Reklama

Nejlepší zážitky z podvodního světa

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Po celém světě na vás čeká řada jedinečných podvodních zážitků. Některé jsou dobrodružné, jiné pro ty, kdo hledají relaxaci. Pod vodou se najde pro každého něco. Které jsou ty nejlepší zážitky z podvodního světa?

Navštivte podmořský park soch v Grenadě

Podvodní sochařský park je úžasný projekt a neuvěřitelný zážitek pro každého, kdo hledá netradiční kulturní zkušenost. Je první svého druhu na světě, založen byl v roce 2006 Jasonem deCairesem Taylorem, umělcem mnoha talentů. Nachází se v něm četné sochy ponořené ve vodách zátoky Molinere nedaleko západního pobřeží Grenady. Sochy fungují jako umělý útes a vytvářejí tlak na přirozené prostředí. Přitahují rozmanitou škálu mořského života, což z něj činí jedinečné místo k prozkoumání. Najdete tu třeba sochu muže na kole či kruh postav v životní velikosti, které se drží za ruce.

Výhled jako žádný jiný z pokoje hotelu na Fidži

Tento podvodní zážitek na Fidži je skvělou volbou pro lidi bez potápěčských zkušeností. Poseidon Undersea Resort nabízí hostům možnost rezervovat si hotelové pokoje a apartmá umístěné na mořském dně. Přibližně 70 % zdí je průhledných, což umožňuje hostům prohlížet si mořský život v celé jeho nádheře. K dispozici jsou dokonce tlačítka, která po stisknutí umožňují hostům krmit ryby. Zatímco většina rekreantů na dovolených využívá ubytování pouze ke spánku, protože mají plné ruce práce s objevováním svého okolí, lidé pobývající v Poseidonu se ze svých pokojů vzdalovat nechtějí.

Prozkoumejte cenoty v Mexiku

Cenoty se nacházejí ve státě Yucatán. Jsou to závrty s labyrinty podvodních jeskyní. Předpokládá se, že v této oblasti je nejméně 6 000 těchto přírodních divů, registrováno je však pouze 2 400. Mnoho lidí miluje koupání v cenotách a mnoho dobrodruhů si užívá zkoumání jeskyní pomocí potápění a šnorchlování. Voda je teplá a její barva nádherná, zvláště když nahoře tancuje světlo.

Potápění s velkými bílými žraloky

Pokud hledáte zážitek, který vám rozproudí krev a na který nikdy nezapomenete, potápějte se s velkými bílými žraloky. Od Jižní Afriky přes Mexiko až po Kalifornii existuje mnoho destinací a společností, které nabízejí tuto příležitost. Zblízka a osobně, i když bezpečně uvnitř klece, se seznamte s těmito nádhernými predátory. Zkušenost patřící rozhodně mezi ty děsivější zážitky z podvodního světa.

Prozkoumejte podmořské archeologické naleziště v Izraeli

Potápěčské centrum Old Caesarea, které se nachází v národním parku Caesarea, nabízí jedinečnou příležitost pro podvodní hledače dobrodružství, kteří jsou zároveň milovníky historie. Tato společnost nabízí potápěčské výlety po podmořském místě známém jako Podvodní archeologický park. Kdysi známý jako Sebastos a postavený králem Herodem před více než 2000 lety, byl jedním z největších přístavů své doby. Dnes leží na dně Středozemního moře a poskytuje jedinečný pohled do minulosti. Potápěči jsou vybaveni vodotěsnými mapami, které jim pomohou proplavat si místo po čtyřech značených stezkách.

Zaplavte si se žraloky velrybími

Pokud je pro vás potápění s velkým bílým žralokem moc děsivé, pak by plavání se žralokem velrybím mohlo být lepší volbou. Tyto velké ryby, největší na světě, jsou často popisovány jako „jemní obři“. Nejsou to predátoři a k potápěčům i plavcům se chovají s nezájmem. Nedostaňte se však příliš blízko, protože potřebují svůj prostor. Existuje několik destinací na světě, včetně Austrálie, Belize a Mosambiku, kde si můžete zpestřit dovolenou tímto jedinečným zážitkem.

Povečeřte v podmořské restauraci na Maledivách

Návštěva Ithaa Undersea Restaurantu, který se nachází 16 metrů pod hladinou moře v hotelu Conrad Maldives Rangali Island, je kulinářským zážitkem, který si nesmíte nechat ujít. Celá restaurace je prosklená (jako jediná na světě) a poskytuje hostům nejen delikátní kuchyni, ale také ohromující výhledy, na které jen tak nezapomenete. Společnost Ithaa, založená v roce 2005, nabízí k obědu i večeři vícechodové menu, které určitě potěší náročné hosty odkudkoliv.

Potápění v Palau

Palau, souostroví složené z přibližně 200 ostrovů, je jedním z nejlepších míst na světě pro potápěče. Malebná krása se neomezuje pouze na pevninu, rozšiřuje se také pod vodu. Tato oblast je jedním z nejvyhledávanějších potápěčských cílů na světě, protože vody jsou plné ryb, žraloků, útesů a historických důkazů o druhé světové válce. Jedním z nejoblíbenějších potápěčských destinací v Palau je Blue Corner s vysokou koncentrací mořského života. Tato oblast je vhodná pouze pro zkušené potápěče kvůli silným a nepředvídatelným proudům.

Vydejte se na ekologickou prohlídku s ponorkami Atlantis na Havaji

I když ne každé podvodní dobrodružství na tomto seznamu je vhodné pro rodiny s dětmi, Atlantis Submarines na Havaji nabízí nezapomenutelné zážitky pod vodou, které si užije celá rodina. Ponorky vytvářejí zábavné dobrodružství a vzpomínky, které vydrží na celý život, jemně se pohybují ve vodě a umožňují návštěvníkům být svědky krásy podmořského světa. Společnost Atlantis Submarines používá ponorky napájené z baterií. Také umístila umělé útesy do oblastí, které byly kdysi neúrodné, aby mohl mořský život znovu prospívat.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

kráter Darvaza
Obří hořící jáma, kráter Darvaza, leží v turkmenské poušti a je známý jako „Brána do pekel“. Chrlí oheň po celá desetiletí. Její původ je ovšem považován za přísně tajný.
Rwanda
Rwanda je malá země ve východní Africe, jež má co nabídnout jak baťůžkářům, tak cestovatelům toužícím po luxusní dovolené. Čtěte dále a zjistěte důvody, proč navštívit Rwandu.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama