Reklama

Na letišti v Boloni se mají na co těšit. Po ranveji se budou prohánět v Lamborghini Huracán EVO

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Další krok kupředu. Tak by se dalo mluvit o výměně, která se stala na letišti v italské Boloni. Tam jako vozidlo, které navádí letadla po dráze, používali Lamborghini Huracán. Jenže tomu teď odzvonilo a místo něj je tu jiná super kára. Lamborghini Huracán EVO. Čtyřkolka má ještě o 60 koní více než původní verze a pracovníci letiště se mají na co těšit.

Možná už víte, že boloňské letiště má s Lamborghini poměrně zvláštní vztah. V roce 2019 například tato automobilka darovala letišti vůz Huracán, aby fungoval jako „Follow Me“ auto, které pomáhá s naváděním osobních letadel po dráze. Folow me v překladu znamená „Následuj mě“, v tomto případě by se spíše hodilo „Pojeď za mnou“.

Lamborghini a letiště v Boloni – kámoši jak hrom

Díky speciálnímu vztahu mezi automobilkou a letištěm si vyvolení pracovníci mohou užívat řízení jedinečného vozu přímo na dráze. Huracán byl už vlastně šestým autem, které Lambo do této role půjčilo. A je zcela přirozené, že když došlo na výměnu, sáhlo se zase o level výše. V tomto případě to znamená Huracán EVO.

Šťastlivci, kteří pracují na letišti a mají pověření řídit toto doprovodné auto, si tak bezpochyby mnou ruce. Ze „standardního“ Huracánu s pohonem zadních kol a s výkonem 572 koní si polepší na Huracán EVO, který je výkonnější a chlubí se pohonem všech kol.

Výkonnější, bezpečnější a pořád neuvěřitelně rychlý vůz

Model Evo používá stejný 5,2litrový motor V10 jako dříve, ale nyní produkuje 631 koní, tedy o 60 koní více než jeho předchůdce. Z nuly na stovku zrychlí za 2,9 vteřiny a díky pohonu všech kol bude mnohem lepším parťákem i při deštivých dnech, kdy jsou ranveje hodně mokré.

Oddělení zajišťující lakování vozu zvolilo pro EVO matně zelenou barvu. Člověka napadne, že taková barva je spíše vhodná pro maskování a ne k tomu, aby vás každý na dráze viděl na hony daleko. Jenže k této barvě byly přidány oranžové prvky, k tomu blikající výstražná světla a zpráva „Následuj mě v naší krásné Itálii“.

Řekněte sami, přijít ráno do práce, sednout do Lamborghini Huracán EVO, dát si třeba kafe a pak si pěkně svištět po letištní dráze. Není to tak trochu práce snů?

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Xavier Novell se vzdal celibátu, kvůli vztahu s autorkou satanistických erotických fikcí

Nejmladší španělský biskup se vzdal celibátu, kvůli vztahu s autorkou satanistických...

Dvaapadesátiletý Xavier Novell se stal v roce 2010 nejmladším španělským biskupem. Teprve nedávno se však vzdal slibu celibátu. Za tímto rozhodnutím má stát jeho vztah se spisovatelkou Silvií Caballolovou, která se dosud prezentovala zejména jako autorka satanistických erotických fikcí. Jeho bývalí kolegové vyjádřili podezření, že je ovlivněn démony.

Žena (62) potřetí otěhotněla s manželem (72), který je po vasektomii....

Jenny, na sociální síti Instagram známá jako The Good Wifey, s tím, že by k jejím dvěma dospělým dětem přibylo v pokročilém věku další, nepočítala ani ve snu. Vždyť už 16 let nemenstruovala a její 72-letý muž je po vasektomii.
influencerka Emmy Russ tvrdí, že ji vyhodili z obchodního centra v Dubaji

Influencerku vyhodili z obchodního centra v Dubaji kvůli tomu, že byla...

Známá německá influencerka Emmy Russ tvrdí, že ji vyhodili z obchodního centra v Dubaji kvůli jejímu vzhledu. Prý vypadala až moc sexy.
Matteo Messina Denaro

Turista obětí policejního omylu! Policie si ho spletla s nejhledanějším bossem...

Italská prokuratura nechala minulý týden v Nizozemsku zatknout muže, o němž se domnívala, že je nejhledanějším bossem sicilské mafie. Britský turista se však zločinci pouze podobal a po několika dnech strávených ve věznici s nejvyšším stupněm ostrahy byl propuštěn na svobodu.
Aspirin jako potenciální léčba agresivní formy rakoviny prsu

Aspirin jako potenciální léčba agresivní formy rakoviny prsu

Aspirin, známý jako lék proti bolestem i horečce, vědci testují jako potenciální léčbu agresivní formy rakoviny prsu. Tento levný a běžně dostupný lék by mohl dobře fungovat v kombinaci s imunoterapií.
Italský pilot, Dario Costa, při svém průletu tunelem překonal hned několik rekordů

Absolutní šílenost! Pilot při průletu tunelem překonal hned několik světových rekordů

Pro drtivou většinu populace nemožné a asi i nepochopitelné. Italský pilot, Dario Costa, při svém průletu tunelem překonal hned několik rekordů. Čeho se nejvíce bál a jaké vlastně byly jeho pocity po tomto parádním činu?
Reklama
Reklama
Reklama