-3.6 C
Czech
Úterý 13. ledna 2026
Protext ČTKMWC 2024: Řešení Multilayer Ransomware Protection (MRP) od společnosti Huawei získává jako...

MWC 2024: Řešení Multilayer Ransomware Protection (MRP) od společnosti Huawei získává jako první certifikaci Tolly

Barcelona (Španělsko) 1. března 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Řešení víceúrovňové ochrany proti ransomwaru Multilayer Ransomware Protection (MRP) od společnosti Huawei získalo na veletrhu MWC 2024 v Barceloně certifikaci prestižní mezinárodní testovací organizace Tolly Group. Podle výsledků testu odhalilo řešení Huawei MRP na základě spolupráce sítě a úložiště 100 % testovaných vzorků ransomwaru. Síťová zařízení dokážou zachycovat informace a úroveň ransomware a spolupracovat s úložnými zařízeními na blokování a ochraně pro obnovu služeb do normálního stavu.

Útoky ransomwaru zůstávají i nadále globální hrozbou, přičemž jejich hlavním cílem jsou služby, IT a výroba. V této situaci je pro podniky zcela zásadní posílit „imunitu“ svých datových center na ochranu před viry a ransomwarem a zajistit tak stabilní provoz svých hlavních systémů a služeb.

Huawei MRP Solution je prvním řešením ochrany proti ransomwaru na trhu, které zavádí spolupráci sítě a úložiště a využívá dvě obranné linie o šesti vrstvách ochrany. První obrannou linií je síť, která se stará o prevenci narušení na hranici sítě a prevenci šíření v intranetu. Poslední linii představuje úložiště, které poskytuje ochranu uložených dat, funkci ochrany proti neautorizovaným změnám Secure Snapshot, ochranu zálohy a ochranu izolační zóny. Řešení MRP vytváří hloubkový obranný systém, pokrývající fáze před útokem, během útoku i po něm, což odpovídá koncepci kybernetické bezpečnosti IPDRR (Identify, Protect, Detect, Respond and Recover – identifikuj, chraň, rozpoznej, reaguj a obnov) Národního institutu pro standardy a technologie (NIST). Jedná se o systematické řešení obrany proti ransomware útokům, které dokáže lépe splnit požadavky globálních podniků na zajištění vysoké bezpečnosti infrastruktury jejich datových center.

Test řešení MRP tvořilo 21 testovacích případů. Řešení přitom absolvovalo všechny tyto případy úspěšně. Struktura testu zahrnuje jak kolaborativní detekci, kolaborativní blokování a kolaborativní ochranu, tak i obnovu služeb.

Certifikát produktu „Huawei Multilayer Ransomware Protection (MRP) Solution“ obdržela společnosti Huawei na MWC 2024 přímo od zakladatele organizace Tolly Group Kevina Tollyho. Ten k výsledku uvedl: „Test se týkal všech čtyř aspektů ochrany před ransomwarem, tedy detekce a blokování virů, ochrany systém a jeho obnovy. Řešení otestoval v celkem 21 scénářích a je dosud nejobsáhlejším a nejpřísnějším testem, kterému Tolly Group podrobila produkt na ochranu proti ransomwaru. Jeho výsledky dokazují, že schopnosti MRP od společnosti Huawei jsou skutečně bezkonkurenční.“

Pro více informací si můžete stáhnout protokol o testu:

https://www.tolly.com/publications/detail/224103 

Vše o ransomware ochraně Huawei MRP se dozvíte na https://e.huawei.com/en/solutions/data-center/multi-level-data-center/mrp .

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2350582/Huawei_Multilayer_Ransomware_Protection.jpg 

KONTAKT: hwebgcomms@huawei.com

 

Reklama

Doporučujeme

Íránci se po dnech protestů mohou znovu telefonicky spojit se zahraničím

Íránci se podle agentury AP po dnech protestů mohou znovu telefonicky spojit se zahraničím, nadále ale nefungují internet ani textové zprávy. Na pokračující výpadky internetu upozornila své občany také americká diplomacie, podle níž by, pokud to bude bezpečné, měli Američané zvážit odchod z Íránu přes pozemní hranice s Tureckem a s Arménií.

Grónsko a Dánsko slibují posílení bezpečnosti Arktidy

Severoatlantická aliance (NATO) a Grónsko chtějí posílit obranu dánského autonomního území v naději, že odradí amerického prezidenta Donalda Trumpa od pokusů o jeho převzetí. Šéf Bílého domu trvá na tom, že Grónsko musí být pod kontrolou USA, protože je klíčové pro národní bezpečnost.

Trump vzkázal Nejvyššímu soudu: Zrušte cla a nastane chaos

Pokud Nejvyšší soud neuzná platnost cel na základě zákona International Emergency Economic Powers Act (IEEPA), nastane chaos a ekonomická nejistota. To na své sociální síti Truth Social prohlásil americký prezident Donald Trump. Varoval, že vrátit vybrané peníze by bylo nemožné.

Grónsko odmítá americké převzetí za jakýchkoli okolností

Vláda v Nuuku odmítla, že by Spojené státy mohly převzít kontrolu nad Grónskem. Ostrov, který má širokou autonomii v rámci Dánska, zdůraznil, že patří do západních obranných struktur a bezpečnost chce řešit v rámci NATO.

Rekordní oteplení oceánů zvyšuje tlak na klima i ekosystémy

Oceány v roce 2025 pohltily více tepla než kdykoli dřív. Tento rekord nevěstí nic dobrého a vědci varují před zesílením extrémního počasí i rostoucím ohrožením podmořského života.

Výbuch plynové lahve v Islámábádu zabil novomanžele a další lidi

Novomanželé v pákistánském Islámábádu zemřeli po výbuchu plynové lahve v domě, kde po svatební oslavě přespávali. Neštěstí si vyžádalo i další oběti z řad rodiny a hostů, několik lidí utrpělo zranění.

V Kanadě zmizelo jezero Lake Rouge. Vědci zkoumají proč

V květnu 2025 se v odlehlé části severního Québecu beze stopy vytratilo jezero o rozloze tří čtverečních kilometrů. Místní obyvatele to šokovalo, odborníci dodnes hledají vysvětlení a případ znovu otevírá otázku, jak moc krajina pod tlakem lidské činnosti ztrácí stabilitu.

Zlaté glóby 2026 ovládli Timothée Chalamet a režisér Paul Thomas Anderson

Timothée Chalamet konečně prolomil smůlu, Paul Thomas Anderson si odnesl svou první sošku za režii a Jessie Buckley zaujala emocionálním projevem. Zlaté glóby letos nebyly jen o lesku a šatech, ale i o silných momentech a nečekaných výsledcích.

Milos Raonic ukončil kariéru

Bývalá světová trojka a finalista Wimbledonu Milos Raonic oznámil, že končí s profesionálním tenisem. Pětatřicetiletý Kanaďan se loučí po letech, kdy patřil k nejvýraznějším hráčům své generace.

KOMENTÁŘ: Šéfa Fedu vyšetřují kvůli rekonstrukci. Trump si mne ruce a dělá, že o ničem neví

Americké ministerstvo spravedlnosti zahájilo trestní vyšetřování vedené proti Jeromu Powellovi, předsedovi centrální banky. Šéf Fedu je dlouhodobě na kordy s Donaldem Trumpem. Předmětem vyšetřování má být předražená rekonstrukce, podle Powella jde ale o Trumpovu vendetu.

Šéfka diplomacie EU pohrozila Íránu sankcemi za potlačování protestů

Šéfka diplomacie Evropské unie Kaja Kallasová pohrozila Íránu novými sankcemi kvůli brutálnímu potlačování protivládních protestů. Napsal to dnes bruselský web Politico, podle kterého je reakce Kallasové mezi unijními činiteli zatím nejráznějším odsouzením násilností, kterých se teokratický režim dopouští na demonstrantech.

Teherán navrhl jednání se Spojenými státy, tvrdí americký prezident

Írán navrhl jednání se Spojenými státy poté, co Washington zvažoval i použití síly vůči íránskému režimu. Uvedl to v neděli podle tiskových agentur americký prezident Donald Trump. Možná schůzka se podle Trumpa připravuje, šéf Bílého domu ale nepotvrdil žádný konkrétní termín. V Íránu pokračují protivládní demonstrace, při nichž podle aktivistů od přelomu roku zahynulo nejméně 544 lidí, píše agentura AP.

Rusko v noci útočilo na Kyjev a Oděsu

Rusko v noci na dnešek znovu zaútočilo na Kyjev a jihoukrajinskou Oděsu. Informovaly o tom ukrajinské úřady. Z Oděsy jsou hlášeni dva zranění a škody na energetické infrastruktuře. Útoky ukrajinských dronů bez podrobností hlásí Moskva.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama