Více
  11.6 C
  Czech
  Pátek, 27 května, 2022

  Někdejší soupeř Attily Végha byl ubodán. Bijci se stala osudnou potyčka před barem

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ještě v listopadu roku 2018 zápasil Maiquel Falcao v rámci galavečeru Oktagonu se slovenským bijcem Attilou Véghem. Teď, necelé čtyři roky poté, byl Brazilec ubodán k smrti před barem ve své domovině. Svět MMA truchlí nad zbytečnou ztrátou borce, který ze 60 zápasů vyhrál hned čtyřicetkrát.

  Běžel listopad roku 2018, když se na večeru bojových umění v Praze utkaly dvě zápasnické hvězdy. Brazilec Maiquel Falcao nastoupil do klece proti Slovákovi Attilovi Véghovi, se kterým nakonec po třech kolech prohrál na body. Bilance brazilského ranaře je ale jinak vcelku povedená.

  Do zápasu nastoupil Falcao celkem šedesátkrát a hned čtyřicet jich dokázal proměnit ve vítězství. Na kontě má 28 knokautů, pětkrát ovládl utkání po povedené submisi a sedmkrát mu přiřkli triumf rozhodčí. Bohužel, ten klíčový souboj v nemocnici ale Brazilec vyhrát nedokázal.

  Potyčka u baru se mu stala osudnou

  Falcao naposledy nastoupil k ostrému zápasu v půlce prosince roku 2019, od té doby se pohyboval spíše v zákulisí. Na svůj oblíbený sport nikdy nezanevřel a chodil pravidelně pomáhat vycházejícím hvězdám, ty se teď ale budou muset obejít bez jeho rad.

  Brazilec vyrazil před třemi dny do baru ve městě Pelotas. Nevinný večer se ale zvrtl ještě před tím, než se zápasník stihl usadit ke stolu. Před vchodem do podniku se stal součástí hromadné bitky, během které byl několikrát bodnut do oblasti břicha.

  Byl převezen v kritickém stavu do nemocnice, ztráta krve ale byla tak výrazná, že už se bijce zachránit nepodařilo. MMA přišlo o vynikajícího bojovníka, jehož vrcholem byl titulový zápas organizace Bellator a o pás střední váhy.

  Jak se vše seběhlo? To zatím neví ani policie. „Zatím jsme nedohledali žádné svědky a na místě činu nebyly ani mobilní telefony,“ prozradil novinářům tamní policejní stanice Felix Rafanhim. „Vedle těla ale byly nalezeny střepiny skla, takže se domníváme, že byl pobodán,“ dodal vzápětí.

  Vražda někdejšího soupeře Attily Végha se tak bude teprve vyšetřovat. Už teď je ale jasné, že šlo o ohavný a naprosto nesmyslný čin. Policejní složky už podle zpráv z Brazílie zahájily pátrání po hlavních aktérech.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS