0.4 C
Czech
Úterý 27. ledna 2026
e-SportsNejlepšímu hráči Valorantu je teprve osmnáct let

Nejlepšímu hráči Valorantu je teprve osmnáct let

Do začátku VALORANT Champions 2023 zbývá pouhý týden, ale fanoušci už sestavili přehled favoritů akce, včetně těch nejlepších z Evropy. Jedním z nich je někdo, komu by ještě donedávna neprodali alkohol.

Fnatic je od začátku roku 2023 nejlepší soupiskou na soutěžní scéně, což dokázali svými letošními jízdami na šampionátu EMEA a na Masters Tokio. Tato sestava má za sebou několik vydatných zkušeností, ale také mladou vycházející hvězdu, která se letos v Champions snaží vybudovat svůj odkaz další mezinárodní trofejí.

O kom je vlastně řeč?

Emiru „Alfajer“ Bederovi je teprve 18 let a bude druhým nejmladším hráčem na Champions 2023. Zároveň je jedním z nejsilnějších hráčů na turnaji, který se může pochlubit neuvěřitelnými čísly z posledních dvou akcí, které odehrál.

Na Masters 2023 měl například nejvyšší poměr zabití a úmrtí v celé soutěži. Zároveň se mohl pochlubit hodnotou 229 ACS a čtvrtým nejvyšším průměrem zabití na mapu, jak uvádí server Liquipedia. Během vítězného tažení týmu Fnatic Evropou hrál Alfajer také jako bůh. Podle VLR.GG měl čtvrté nejvyšší průměrné poškození na kolo, nejvyšší poměr zabití a smrtí a pátý nejvyšší ACS v lize.

Byl považován za zázračné dítě se spoustou talentu a ještě větším potenciálem. Jak se jeho kariéra posouvala dál, předváděl nervy z oceli, nejvyšší sebevědomí a neuvěřitelné schopnosti, které tomu všemu odpovídají. Ve skutečnosti ještě předtím, než se k týmu připojil, věřil během zkušebních her pro soupisku ředitel týmu Fnatic VALORANT Colin Johnson, že by mladík mohl být budoucí hvězdou . Dalo by se říct, že již od prvního momentu všechny uhranul svými kvalitami.

Alfajer se bude snažit přidat zářez do svého působivého katalogu nejlepších playů, ať už bude předvádět 1v3 clutche nebo dávat neuvěřitelné one-tapy, aby vyhrál kolo. Jeho kvality zatím neznají limity. A nejspíše můžeme očekávat, že toto ještě není jeho finální forma a za pár dalších let profesionálního hraní z něj bude daleko větší Valorant monstrum.

Sledovat Alfajera a zbytek týmu Fnatic v akci lze 6. srpna. Tým se v Los Angeles pokusí udržet si své místo na trůně. Na to, jestli se jim to podaří, si ještě pár dní budeme muset počkat.

Reklama

Doporučujeme

Švédsko terorizují mladiství kriminálníci. Vláda chce kvůli gangům snížit trestní odpovědnost na 13 let

Švédská vláda pokračuje v přípravách zákona, který by v mimořádně závažných případech snížil věk trestní odpovědnosti z dosavadních 15 na 13 let. Reaguje tím na rostoucí problém organizovaného zločinu a stále častější řádění gangů, které využívají k páchání násilných trestných činů děti.

Kate Middleton vyrazila na sever Anglie a otevřela téma duševního zdraví

Princezna z Walesu vyrazila na první samostatnou pracovní cestu tohoto roku. Zamířila do komunit, kde se propojuje péče o duševní zdraví, kreativita a sport. Návštěva ukázala, že tato témata zůstávají pevnou součástí její agendy.

Trumpův Golden Dome o rok později: Miliardy jsou připravené, klíčová rozhodnutí chybí

Rok po svém spuštění zaznamenala iniciativa amerického prezidenta Donalda Trumpa na vybudování protiraketové obrany s názvem Golden Dome jen malý viditelný posun. Projekt brzdí technické spory a obavy týkající se vesmírných prvků systému, což zdrželo uvolnění miliard dolarů a zpomalilo jeden z nejambicióznějších bezpečnostních plánů jeho administrativy.

Nedostatek vody a lesní požáry. Pohoří Himálaj vysychá

Indické úřady řeší problém. Himálaj rychle vysychá. Kromě ledu přichází také o sníh, což ohrožuje stovky milionů lidí žijících v regionu. Na vině jsou podle odborníků klimatické změny. Kromě oteplování na tom má podíl oslabující proudění vzduchu od Středozemního moře.

Slovensko podá žalobu proti zákazu dovozu ruského plynu do EU, řekl premiér Fico

Slovensko podá žalobu proti rozhodnutí členských zemí Evropské unie postupně do začátku listopadu 2027 ukončit dovoz ruského plynu. Novinářům to dnes řekl premiér Robert Fico. Bratislava svůj postup hodlá koordinovat s Maďarskem, jež ohlásilo v uvedené záležitosti stejné právní kroky.

Rutte k Evropě: Chcete se bránit bez USA? Tak to hodně štěstí

Pokud si myslíte, že se ubráníte bez Američanů, tak sněte dál. Taková slova přednesl Evropskému parlamentu v Bruselu generální tajemník Severoatlantické aliance (NATO) Mark Rutte. Během projevu se postavil za amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Rusko zaútočilo na infrastrukturu ve Lvovské oblasti, nikdo nebyl zraněn

Rusko v noci na dnešek zaútočilo na zařízení infrastruktury ve Lvovské oblasti na západě Ukrajiny. Na síti Telegram o tom informoval šéf Lvovské oblasti Maksym Kozyckyj, který neupřesnil, o jaké zařízení se jedná. Podle prvních informací nebyl při útoku nikdo zraněn, dodal Kozyckyj s tím, že na místě zasahují všechny relevantní služby, napsala agentura Reuters.

Británie chystá zahrady na budoucí nedostatek vody

Britská Royal Horticultural Society (RHS) mění přístup k vodě. Po extrémním roce investuje hlavně do jejího zachytávání a ukládání. Organizace zároveň vyzývá miliony zahrádkářů, aby se připravili na sušší budoucnost.

Portugalská policie zabavila rekordních 9 tun kokainu z „narko-ponorky“ u Azor

Portugalská policie popisuje zásah jako největší záchyt kokainu v historii země. Úřady zastavily poloponorné plavidlo u Azor a z moře vytáhly balíky drogy v celkovém objemu zhruba devíti tun. Podle vyšetřovatelů mohl náklad vynést organizovaným skupinám stovky milionů eur.

Bovino byl odvolán z funkce velitele americké pohraniční stráže, vláda to popírá

Greg Bovino byl v pondělí odvolán z funkce velitele v terénu americké pohraniční stráže a odvelen do Kalifornie, kde by měl brzy odejít do důchodu. S odvoláním na server Atlantic, zástupce ministerstva vnitřní bezpečnosti (DHS) a dva další zdroje to dnes napsala agentura Reuters. Jde o reakci na sobotní zastřelení 37letého zdravotníka Alexe Prettiho v Minneapolisu příslušníkem federálního Úřadu pro imigraci a cla (ICE), o němž Bovino šířil sporná tvrzení. DHS jeho odvolání podle agentury AFP popřelo.

Aktivisté hlásí přes 6 tisíc mrtvých při potlačování protestů v Íránu

Aktivisté tvrdí, že při zásahu proti celostátním protestům v Íránu zemřely tisíce lidí a další se stále pohřešují. Teherán uvádí výrazně nižší čísla. Do regionu mezitím dorazila americká letadlová loď a dvě Íránem podporované skupiny naznačily možnost nových útoků.

Francie varuje před krypto firmami bez licence. Regulátor jich řeší 90

Francouzský regulátor AMF upozornil, že před koncem přechodného období je ve Francii stále zhruba 90 krypto firem, které fungují bez potřebného povolení. Úřad tím znovu připomněl, že evropská regulace MiCA postupně utahuje podmínky pro burzy a další poskytovatele krypto služeb.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama