-8.5 C
Czech
Čtvrtek 22. ledna 2026
Protext ČTKNadace sponzorované společností Mary Kay Inc. dávají miliony dolarů na podporu soudních...

Nadace sponzorované společností Mary Kay Inc. dávají miliony dolarů na podporu soudních případů žen po celém světě

Dallas (USA) 13. ledna 2023 (PROTEXT/BusinessWire) – V roce 2022 věnovala ikonická kosmetická značka Mary Kay – spolu se svými nadacemi sponzorovanými společností – více než tři miliony dolarů na podporu ženských organizací po celém světě.

Tato tisková zpráva obsahuje multimediální prvky. Celou zprávu najdete zde: https://www.businesswire.com/news/home/20230112005761/cs/

Když Mary Kay Ash, legendární podnikatelka a filantropka zahájila své podnikání v roce 1963, snila o posílení žen mezinárodně pomocí podnikavosti, inovací, tvrdé práce a reciprocity. O téměř 60 let později zaměstnanci Mary Kay, nezávislí kosmetičtí poradci a členové globální komunity udržují její sen při životě prostřednictvím štědrých příspěvků do čtyř nadací sponzorovaných společností, které poskytují účinnou podporu ženám a jejich rodinám v nouzi.

Úplné zprávy nadace jsou k dispozici zde. Tady je to, čemu se věnovali v roce 2022:

Rakoviny

Nadace Mary Kay Ash (MKAF) financovala v USA 37 výzkumníků rakovin, kteří provádějí průlomový výzkum rakoviny postihující ženy.

43 % výzkumných projektů MKAF v oblasti rakoviny vedou ženy; 100 % klinických studií vedou ženy.

MKAF financovala granty ve výši téměř 1,7 milionu dolarů na léčbu rakoviny postihující ženy.

Genderově založené násilí

MKAF financovala částkou téměř 1,4 milionu dolarů podpůrné služby pro ženy přeživší domácí násilí.

V severním Texasu podporovala MKAF 4 místní úkryty pro oběti domácího násilí, které ženám hledajícím pomoc poskytovaly životní potřeby a bezpečí.

Ve spolupráci s Mary Kay podporovala MKAF globální partnery, kteří přijali závazek ukončit násilí proti ženám a dívkám, a to včetně organizace CARE a Svěřenského fondu OSN. Partneři MKAF dokončili celkem 550 projektů po celém světě.

Na výročním kongresu ABEVD Associaç?o Brasileira das Empresas de Venda Direta (Brazil DSA) obdržel Institut Mary Kay a Mary Kay Brazil stříbrnou medaili za kampaň Červeného kříže proti domácímu násilí.

V Kanadě odměnila charitativní nadace Mary Kay Ash částkou 10.000 dolarů každý ze 16 úkrytů pro oběti domácího násilí po celé Kanadě, celkem poskytla 160.000 dolarů.

Ženy a jejich rodiny

Mary Kay China a její podnikově sponzorované programy a fondy poskytovaly podporu prostřednictvím následujících aktivit:

Program Mary Kay pro podnikání žen

° Ve spolupráci s čínskou nadací pro rozvoj žen byly čtyřem ženským podnikatelským iniciativám v provinciích Heilongjiang, Ningxia a Jilin poskytnuty bezúročné úvěry. Iniciativy přímo prospěly 133 ženám zvýšením jejich ročního příjmu na hlavu o 20.000 jüanů.

Fond pro budoucnost mladých žen

° Ve spolupráci s nadací Adream Foundation bude zůstatek účtu Fondu pro budoucnost mladých žen použit k vybudování čtyř tříd Mary Kay Dream v provincii Jiangxi pro zlepšení gramotnosti dívek.

Charitativní program Mary Kay China

° Od března 2022 charitativní program Mary Kay China rozdělil 1.049.800 jüanů na poskytnutí ochranných materiálů a životních potřeb do 73 komunit v 15 městech postižených epidemií COVID-19.

° Díky společnému úsilí společnosti Mary Kay China a jejích kosmetických poradců se v rámci projektu „Smile 1000“ podařilo v roce 2022 získat finanční prostředky na 112 operací rozštěpu. K dnešnímu dni společnost Mary Kay China získala prostředky na 991 operací a je na dobré cestě dosáhnout cíle 1000 úsměvů v roce 2023.

° Do května poskytlo 1.391 dobrovolných kosmetických poradců 331 kosmetických lekcí celkem 9.147 ženám.

O Mary Kay

Mary Kay Ash, jedna z prvních bořitelek „skleněného stropu“ bránícího ženám v rozvoji, založila v roce 1963 svou vysněnou kosmetickou společnost s jediným cílem: obohatit životy žen. Tento sen se rozrostl v multimiliardovou společnost s miliony nezávislých prodejců v téměř 40 zemích. Jako společnost zaměřená na rozvoj podnikání se Mary Kay zavazuje posilovat postavení žen na jejich cestě k ekonomické nezávislosti prostřednictvím vzdělávání, poradenství, obhajování, propojování a inovací. Mary Kay se věnuje investování do vědy, která stojí za krásou, a výrobě špičkové péče o pleť, barevné kosmetiky, doplňků stavy a vůní. Mary Kay věří v obohacování životů dnes pro udržitelný zítřek a spolupracuje s organizacemi z celého světa, přičemž se zaměřuje na propagaci vynikajících obchodních výsledků, podporu výzkumu rakoviny, prosazování rovnosti žen a mužů, ochranu obětí domácího násilí, zkrášlování našich komunit a povzbuzování dětí, aby šly za svými sny. Více zjistíte na marykayglobal.com, najdete nás na Facebooku, Instagramu a LinkedIn nebo nás sledujte na Twitteru.

Zdrojovou verzi najdete na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230112005761/cs/

Kontakt:

Mary Kay Inc. Corporate Communications marykay.com/newsroom 972.687.5332 nebo media@mkcorp.com

Zdroj: Mary Kay

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

PROTEXT

Reklama

Doporučujeme

Trumpova cla zastavila schvalování dohody EU s USA

Evropský parlament pozastavil práce na schvalování obchodní dohody mezi Evropskou unií a Spojenými státy, kterou obě strany uzavřely loni v létě. Krok přišel po víkendové hrozbě Donalda Trumpa, že uvalí cla na evropské země, pokud nepřistoupí na americkou kontrolu nad Grónskem.

Taylor Swift byla uvedena do Síně slávy skladatelů

Taylor Swift dosáhla dalšího významného milníku své kariéry. Byla uvedena do Síně slávy skladatelů a zapsala se do historie jako nejmladší žena, které se této pocty dostalo. Ocenění potvrzuje její výjimečné postavení mezi autory písní napříč generacemi.

KOMENTÁŘ: Prodávejte Ameriku. Novému trendu na investičních trzích se v USA smějí

Kvůli další eskalaci vztahů na ose mezi USA a Evropou, kterou způsobilo především nárokování Grónska ze strany Donalda Trumpa, se na investiční trhy vrací antiamerický sentiment. Ten radí prodat vše, co je navázané na USA. Tamní ministr financí se ale těmto snahám vysmál.

Je Grónsko pro Evropu budíčkem? Ursula von der Leyen volá po nezávislosti

Nastal čas chopit se této příležitosti a vybudovat novou nezávislou Evropu. S takovými slovy vystoupila na výročním zasedání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyen.

Tučňáci posunuli své období pro páření. Hrozí kolaps

Globální oteplování mění chování mnoha druhů živočichů i rostlin. Nová desetiletá studie vedená organizací Penguin Watch na Oxfordské univerzitě a Oxford Brookes University teď odhalila dramatické změny v chování tučňáků v Antarktidě. Zvířata posunují své období pro rozmnožování.

Trump: Sami zjistíte, jak daleko jsem schopen ohledně Grónska zajít

Americký prezident Donald Trump odpověděl na otázku novinářů v zasedací místnosti Bílého domu před odletem do švýcarského Davosu, jak daleko je ochoten v otázce Grónska zajít, se slovy: „Dozvíte se to". Znovu tak vyvolal nejistotu mezi evropskými lídry, kteří varují před vojenskými akcemi na autonomním území Dánska, člena Severoatlantické aliance (NATO).

Dáváme přednost respektu před šikanou, vzkázal Macron Trumpovi

Emmanuel Macron vystoupil v Davosu a poslal Evropě i USA jasný vzkaz. Evropa podle něj nesmí sedět se založenýma rukama, když jí někdo tlačí ke zdi. A má použít všechny nástroje, které má, aby ochránila své zájmy.

Netanjahu se připojí k Trumpově Radě míru, oznámil úřad izraelského premiéra

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu přijal pozvání amerického prezidenta Donalda Trumpa a připojí se k jeho Radě míru. Oznámil to Netanjahuův úřad, napsal dnes deník Haarec. Trumpovo pozvání přidat se k této jeho iniciativě zatím přijalo jen málo zemí z celkem asi pěti desítek, které oslovil. Nově také Ázerbájdžán oznámil, že se k Trumpově iniciativě připojí, napsala dnes agentura Reuters. Podle ní v úterý slíbila účast v radě i Arménie.

Trumpovo letadlo mířící do Švýcarska se vrátilo do USA kvůli technické závadě

Letadlo s americkým prezidentem Donaldem Trumpem mířící do Švýcarska se kvůli závadě vrátilo zpět do Spojených států. Příčinou je problém s elektřinou, prezident po návratu nastoupí do náhradního letadla, informoval Bílý dům podle agentur AP a Reuters. Mluvčí Karoline Leavittová uvedla, že stroj se vrátil preventivně z důvodů opatrnosti.

Černobylská jaderná elektrárna přišla o veškeré vnější napájení, uvedla MAAE

Černobylská jaderná elektrárna přišla o veškeré vnější napájení, oznámil dnes ředitel Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Rafael Grossi. Zmínil v této souvislosti rozsáhlou vojenskou aktivitu, která se podle něj dotkla několika ukrajinských elektrických rozvoden, jež jsou životně důležité pro jadernou bezpečnost. Rusko v noci na dnešek podniklo další rozsáhlý útok na ukrajinskou energetiku.

Lavrov: Krym je pro bezpečnost Ruska stejně důležitý jako Grónsko pro USA

Krym je pro bezpečnost Ruska stejně důležitý jako Grónsko pro USA, prohlásil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov podle státní agentury TASS. Moskva v rozporu s mezinárodním právem anektovala ukrajinský Krym v roce 2014. Šéf ruské diplomacie na tiskové konferenci v Moskvě zároveň podle agentury Reuters řekl, že Washington ví, že Rusko nemá v plánu převzít kontrolu nad Grónskem.

Trump sliboval v USA levnější energii, realita je mix nižšího benzinu a vyšší elektřiny

Donald Trump uzavřel první rok svého druhého prezidentského období s výraznými změnami v ekonomice i energetice. Zatímco benzin v průměru zlevnil, elektřina zdražuje a slib „snížit účty na polovinu“ zůstává jen napůl splněný. Do toho se zpomalil pracovní trh, vyskočila celní zátěž a inflace se drží nad cílem Fedu.

Žraloci děsí Austrálii. Už čtvrtý útok na člověka během dvou dnů

Pobřeží australského Nového Jižního Walesu zaznamenalo během posledních 48 hodin již čtvrtý útok žraloka. Obávaný predátor tentokrát zaútočil na středním severním pobřeží státu na surfaře (39), který setkání s parybou přežil s pokousaným hrudníkem. Austrálie tak zavírá desítky pláží.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama