menu

25.8 C
Czech
Úterý 23. července 2024

Borrell obvinil Orbána z neloajality a připojil se k bojkotu maďarského předsednictví EU

Nejvyšší diplomat Evropské unie Josep Borrell v pondělí zbavil Maďarsko role hostitele setkání ministrů zahraničí EU. Vystoupil s ostrou výtkou vůči Viktoru Orbánovi a jeho samozvané „mírové misi“. Neformální zasedání ministrů zahraničních věcí, které se mělo konat koncem srpna v Budapešti, se tak místo toho uskuteční v Bruselu.

Největší český festival otevírá své brány! Beats for Love slaví 10. narozeniny

Sledujte nás na sítích

Ostrava 3. července 2024 (PROTEXT) – Přepište dějiny! Parafráze slavné hlášky komentátora Roberta Záruby je namístě. Beats for Love totiž slaví jubilejní 10. ročník a právě dnes, 3. července otevírá své brány. První kulaté narozeniny budou velkolepé – s nejnašlapanějším programem v historii v čele s francouzskou superhvězdou Davidem Guettou, novou podobou některých scén, spuštěním bezhotovostního systému plateb i výraznými změnami v areálu.

Reklama

Desátý ročník Beats for Love bude hodnotící, ale i vizionářský. „Díky festivalovému muzeu jsme fanouškům připravili unikátní pohled do historie. Ale zároveň se nechceme topit v nostalgii, takže se už díváme i na další roky,“ říká šéf festivalu Kamil Rudolf. Ono „dívání se“ do budoucnosti si lidé můžou sami prohlédnout v areálu. Ten je prostorově největší, co kdy byl. A navíc organizátoři přichystali novou podobu Zion stage určené stylům reggae a jungle i koncept čtvrtí – tzv. districtů. „Připravujeme jich vícero, ale letos fanouškům nabídneme pohled do molten districtu nedaleko D&B stage. Prostor bude věnovaný světlu a ohni,“ slibuje art director festivalu Tomáš Nezval. A Kamil Rudolf dodává: „Moc se těším, až návštěvníci uvidí nasvícené budovy vysokých pecí. Myslím, že to bude novinka i pro vystupující. Je to něco, co tu ještě opravdu nebylo…“

Přijede legendární hitmaker David Guetta

Zmínění účinkující během čtyř dnů a nocí přilákají do Dolních Vítkovic desetitisíce fanoušků. Stačí se podívat na seznam hvězd, které do Ostravy přijedou: Lost Frequencies, Chase & Status, Roger Sanchez, Eric Prydz a zřejmě nejslavnější DJ světa, Francouz David Guetta. „Získali jsme ho po osmi letech snažení. Přiveze opravdu speciální show, během níž zazní hity, které mají na internetu miliardy přehrání,“ tvrdí programový ředitel Beats for Love Jiří Ramík. Guetta dá sobotním setem 10. ročníku festivalu symbolickou tečku.

Ale nejsou to jenom headlineři, celý program je nabitý jako peněženka po výplatě. Celkem vystoupí přes 500 umělců všemožných žánrů elektronické taneční hudby.

Reklama

A k programu hodnému jubilejních narozenin nabízí pořadatelé i druhý ročník konference Talking Beats. Ta je letos rozdělená do tří dnů, od čtvrtka do soboty. Nový je i prostor – velín koksovny. Loni totiž kavárna U6 vypadala jako kalhoty zpěváka Dalibora Jandy – praskala ve švech. „Loňský ohromný úspěch nás těší, ale zároveň zavazuje. Připravili jsme řadu zajímavých témat. Nabídneme pohled do zákulisí našeho festivalu, budeme mluvit o kombinaci práce hudebníka a rodičovství a pokusíme se nabídnout i návod, jak se stát známým umělcem,“ láká fanoušky tvůrce Talking Beats Miroslav Ecker, známý taky pod pseudonymem DJ EKG.

Pozor – letos se v Ostravě platí cashless!

Kulatiny Beats for Love navíc doprovází nový merchandising, více odpočinkových zón pro návštěvníky, prostornější průchody mezi jednotlivými scénami a méně front u občerstvení. Ve spolupráci s generálním partnerem bankou ČSOB připravili pořadatelé poprvé v historii bezhotovostní systém cashless. Použitý bude při veškerých platbách v areálu i všech festivalových kempech. „Většina našich fanoušků si platit kartou, mobilem nebo hodinkami přála už v minulosti. A letos přišel čas cashless systém zavést. Zmizí fronty u bankomatů a věřím, že i delší čekání na jídlo a pití,“ doufá Kamil Rudolf.

Ti, kteří digitálně platit nechtějí, můžou využít předplacenou kartu, na kterou si „nabijí“ peníze hotově nebo jinou klasickou kartou. Veškeré podrobnosti najdou návštěvníci Beats for Love také ve festivalových novinách, které budou k dostání nejen u vstupu do areálu Dolních Vítkovic.

Dočtete se taky o dalším ročníku charitativního projektu Beats for Charity. Návštěvníci budou znovu pomáhat dětem z Moravskoslezského kraje, konkrétně devítileté Isabel z Petrovic u Karviné a sedmiměsíčnímu Dorianovi z Havířova. Cílem je překonat rekordní loňský ročník, během kterého fanoušci na dobročinné účely poslali 600 tisíc korun.

Poslední vstupenky – včetně těch VIP – seženete v předprodeji i na místě

Brány 10. ročníku největšího tuzemského festivalu a nejvýraznější akce elektronické taneční hudby ve střední Evropě se otevřou ve středu v 16 hodin. Zatímco pořadatelé varují před nákupem lístků „z druhé ruky“, v oficiálním předprodeji zbývají poslední vstupenky. K dispozici je posledních zhruba 5 % celofestivalových lístků, jednodenní vstupenky jsou stále v prodeji (a budou i na místě u pokladen).

A díky vytvoření další VIP zóny – a tím pádem i uvolnění jednodenních i čtyřdenních VIP vstupenek – si může ještě víc návštěvníků užít své nejlepší čtyři dny v roce. Podle odhadů by letos do areálu v Dolních Vítkovicích mělo v součtu dorazit víc než 160 tisíc lidí.

Vážení návštěvníci a fanoušci, užijte si velké narozeniny Beats for Love. V Ostravě se totiž na začátku července můžete dotknout festivalového nebe.

 

www.b4l.cz

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Eminem ukončil historickou nadvládu Taylor Swift na Billboard 200

Eminem se svým novým albem The Death of Slim Shady (Coup de Grâce) debutuje na prvním místě žebříčku Billboard 200 a sesazuje tak Taylor Swift s albem The Tortured Poets Department, které drželo první příčku po dobu 12 týdnů. Tímto významným posunem končí historická jízda Swift a potvrzuje Eminemovu sílu v hudebním průmyslu.

Co by pro Izrael znamenalo vítězství Harris v prezidentských volbách

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondělí ráno odletěl do USA. Pozorovatelé se rozpovídali o tom, jaký vliv bude mít současné politické dění v USA na americko-izraelské vztahy a válku v Gaze. Viceprezidentka Kamala Harris má dostatek podpory ve své straně k nominaci do prezidentské kandidatury.

Rusko i Ukrajina hlásí vzdušné útoky nepřítele a sestřelení dronů

Moskva i Kyjev informují o nejnovějších vzdušných útocích nepřítele, přičemž Rusko hlásí kromě sestřelení řady dronů také škody a oběti. Gubernátor ruského Krasnodarského kraje uvedl, že ukrajinská armáda zaútočila na trajekt v přístavu Kavkaz, což si vyžádalo mrtvého a zraněné. Ruské ministerstvo obrany před tím oznámilo likvidaci 25 ukrajinských dronů během noci na dnešek. Ukrajinské vzdušné síly hlásí sestřelení sedmi ruských bezpilotních letounů z osmi.

Palestinské frakce včetně Hamásu a Fatahu podepsaly dohodu v Pekingu

Palestinské hnutí Fatah, teroristické hnutí Hamás a dalších 12 palestinských frakcí dnes v Číně po třech dnech jednání podepsaly dohodu o vytvoření takzvané prozatímní vlády národního usmíření v Pásmu Gazy, až na tomto palestinském území skončí válka. Podle agentury AFP to oznámil čínský ministr zahraničí Wang I.

Netflix vydá dokumentární film k 15. výročí vraždy Steva McNaira

Před 15 lety byl Steve McNair zavražděn. Příští měsíc Netflix představí dokument, který se zaměří na tento zločin. Untold: The Murder of Air McNair bude mít premiéru 20. srpna. Dokument režírovaný Rodney Lucasem a Taylorem Alexanderem Wardem nabídne nový pohled na tragédii kolem bývalého quarterbacka Tennessee Titans a pokusí se zodpovědět otázky, které zůstaly nezodpovězené.

Při protestech v Bangladéši zemřelo nejméně 173 osob, přes 1100 bylo zatčeno

Počet mrtvých v důsledku násilností v Bangladéši v posledních dnech vzrostl na 173. Mezi oběťmi jsou i policisté a úřady zatkly více než 1100 lidí, informovala dnes agentura AFP. Násilí provázelo studentské protesty proti obnovenému mechanismu obsazování pracovních míst ve veřejném sektoru. Bangladéšský nejvyšší soud v neděli většinu kvót zavedených tímto systém zrušil.
Reklama

DOPORUČUJEME

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...

Společnost Porsche Česká republika připomíná důležitost recyklace

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při...

Vital Strategies: Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Paříž 19. července 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Přední globální odborníci a aktivisté v oblasti zdraví vyzývají k celosvětovému ukončení sponzoringu sportovních akcí výrobci slazených limonád,...

3Kino EduFilm: Podpořte nás a hlasujte pro vzdělání!

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - "I blbost je lepší než totalita" je slavný výrok George Orwella. Jaká je souvislost mezi vzděláním a totalitou?...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Eminem ukončil historickou nadvládu Taylor Swift na Billboard 200

Eminem se svým novým albem The Death of Slim Shady (Coup de Grâce) debutuje na prvním místě žebříčku Billboard 200 a sesazuje tak Taylor Swift s albem The Tortured Poets Department, které drželo první příčku po dobu 12 týdnů. Tímto významným posunem končí historická jízda Swift a potvrzuje Eminemovu sílu v hudebním průmyslu.

Co by pro Izrael znamenalo vítězství Harris v prezidentských volbách

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondělí ráno odletěl do USA. Pozorovatelé se rozpovídali o tom, jaký vliv bude mít současné politické dění v USA na americko-izraelské vztahy a válku v Gaze. Viceprezidentka Kamala Harris má dostatek podpory ve své straně k nominaci do prezidentské kandidatury.

Rusko i Ukrajina hlásí vzdušné útoky nepřítele a sestřelení dronů

Moskva i Kyjev informují o nejnovějších vzdušných útocích nepřítele, přičemž Rusko hlásí kromě sestřelení řady dronů také škody a oběti. Gubernátor ruského Krasnodarského kraje uvedl, že ukrajinská armáda zaútočila na trajekt v přístavu Kavkaz, což si vyžádalo mrtvého a zraněné. Ruské ministerstvo obrany před tím oznámilo likvidaci 25 ukrajinských dronů během noci na dnešek. Ukrajinské vzdušné síly hlásí sestřelení sedmi ruských bezpilotních letounů z osmi.

Palestinské frakce včetně Hamásu a Fatahu podepsaly dohodu v Pekingu

Palestinské hnutí Fatah, teroristické hnutí Hamás a dalších 12 palestinských frakcí dnes v Číně po třech dnech jednání podepsaly dohodu o vytvoření takzvané prozatímní vlády národního usmíření v Pásmu Gazy, až na tomto palestinském území skončí válka. Podle agentury AFP to oznámil čínský ministr zahraničí Wang I.

Netflix vydá dokumentární film k 15. výročí vraždy Steva McNaira

Před 15 lety byl Steve McNair zavražděn. Příští měsíc Netflix představí dokument, který se zaměří na tento zločin. Untold: The Murder of Air McNair bude mít premiéru 20. srpna. Dokument režírovaný Rodney Lucasem a Taylorem Alexanderem Wardem nabídne nový pohled na tragédii kolem bývalého quarterbacka Tennessee Titans a pokusí se zodpovědět otázky, které zůstaly nezodpovězené.

Při protestech v Bangladéši zemřelo nejméně 173 osob, přes 1100 bylo zatčeno

Počet mrtvých v důsledku násilností v Bangladéši v posledních dnech vzrostl na 173. Mezi oběťmi jsou i policisté a úřady zatkly více než 1100 lidí, informovala dnes agentura AFP. Násilí provázelo studentské protesty proti obnovenému mechanismu obsazování pracovních míst ve veřejném sektoru. Bangladéšský nejvyšší soud v neděli většinu kvót zavedených tímto systém zrušil.

Borrell obvinil Orbána z neloajality a připojil se k bojkotu maďarského předsednictví EU

Nejvyšší diplomat Evropské unie Josep Borrell v pondělí zbavil Maďarsko role hostitele setkání ministrů zahraničí EU. Vystoupil s ostrou výtkou vůči Viktoru Orbánovi a jeho samozvané „mírové misi“. Neformální zasedání ministrů zahraničních věcí, které se mělo konat koncem srpna v Budapešti, se tak místo toho uskuteční v Bruselu.

Kamala Harris má již potřebnou většinu delegátů k prezidentské nominaci

Americká viceprezidentka Kamala Harris má podporu dostatečného množství delegátů pro zajištění demokratické prezidentské nominace. Informovaly o tom agentury Reuters a AP s odvoláním na zdroje z volebního štábu a vlastní propočty. AP upozornila, že vzhledem k nestandardní situaci po odstoupení prezidenta Joea Bidena z volebního klání a možnosti svobodného rozhodování delegátů stále nepovažuje nominaci Harris za jistou. Viceprezidentka prohlásila, že je připravena brzy nominaci akceptovat.
Reklama
Reklama