Pachtunchvá, informovala agentura AFP.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama