-2.8 C
Czech
Neděle 4. ledna 2026
Protext ČTKNárodní stánek na BIO International Convention zdůrazňuje potenciál českého biotechnologického sektoru

Národní stánek na BIO International Convention zdůrazňuje potenciál českého biotechnologického sektoru

Praha/San Diego 5. června 2024 (PROTEXT) – IOCB Tech, sdružení Prague.bio a další významné české firmy otevřely český stánek na prestižní mezinárodní akci Bio International Convention; největší biotech akci svého druhu na světě, které se pravidelně účastní na 20 tisíc lidí z více než třech desítek zemí. Slavnostního otevření se zúčastnili zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu, českého velvyslanectví ve Spojených státech a agentury CzechTrade.

„Zdaleka ne všechny státy mají na akci svá národní zastoupení. Fakt, že Česko má na tak důležité konferenci svůj stánek, svědčí o tom, že české firmy zaměřené na biotech a medtech mají určitě co nabídnout i v tak náročném mezinárodním prostředí a česká věda je na světové úrovni“, uvedl Jan Chmelík, vědecký diplomat české ambasády ve Washingtonu.

Stejně jako loni, i letos český stánek vznikl díky podpoře Ministerstva průmyslu a obchodu v rámci programu Českých oficiálních účastí. Samotnou realizaci národního pavilonu zajišťovala agentura CzechTrade, která se postarala o kompletní logistiku stavby i o podporu firem během veletrhu. Její zástupkyně Markéta Šebelová dodala: „Americké zastoupení agentury CzechTrade dlouhodobě podporuje firmy při exportu a expanzi na nejnáročnější trh světa. Čeští exportéři mají stále větší chuť expandovat na trh USA, na což reagujeme posílením našich amerických kanceláří s cílem podpořit české firmy, které nabízí nejmodernější technologie a inovativní produkty.“ Agentura loni otevřela kancelář v texaském Austinu, do konce letošního roku plánuje také zastoupení v San Francisku.

„Český průmysl i věda mají velký potenciál. Prosadit se na zahraničních trzích není jednoduché. Proto pomáháme českým firmám, aby se mohly účastnit tak důležitých akcí jako je právě mezinárodní BIO,“ vysvětlil Rudolf Klepáček, ředitel odboru podpory exportu MPO.

Českou republiku na BIO International reprezentuje asociace Prague.bio a IOCB Tech, dceřiná společnost Ústavu organické chemie a biochemie, která se zabývá transferem technologií a v San Diegu hledá komerční partnery pro rozvoj několika projektů v oblasti vývoje léků. Dalšími firmami, které se na českém stánku prezentují, je AbCheck soustředící se na vývoj nových léčiv, chemicko-farmaceutická společnost Apigenex, inkubátor i&i Prague, MediTox orientovaná na preklinické testování, Oncomed Manufacturing, firma zaměřená na plnění specializovaných injekcí, Deep Medchem zabývající se umělou inteligencí ve vývoji léčiv a Santiago chemikálie vyrábějící molekuly na míru.

„Nápad je jedna věc. Jeho přenos do praxe věc druhá. Pro úspěch je důležitý dialog mezi vědou a byznysem, což je mimo jiné posláním BIO International Convention,“  zmínil Martin Fusek, CEO IOCB Tech.

BIO International Convention je celosvětově největší a nejvýznamnější kontraktační setkání v oblasti biotechnologie a farmacie. Akce je zaměřena na komerční aspekty v oblasti biotechnologií, podporu inovací, výzkumu a rozvoje biotechnologického průmyslu. Během této události se pořádají především B2B interakce, prezentace technologií, diskuse, workshopy a výstavy, které se týkají aktuálního stavu a budoucnosti biotechnologií. Účastníci mají příležitost navázat nové kontakty, sdílet poznatky a především nalézt nové obchodní příležitosti a partnerství.

Zdroj: IOCB Tech

 

 

 

 

Reklama

Doporučujeme

Trump chce znovu pustit americké ropné firmy do Venezuely

Donald Trump oznámil, že chce americkým ropným společnostem znovu umožnit těžbu ve Venezuele. Zároveň řekl, že embargo na vývoz venezuelské ropy má dál platit. Vyjádřil se tak na tiskové konferenci k operaci, při níž USA zajaly Nicoláse Madura a jeho manželku, kteří čelí obviněním v New Yorku.

Starmer odmítl říct, zda americké údery na Venezuelu porušily mezinárodní právo

Britský premiér Keir Starmer odmítl říct, zda sobotní americké údery na Venezuelu porušily mezinárodní právo. Zdůraznil, že Británie se operace neúčastnila, a tvrdí, že potřebuje nejdřív získat úplný obraz o tom, co se stalo.

Babiš pojede do Paříže na setkání koalice ochotných, k Okamurovi se nevyjádřil

Český premiér Andrej Babiš (ANO) v úterý 6. ledna poletí do Paříže, kde se zúčastní jednání lídrů takzvané koalice ochotných, tedy zemí podporujících Ukrajinu napadenou Ruskem. Řekl to v dnešním videopříspěvku na svých sociálních sítích. Nijak se přitom nevyjádřil k novoročnímu projevu předsedy Poslanecké sněmovny Tomia Okamury, v němž šéf vládního hnutí SPD kritizoval poskytování zbraní Ukrajině i vedení ukrajinského státu, což vyvolalo ostrou reakci opozice, ale i ukrajinských politiků a diplomatů.

Íránský vůdce připustil oprávněnost protestů, proti výtržníkům chce ale zakročit

Íránský nejvyšší duchovní vůdce, ajatolláh Alí Chameneí, ve své dnešní první veřejné reakci na masové protesty v zemi připustil jejich oprávněnost. Proti demonstrantům, které označil za výtržníky, chce ale zakročit, informovaly agentury.

Trump oznámil zadržení venezuelského prezidenta Madura a jeho odvezení ze země

Venezuelský prezident Nicolás Maduro byl s manželkou Cilií Floresovou zadržen a letecky transportován ze země. Na sociální síti Truth Social to dnes oznámil americký prezident Donald Trump, který zároveň potvrdil americké údery ve Venezuele. Do svého floridského sídla Mar-a-Lago svolal Trump na 11:00 místního času (17:00 SEČ) tiskovou konferenci. Venezuelská vláda mezitím oznámila, že neví, kde Maduro je, předtím ale informovala o tom, že prezident v zemi vyhlásil výjimečný stav.

Venezuela ohlásila rozsáhlé nasazení armády včetně balistických systémů

Venezuela po amerických útocích rozsáhle nasadí své pozemní, vzdušné a námořní síly včetně balistických systémů. Podle agentury AFP to oznámil venezuelský ministr obrany Vladimir Padrino. Spojené státy dnes podnikly ve Venezuele sérii útoků, při kterých podle šéfa Bílého domu Donalda Trumpa zadržely autoritářského prezidenta Nicoláse Madura.

Venezuela byla napadena, uvedl prezident Kolumbie

Venezuela byla napadena a čelí raketovému útoku, uvedl dnes kolumbijský prezident Gustavo Petro. Vyzval také k reakci OSN i Organizaci amerických států (OAS). Po zprávách o výbuších a nízkých přeletech letadel nad Caracasem obvinil venezuelský prezident Nicolás Maduro Spojené státy z útoku na vojenské a civilní cíle v několika regionech. V zemi vyhlásil výjimečný stav.

Venezuelský prezident vyhlásil výjimečný stav, z útoků obvinil USA

Venezuelský prezident Nicolás Maduro dnes v zemi vyhlásil výjimečný stav. Podle agentury Reuters to uvedla venezuelská vláda, která obvinila Spojené státy z útoků na vojenské a civilní cíle v několika venezuelských státech. Agentury předtím informovaly o sérií explozí v Caracasu. Zpravodajka stanice CBS News v Bílém domě na síti X napsala, že americký prezident Donald Trump nařídil útoky ve Venezuele včetně vojenských cílů, oficiální vyjádření ale americká vláda dosud neučinila.

Venezuelskou metropolí Caracasem otřásly silné exploze

Venezuelskou metropolí Caracasem dnes otřásly silné exploze, uvedly agentury. Podle AFP, která se odvolává na reportéra na místě, doprovázely výbuchy zvuky připomínající přelet letadel. Část města, která leží poblíž velké vojenské základny, je podle Reuters bez elektřiny.

Zelenskyj do funkce šéfa prezidentské kanceláře jmenoval Budanova

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes do funkce šéfa své kanceláře jmenoval dosavadního ředitele ukrajinské vojenské rozvědky HUR Kyryla Budanova. Hlava státu na síti X zdůraznila, že Ukrajina se nyní musí více zaměřit na svou bezpečnost a obranu. Předchozího vlivného vedoucího prezidentské kanceláře Andrije Jermaka vloni Zelenskyj odvolal v souvislosti s vyšetřováním korupce v ukrajinské energetice.

Saúdská Arábie podnikla údery proti separatistům v jižním Jemenu

Saúdská Arábie, která je spojencem jemenské vlády, dnes provedla údery proti separatistům podporovaným Spojenými arabskými emiráty na jihu Jemenu, uvedl podle agentury AP zástupce separatistů. Podle agentury AFP při útoku zahynulo sedm lidí a několik dalších bylo zraněno. Cílem operace vedené Rijádem je převzít kontrolu nad tábory Jižní přechodné rady (STC) v provincii Hadramaút u hranic se Saúdskou Arábií.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama