Více
  0.3 C
  Czech
  Čtvrtek, 27 ledna, 2022

  Nejsem tu, abych byla něčí otrok. Rozzlobená Britney Spears promluvila o opatrovnictví

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Americká zpěvačka Britney Spears ve středu požádala soud, aby ukončil 13 let trvající nucenou správu jejích osobních a obchodních záležitostí. Kontrola nad zpěvaččiným životem je v rukách opatrovníků od roku 2008, kdy se Spears potýkala s problémy s duševním zdravím. Ikona světové pop music stávající situaci považuje za hloupou a ponižující. „Chci jen zpět svůj život,“ řekla u soudu s tím, že je traumatizovaná a rozzlobená.

  Ve více než 20minutovém prohlášení devětatřicetiletá popová hvězda řekla soudkyni v Los Angeles, že chce, aby to skončilo. „Nejsem tady, abych byla něčí otrok,“ vykreslila své pocity Spears podle agentury Reuters.

  „Mám trauma. Jsem nešťastná. Nemůžu spát,“ uvedla. Četné pozitivní příspěvky na jejím instagramovém účtu byly podle jejího vyjádření lži. „Jsem tak naštvaná. A jsem v depresi. Pláču každý den,“ dodala zpěvačka.

  Spears svůj projev přednesla po telefonu, přičemž šlo o její první veřejné prohlášení o soudem schváleném ujednání. Mluvila tak rychle, že ji soudkyně požádala, aby zpomalila. Zpěvačka mimo jiné prohlásila, že její otec a všichni další, kteří se na opatrovnictví podíleli, by měli být ve vězení.

  Podle svých slov byla Spears nucena nastoupit do zařízení pro péči o duševní zdraví, za které platila 60 000 dolarů měsíčně poté, co zrušila plánované show v Las Vegas počátkem roku 2019.

  „Miloval každou minutu, kontrolu, kterou měl.“

  Spears u soudu řekla, že se chce provdat za svého přítele a mít další dítě, ale kvůli opatrovnictví nemůže. Podle jejích slov jí opatrovník brání v odstranění antikoncepčního nitroděložního tělíska, „protože už nechtějí, abych měla další děti“. Umělkyně chodí s přítelem Samem Asgharim pět let, s bývalým manželem Kevinem Federlinem má dvě děti.

  „Mám pocit, že se proti mně spikli, že mě šikanují. Cítím se opuštěná a sama,“ vylíčila u soudu. „Zasloužím si mít stejná práva jako kdokoli jiný. Mít dítě, rodinu a cokoli z těchto věcí,“ dodala Spears.

  Otec zpěvačky Jamie Spears ve svém prohlášení, které ve středu přečetla jeho právní zástupkyně, uvedl, že je mu „líto, že jeho dcera trpí a prožívá tolik bolesti. Pan Spears svou dceru miluje a velmi mu chybí.“

  Zpěvačka však o svém otci řekla, že ignoroval její pocity a liboval si v moci, kterou nad ní měl. „Miloval každou minutu, kontrolu, kterou měl. Miloval to,“ uvedla Spears. Stěžovala si, že si celý rok nemohla zajít ke kadeřníkovi nebo na masáž. „Je to trapné a demoralizující,“ popsala své pocity.

  Soudkyně ocenila odvahu zpěvačky

  Soudkyně Brenda Penny konstatovala, že bude potřebovat návrh předložený soudu s žádostí o ukončení nucené správy, než bude moci podniknout jakékoli kroky. Spears dosud o ukončení dohody formálně nepožádala.

  Penny zpěvačku pochválila, že se k dohodě vyjádřila. „Vím, že to vyžadovalo hodně odvahy,“ řekla soudkyně. „Chtěla bych vás znovu pochválit za to, že jste skutečně vykročila vpřed, aby vaše myšlenky byly vyslyšeny. Nejen mnou, ale všemi, kteří se na tomto případu podíleli,“ doplnila.

  Otec zpěvačky zůstává jejím opatrovníkem a správcem majetku spolu s finanční společností Bessemer Trust, připomněla stanice BBC.

  Před budovou soudu se shromáždilo několik desítek fanoušků. Někteří přišli v růžových barvách a drželi cedule s nápisem „Free Britney“, aby zpěvačce vyjádřili podporu.

  V době trvání správy jejích záležitostí Spears vydala tři alba a působila jako porotkyně v talentové soutěži X Factor. Až do roku 2018 absolvovala světová turné. Loni prostřednictvím svého právního zástupce vzkázala, že nebude vystupovat, dokud její majetek bude spravovat její otec.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Jacinda Ardern

  Novozélandská premiérka Ardern ruší svatbu kvůli šíření varianty omikron

  Předsedkyně vlády Nového Zélandu Jacinda Ardern zrušila svou svatbu poté, co oznámila zavedení nových opatření proti šíření koronaviru. Celá země se totiž momentálně potýká s nakažlivější variantou omikron.
  Pilotka Zara Rutherford obletěla svět jako nejmladší žena v historii

  Zara Rutherford (19) si splnila sen. Sólo obletěla svět jako nejmladší pilotka v historii

  Belgicko-britská teenagerka se ve čtvrtek stala nejmladší ženou, která sama obletěla svět. Je zároveň první osobou, jíž se to podařilo v ultralehkém letadle. Náročná cesta přes pět kontinentů devatenáctileté rekordmance zabrala pět měsíců.
  Gaspard Ulliel

  Ve 37 letech zemřel po nehodě na lyžích herec Gaspard Ulliel známý jako Hannibal Lecter

  Francouzský herec Gaspard Ulliel, známý z filmů Hannibal Rising či Saint Laurent, zemřel ve věku 37 let po nehodě na lyžích v Alpách v oblasti Savoie.
  Předávání hudebních cen Grammy 2022

  Letošní předávání cen Grammy se přesouvá na duben do Las Vegas

  Slavnostní předávání hudebních cen Grammy se uskuteční 3. dubna v Las Vegas, týden po udílení Oscarů, uvedly v úterý Recording Academy a televizní stanice CBS ve společném prohlášení. Ceremoniál měl původně proběhnout koncem tohoto měsíce v Los Angeles, ale kvůli šíření koronaviru jej organizátoři odložili.
  Céline Dion se potýká se zdravotními problémy

  Céline Dion ruší zbývající koncerty své tour. Zpěvačku trápí zdravotní problémy

  Kanadská zpěvačka Céline Dion oznámila zrušení zbývajících 16 koncertů svého světového turné kvůli přetrvávajícím zdravotním obtížím. Umělkyně se podle svého sobotního vyjádření na Instagramu potýká s „těžkými a přetrvávajícími svalovými křečemi“, které jí v koncertování brání.
  Denzel Washington jako Macbeth

  Denzel Washington v hlavní roli aneb Macbeth, jak ho neznáte

  Americký herec Denzel Washington ztvárnil jednu z nejslavnějších postav z děl Williama Shakespeara ve filmu The Tragedy of Macbeth. Jedná se o novou adaptaci 400 let staré hry, jejíž inscenaci oscarový herec podle svých slov nikdy neviděl.
  Reklama
  Reklama
  Reklama