Protext ČTKNadechněte se s námi ve Varech

Nadechněte se s námi ve Varech

Praha 27. června 2023 (PROTEXT) – Společnost Philip Morris ČR jako partner 57. Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech přináší letos již popáté bohatý doprovodný program. Společným jmenovatelem všech zábavních a edukativních aktivit je motto „Nadechněte se“. Pod stejným názvem vznikla i unikátní instalace designéra Jana Plecháče.

Speciální instalaci, zhmotňující myšlenku iniciativy Svět bez kouře, tvoří pestrobarevný květinový vodopád, který vyvěrá z vázy z nejkvalitnějšího českého křišťálu od společnosti Moser. Celkový dojem tohoto díla umocňují zvuky letní louky. Instalace je inspirována vizí budoucnosti bez cigaretového kouře společnosti Philip Morris. „Pro mnohé z nás představuje Svět bez kouře čistější vzduch. Navíc i Moser, se kterým jsem na tomto díle spolupracoval, má čistotu ve své DNA. Naším cílem tedy bylo tuto myšlenku převést do reálné instalace a inspirovat tak kuřáky k tomu, aby udělali změnu k lepšímu, nejen kvůli sobě,“ vysvětluje Jan Plecháč.

Dílo chce inspirovat návštěvníky k nadechnutí s vědomím, jaký může být svět bez cigaretového kouře. Kuřáky má motivovat, aby cigarety zcela odložili nebo alespoň udělali změnu a přešli na některou z bezdýmných alternativ. Ty na rozdíl od cigaret tabák nespalují a neprodukují tak zdraví škodlivý kouř.

Instalaci Jana Plecháče „Nadechněte se“ budou mít možnost zhlédnout všichni návštěvníci starší 18 let po celou dobu konání Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech od 11 do 20 hodin uvnitř laboratoře Svět bez kouře. V tomto virtuálním světě profesora Dohořela se mohou dospělí kuřáci také seznámit s vědeckými postupy a výzkumem, který stojí v pozadí vývoje moderních bezdýmných alternativ. Návštěvníci si zde také mohou vyzkoušet 3D brýle s interaktivním kvízem nebo přístroj na měření oxidu uhelnatého v dechu.

Celou řadu možností nadechnout se v duchu letošní symboliky, budou mít také diváci zábavních talk show Libora Boučka. Ten přivítá v prostorách IQOS LOUNGE u hotelu Thermal hvězdné hosty. V sobotu 1. 7. od 17:00 startuje první talk show, jejímiž hosty budou hudebník Ondřej Brzobohatý a zpěvačka Dara Rolins, k nimž se přidá generální ředitelka společnosti Philip Morris ČR Andrea Gontkovičová. V úterý 4. 7. od 17:30 přivítá druhá talk show zástupce vedení filmového festivalu. Poslední talk show proběhne ve středu 5. 7. od 17:00. Hosty budou hudebník Adam Pavlovčin (ADONXS), herec Jakub Štáfek, herečka Jitka Čvančarová a moderátor Ondřej Novotný. Otevírací doba IQOS LOUNGE je každý festivalový den od 11 hodin do půlnoci. Vstup je pouze pro starší 18 let.

V rámci festivalu bude v IQOS LOUNGE také exkluzivně představena limitovaná edice IQOS ILUMA WE. Ta znázorňuje rozmanitost, ale i jednotu a sounáležitost komunity milionů dospělých kuřáků na celém světě, kteří skončili s cigaretami a přešli na tuto bezdýmnou alternativu. Při této příležitosti představí v neděli 2.7. od 17:30 zpěvák ADONXS speciální song, který vznikl i za přispění členů komunity IQOS. Po jeho vystoupení bude možnost si se zpěvákem popovídat nebo udělat společnou fotografii. A pokud si chcete užít další vystoupení tohoto umělce, stavte se ve středu 5. 7. od 23:00 v karlovarském baru Public Interest v prostorách casina Grandhotelu Pupp, kde bude ADONXS pod záštitou IQOS koncertovat.

Doporučujeme

V Hormuzském průlivu byla napadena kontejnerová loď

Kontejnerová loď francouzské rejdařské společnosti CMA CGM se stala terčem útoku při průjezdu Hormuzským průlivem. Incident se odehrál v úterý a podle firmy si vyžádal zranění členů posádky i škody na plavidle.

Německá policie podnikla razie proti mladým pravicovým extremistům

Německá policie dnes brzy ráno podnikla razie proti pravicovým extremistům ve 12 ze 16 spolkových zemí. Podle generálního státního zastupitelství je v případu 36 obviněných, kteří čelí podezření ze založení či členství v organizované zločinecké skupině. Akce je zaměřená proti členům neonacistických mládežnických skupin Jung und Stark (Mladí a silní) a Deutsche Jugend Voran (Německá mládež vpřed).

Premiér Carney jmenoval Arbour kanadskou generální guvernérkou

Kanadský premiér Mark Carney jmenoval novou generální guvernérkou Kanady bývalou komisařku OSN pro lidská práva a soudkyni nejvyššího soudu Louise Arbourovou. Její nominace má podle premiéra reflektovat důležitost globálních institucí. Napsal o tom zpravodajský server The Guardian.

Ropa zlevnila, Trump mluví o pokroku s Íránem

Ceny ropy ve středu v Asii mírně klesly poté, co americký prezident Donald Trump naznačil možnost dohody s Íránem. Spojené státy zároveň dočasně pozastavily operaci Project Freedom, která měla pomáhat lodím proplouvat strategickým Hormuzským průlivem.

Útočník z Bondi Beach čelí 19 novým obviněním

Muž, který podle australských úřadů loni v prosinci spolu se svým otcem zaútočil na účastníky oslav židovského svátku chanuka na pláži Bondi Beach v Sydney, čelí 19 novým obviněním. Při útoku zemřelo 15 lidí. Podle agentur AFP a AP to vyplývá z nově zveřejněných soudních dokumentů. Akram nově čelí mimo jiné obviněním ze střelby s úmyslem zabít a z použití střelné zbraně s cílem zabránit zatčení.

Španělsko přijme loď s nákazou hantavirem na Kanárských ostrovech

Výletní loď s podezřením na hantavirus zamíří na Kanárské ostrovy. Španělsko potvrdilo, že plavidlo přijme a zajistí péči o pasažéry i posádku. Rozhodnutí padlo po zásahu mezinárodních zdravotnických institucí.

Coinbase propustí 14 procent zaměstnanců, připravuje se na éru AI

Kryptoměnová burza Coinbase propustí zhruba 700 zaměstnanců, tedy přibližně 14 procent své globální pracovní síly. Firma krok zdůvodnila snahou snížit náklady, zjednodušit provoz a připravit se na období, kdy větší část práce převezmou nástroje umělé inteligence. K propouštění sáhla v době, kdy se burzy digitálních aktiv potýkají se slabší obchodní aktivitou po poklesu kryptoměnových trhů z říjnového vrcholu.

Met Gala 2026 ovládly kostýmy, umění a návrat Beyoncé

Letošní Met Gala nabídla přesně to, co od módní události roku čekáme. Známá jména, odvážné šaty a modely, o kterých se bude ještě dlouho mluvit. Téma večera dalo celebritám prostor ukázat fantazii i odvahu.

Policie vyšetřuje další žhářský útok v Londýně, cílil na bývalou synagogu

Britská policie vyšetřuje další žhářský útok, zaměřený tentokrát proti bývalé synagoze na východě Londýna, informovaly dnes agentury Reuters a AFP. Požár podle policie způsobil pouze malé škody a nikdo nebyl zraněn. Britský premiér Keir Starmer svolal kvůli sérii antisemitských útoků v hlavním městě schůzi, na níž přislíbil, že pokusy Íránu či jakékoliv další země, která může usilovat o destabilizaci britské společnosti, nebude tolerovat.

Ropa po prudkém růstu cen zlevnila, pokles nicméně brzdí boje v Hormuzu

Světové ceny ropy po pondělním nárůstu v úterý začaly klesat. Včera přitom Spojené státy spustily operaci, která má pomoci obnovit lodní dopravu přes Hormuzský průliv. Výraznějšímu zlevnění ovšem brání pokračující boje mezi USA a Íránem a obavy z narušení dodávek.

Raiffeisenbank mírně klesl zisk

Raiffeisenbank v Česku v prvním čtvrtletí mírně klesl čistý zisk. Banka vydělala 1,68 miliardy korun, což je meziročně o 0,6 procenta méně. Výsledek se liší od většiny velkých bank na trhu, kterým zisky letos spíše rostou.

Írán hrozí eskalací v Hormuzském průlivu

Hlavní íránský vyjednavač v rozhovorech se Spojenými státy Mohammad Bágher Ghálíbáf dnes na síti X varoval, že Teherán s konfrontací kolem Hormuzského průlivu ještě ani nezačal. Uvedla to agentura AFP. Situace kolem úžiny zůstává napjatá i přes příměří mezi Spojenými státy a Izraelem na jedné straně a Íránem na straně druhé.

Bitcoin překonal hranici 81 tisíc dolarů

Bitcoin se v úterním asijském obchodování dostal nad 81 tisíc dolarů a vystoupal na nejvyšší úroveň od konce ledna. Největší kryptoměna tak navázala na růst z posledních dnů, přestože trhy dál sledují napětí mezi Spojenými státy a Íránem.

Muž v Lipsku najel autem do lidí. Dva zabil, desítky zranil

V německém Lipsku vjel řidič autem do davu lidí v centru města. Incident, který podle předběžných závěrů vyšetřovatelů nemá politické ani náboženské pozadí, si vyžádal dvě oběti na životech. Dalších 22 lidí utrpělo zranění, z toho tři vážná.

Čína: Výbuch v továrně na pyrotechniku zabil desítky lidí

Při explozi v továrně na zábavní pyrotechniku v čínské provincii Chu-nan zahynuly desítky lidí a další desítky utrpěly zranění. K výbuchu došlo v areálu ve městě Liou-jang, které patří k hlavním centrům výroby pyrotechniky v Číně.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama