Reklama

Muži a jóga – průvodce začátečníka

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Pro mnoho mužů vypadá jóga na první pohled děsivě. Mají pocit, že se jim nikdy nemůže podařit zkroutit se do obtížných pozic, které vidí u svých partnerek. Pánové, zachovejte klid: ve skutečnosti jsou to ty nejzákladnější polohy, které vám poskytnou cenný základ flexibility a síly. Přečtěte si, že muži a jóga je spojení, které jde dohromady.

Existuje řada stylů jógy a nalezení toho správného vám pomůže zajistit, abyste pokračovali ve své praxi. Pro ty, kdo chtějí cvičit rychleji, bude vhodná power jóga. Pokud se chcete pořádně zapotit, vyzkoušejte Hot jógu. Hatha jóga je zase pro začátečníky dobrá díky svému pomalému tempu a úvodním pózám. Vinyasa se soustředí na spojení mysli a dechu a pracuje s tělem agresivním protahováním. To je jen hrstka různých variant jógy určených ke zlepšení flexibility, atletických schopností a pročištění mysli.

Zde jsou důvody, proč by muži měli cvičit jógu, ať už si vyberou jakýkoliv styl:

1. Uvolní stres

Všichni hledáme způsoby, jak se vyrovnat se stresem. Ne každému vyhovuje zvedání činek nebo boxovací pytel. Jóga naproti tomu využívá řadu relaxačních technik, které vás při pravidelném cvičení celkově uklidní. Spolu s tréninkem těla cvičí jóga vaši mysl.

2. Získají flexibilitu

Většina sérií jógových ásan (fyzických pozic) zahrnuje jeden nebo více spinálních zákrutů, které uvolňují klouby a páteř. To může zlepšit vaši tenisovou hru a golfový švih, také podpořit detoxikaci a dobré trávení. Cameron Alborizan, ájurvédský léčitel, jógový guru a autor knihy The One Plan, říká: „Představte si tělo jako houbu naplněnou špinavou vodou z dřezu. Jemné zákruty pomáhají houbu vyždímat a zbavit toxinů. “

3. Budují svaly

Jóga rozšiřuje rozsah pohybu a zvyšuje přístup k více svalovým vláknům, což umožňuje výraznější hypertrofii v jakékoli dané svalové skupině. Hypertrofie je, když se sval zvětší, protože se zvětší jeho buňky (jedná se v zásadě o růst svalů na buněčné úrovni). Pokud doplníte svou pravidelnou rutinu zvedání činek o hodiny jógy, budete moci aktivovat ignorované části svalu. Vezměte si například serratus anterior neboli „boxerský sval“, který se nachází pod podpaží a přes boky žeber. Tento sval poskytuje stabilitu vašim ramenům a je základem pro vývoj deltových svalů a prsou.

4. Prevence zranění při cvičení

Většina hodin jógy začíná připomenutím, že byste měli respektovat konkrétní potřeby a limity vašeho těla v daný den. Tato základní schopnost skenovat a hodnotit se při cvičení pomůže snížit výskyt zranění při jiných sportech. Navíc vaše svaly, flexibilnější díky józe, se po cvičení rychleji zotaví.

5. Lepší sex

Studie publikovaná v časopise Journal of Sexual Medicine zjistila, že jóga výrazně zvyšuje zážitek žen v ložnici díky posílení svalů pánevního dna. U mužů pomáhá jóga snižovat úzkost a zvyšuje povědomí a sebevědomí těla. Urychluje uvolňování hormonů, které zvyšují vzrušení a průtok krve do genitální oblasti, což je důležité pro erekci.

6. Uklidníte svou mysl

Pokud máte nabitý pracovní či denní rozvrh, může být lekce jógy dobrým způsobem, jak zpomalit a správně dýchat. Bylo také zjištěno, že pomáhá lépe a déle spát. Studie v časopise Journal of Physical Activity and Health dále zjistila, že 20 minut Hatha jógy stimuluje mozkové funkce více než chůze nebo běhání na běžeckém pásu po stejnou dobu.

7. Budete lépe vonět

Opravdu. Michael Hewitt, zakladatel Akademie jógy Sarva, říká, že jóga je především o odstraňování odpadních látek z těla. Vydechování a pocení během lekce vám pomohou zbavit se toxinů, takže poté bude váš pot opravdu sladší. „Po hodině jógy,“ říká Hewett, „je vaše tělo čistší, sebevědomější a soustředěnější, než když jste vešli.“

Tipy pro začátečníky

Zůstaňte v zadní řadě

Při prvních několika návštěvách položte svou podložku do zadní řady, abyste viděli, co dělají lidé kolem vás. To vám pomůže se učit, nebude vás bolet za krkem a poskytne vám to úžasný pohled na převážně ženské osazenstvo studia.

Zachovejte klid

Jóga není snadná. Nebojte se, pokud vaše atletická stavba těla brání některým pohybům či pozicím. Pokrok má být pomalý a stabilní. Nejnáročnější aspekty cvičení jsou obvykle to, co vaše tělo potřebuje nejvíce.

Zaměřte se na své dýchání

Hluboké břišní dýchání je důležitou součástí jógy a aktivuje parasympatický nervový systém. To snižuje hladinu kortizolu, hormonu, který nutí vaše tělo hromadit břišní tuk. Cvičení, jak dýchat hluboce pomocí jógy, může snížit hladinu kortizolu a stres v každodenním životě.

Sledujte nás na sítích

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama