Více
  8.3 C
  Czech
  Úterý, 26 října, 2021

  Nablýskaný a připravený polykat kilometry. Nový Renault Megane E-Tech Electric je na světě

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jedno z nejúspěšnějších vozidel na evropském trhu dostalo nový kabátek. Na Megane jsme byli zvyklí jako na stroj mnoha tváří. Novou verzi doplní modely hatchbacku a sedanu. Naše oči se teď budou dívat na crossover, plně v elektrice, což začíná být u většiny nově vypuštěných vozidel standard.

  Megane se může pyšnit novým vzhledem, který se mimochodem opravdu povedl, ale také vcelku dobrými jízdními a výkonnostními vlastnostmi, které od rodinného auta chceme. Snad nás Francouzi nezklamou.

  Renault je možná pro někoho automobilka, která není zas tak důvěryhodná a její výtvory nepřekypují ojedinělostí a nápadem. V poslední „elektro“ době se ovšem ukazuje, že tato francouzská společnost má světu nejen co nabídnout, ale že rozumí tomu, co dělá. Vědí, jak elektromobily vyrábět, prodávat, a rozumí lidem, který je chtějí řídit. Ideální kombinace.

  Co si pro nás Megane připravil?

  Tento nádherný kousek je poměrně pozitivně hodnocený všude, kam se podíváme. Váží 1,624 kg, na délku má úctyhodné 4,21 metry a z toho je vzdálenost kol neuvěřitelných 2,7 metrů. To dalo vývojářům prostor pro navržení dosti prostorné kabiny, ve které bude cesta do Chorvatska pohádkou. Vysoký je Megane pouze 1,5 metru, to ho ovšem vůbec nijak nezvýhodňuje a projíždí se na dvacítkových kolech, která jsou mimochodem neuvěřitelně povedená.

  Pokud je řeč o elektropohonech a zelené energii, tak je nový Renault zelený až do morku kostí. Kromě toho, že je plně elektrický tak je mnoho jeho komponentů vyrobeno z recyklovaných materiálů. Z toho vyplývá, že až tenhle kousek doslouží, bude z 95% recyklovatelný. To ovšem neznamená, že ho hodíte do lesa a on se i něj postará. Takhle to opravdu nefunguje.

  A co dojezd?

  Zatím si můžeme vybrat ze dvou motorů, které budou naší „lásku“ pohánět. Slabší verze nám dodá 130 kobylek (96 kW) a kroutivý moment 250 Nm. Silnější a tím pádem samozřejmě dražší verze je připravená poskytnout koní 218 (160 kW) s kroutivým momentem 300 Nm. S tímto „šťavnatějším“ pohonem se vozidlo naše dostane z 0 na 100 za 7,4 s a na „maximálku“ 160 km/h.

  Dojezdy jsou samozřejmě nesrovnatelné. Slabší verze nás doveze 300 km daleko, což je na elektromobil sice stálé uspokojivé, ale ona silnější konfigurace se jí muže se svým dojezdem 470 km tak akorát vysmát. Je vcelku jasné, jaký typ motoru bude rozumnější pořídit.

  Nový Reanult Megane E-Tech bude k dostání od února 2022. Nezbývá nám než se těšit, až budeme tenhle Renault vídat na silnicích, protože mezi námi, je to prostě krásné auto.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Savic Motorcycles

  Newton metry nejsou problém. Elektrická motorka Savic jich má na rozdávání

  Kdybychom se zeptali pana Clarksona, co by nám řekl o Austrálii, asi bychom slyšeli: „Austrálie je slavná jen pro málo věcí. Pláže, nekončící léto a strach z toho, že se potkáte s klokanem.“ Z tohoto kontinentu však vyrazila do světa motorka, která svým výkonem rozdrtí všechny předsudky. Nový Savic je elektrické monstrum.
  Škoda Kodiaq

  Medvěd na silnicích. Pro koupi Kodiaqu se vždycky důvod najde

  Když v roce 2016 přišla česká automobilka Škoda se svou vlastní verzí SUV, měli z toho lidé radost, ale i strach. Padaly otázky typu: „Povedlo se Čechům vyrobit konkurenta věhlasných značek?“. Po téměř 6 letech si můžeme odpovědět každý sám. Nejnovější Kodiaq 2021 je patřičnou chloubou a u lidí sbírá převážně plusové body.
  BMW X3 M40i

  Těchto 5 aut vnese do jízdy adrenalin. Navíc z nich nikdy nevyrostete

  Pokud jste někdy slyšeli věty jako „Už bys měl/a vyrůst!“ nebo „Nebuď dítě!“, rozhodně to nebude platit o našem následujícím seznamu aut, ze kterých nejde vyrůst. Radost z jízdy přinesou jak mladým nadšencům, tak dospělým lidem. Navíc nezničí naši peněženku jako třeba Lamborghini. Budete s naším listem souhlasit?
  BMW M135i xDrive

  BMW se vytasilo s novým modelem. M135i xDrive je opravdu vydařený kousek

  BMW je známé pro své tvrdé německé stroje, které nás mnohdy přežijí. Opravy bývají dražší, ale jak praví staré dobré přísloví: „Kdo si koupí opici, musí mít na banány.“ Nově se světu předvedla verze xDrive, které patří ke skutečným špičkám. Obrovská akcelerace, skvělý design a naprostá spolehlivost. Pojďme se na M135i podívat zblízka.
  Audi A3 2022

  Audi si na rok 2022 připravilo lahůdku. Na silnice zamíří nový model A3

  Čtyři kruhy, většinou černá, nebezpečná barva, originální design, síla. Takhle a ještě mnohými jinými způsoby jde popsat Audi A3, které Němci představili světu a na které se můžeme v nadcházejícím roce těšit. Na první pohled zaujme tvarem, který spíše připomíná český Superb. Interiér je ovšem zcela v režii značky Audi a jejích zvyklostí.
  Mitsubishi Outlander

  Nové Mitsubishi Outlander nadchne každého milovníka SUV

  Japonci vyslali do světa novou třídu SUV značky Outlander, která už brázdí světové silnice a rozhodně nedělá Tokiu ostudu. Precizní zpracování, silný motor, pohodlí jako doma, to všechno je nové Mitsubishi. Našla by se i větší SUV, ale poměr sil, výkonu a komfortu by dal leckomu zabrat. Takže benzín nebo diesel?
  Reklama
  Reklama
  Reklama