Reklama

Nejlepší pláže v Itálii

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

V zemi, kde je pobřeží doslova přecpané plážovými lehátky, jsme vybrali deset krásných pláží a zátok, kde téměř nikdy nepotkáte davy výletníků. Objevte zde ruiny hradu či potopené sochy a užívejte si klid na italských plážích.

Riserva Vendicari, Sicílie

Přímo poblíž krásného a podceňovaného města Siracusa (nejbližší letiště je Catania, kde se budete chtít zastavit na legendárním rybím trhu) je tento kilometr dlouhý národní park domovem zřícených věží, malých zátok a pár koupajících se návštěvníků. Po relaxu na pláži si nenechte ujít místní malé městečko s výhledem na moře a dobrými restauracemi na náměstí.

Parco Naturale di Maremma, Toskánsko

Tento národní park hostí turisty, plážové návštěvníky a více než několik místních divokých prasat. S důrazem na ochranu a jen omezeným počtem návštěvníků povolených každý den, zůstává jednou ze skutečných oáz pobřeží. Pláž tu budete mít skoro sami pro sebe.

La Pelosa, Sardinie

Sardinie je známá svými neuvěřitelnými plážemi se spoustou jemného bílého písku, modrým mořem a odlehlými zákoutími chráněnými borovými lesy. La Pelosa je výjimečná pobřežním zchátralým hradem. Navíc je to tu jako na obrovském koupališti se slanou vodou – můžete se brodit jen po kolena. Výborné místo pro rodiny s dětmi.

Capo Vaticano, Kalábrie

Tato oblast Itálie je pro většinu zahraničních turistů stále neznámá, ale domorodci vědí, že má jedny z nejlepších pláží v zemi. Tady v Capo Vaticano vedou dlouhé kamenné schody dolů k nádhernému oblouku z bílého písku, který leží mezi vysokými útesy. Ideální místo pro piknik nebo odlehlé ponory (kromě hlavní sezóny).

Punta Aderci, Abruzzo

V Abruzzu najdete hory a nedotčené pláže na východě. V přírodní rezervaci Punta Aderci rybáři stále používají staré dřevěné doplňky k zachycení svého denního úlovku a jedinými dalšími návštěvníky jsou příležitostní turisté, nebo místní při hledání osamělého plavání. Po návštěvě se zastavte ve městě Vasto na misku rybí polévky.

Spiaggia dei Conigli, Lampedusa

„Pláž králíků“ na jižní straně ostrova Lampedusa je jedním z nejvíce oslnivých míst nejen v Itálii, ale v celé Evropě. S akvamarínovou vodou ideální pro šnorchlování a oslnivě bílým pískem pro milovníky slunce.

Baia delle Zagare, Apulie

V oblasti Gargano v Apulii (mezi Vieste a Mattinata) leží tato písečná pláž pojmenovaná po domorodém místním květu, který zde kvete na jaře. Místo je obklopeno chráněným parkem a dvěma bílými skalními útvary zasazenými do různých odstínů tyrkysového moře.

La Secca di Maratea, Basilicata

S pobřežím, které vypadá hodně jako jeho soused Amalfi, ale bez zahraničních turistů a vysokých cen, nabízí tento plážový klub poblíž podceňovaného drahokamu Maratea ve své restauraci skvělé mořské plody a v přední části bazén. Jedním z nejlepších způsobů, jak si tuto oblast užít, je pronajmout si loď a plavit se kolem několika zátok podél pobřeží.

Cala Violina a Scarlino, Toskánsko

Na tuto nádhernou karibskou pláž se dostanete pouze kilometr dlouhým trekem borovým lesem zasazeným do národního parku poblíž Castiglione della Pescaia. Místní obyvatelé sem rádi vyráží na celodenní rodinné pikniky.

San Fruttoso, Ligurie

Tato skalnatá pláž nedaleko Portofina je, stejně jako mnoho jejích nejlepších italských protějšků, dostupná pouze pěšky nebo lodí. Výlet se ale vyplatí ze tří důvodů: poloha jednoho z nejkrásnějších italských opatství přímo u pláže s výhledem na Med, božské plážové restaurace a plavání v průzračném, temně modrém moři. Vezměte si šnorchl a prohlédněte si ponořenou sochu Krista, zvedajícího ruce ke slunci nad hladinou.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Mramorové jeskyně, Chile

Místa, která vidělo jen málo cestovatelů

V dnešní době může být skutečně těžké najít místo, kde ještě žádný z vašich přátel zapálených do cestování nebyl. Přinášíme vám pár tajných tipů.
Boracay

Boracay. Příběh o devastaci ráje na zemi

Filipínský ostrov se kvůli „rehabilitaci“ musel na šest měsíců zavřít. Ale vzpamatuje se vůbec někdy z extrémního nárůstu turistického ruchu?
Icukušima

Icukušima. Nejlepší tipy pro výlet do Miyajimy

Svatyně Icukušima, známá svou nápadnou červenou bránou torii, která jako by se vznášela v moři, je v Japonsku nezbytnou návštěvou. Abyste si výlet do Miyajimy opravdu užili, přečtěte si naše tipy a nenechte si ujít žádnou z hlavních atrakcí ostrova.
Ait Ben Haddou, Maroko

Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál...

Draky tu bohužel nepotkáte. Naštěstí ani Bílé chodce. Přesto si na těchto místech budete připadat jako v seriálu Hra o trůny. Kde se nacházejí lokality natáčení?
Hra o trůny

Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál...

Kdo by neznal seriál Hra o trůny! Pamatujete si všechny ty nádherné krajiny, hrady a města, ve kterých se drama odehrávalo? Některá z nich můžete navštívit i ve skutečnosti.

Prozkoumejte ledovec Vatnajökull, nejpopulárnější ledovou jeskyni na Islandu

Island je možná nejlépe známý svojí epickou krajinou, ledovci a sopkami. Návštěva ledové jeskyně je však unikátním zážitkem, pomyslnou třešničkou na dortu.
Reklama

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama