Více
  0.1 C
  Czech
  Sobota, 4 prosince, 2021

  Mladík vypil rychle láhev Coca Coly, za několik hodin byl mrtvý

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mladý Číňan se potřeboval zchladit v horký den, proto vypil láhev Coca Coly. O několik hodin později byl se silnými bolestmi a nafouknutým břichem převezen do nemocnice, kde nakonec zemřel. Lékaři tvrdí, že plyn z nápoje se nahromadil v jeho střevě a pronikl do jiných částí těla.

  Dvaadvacetiletý muž, který nebyl identifikován, přišel do nemocnice šest hodin po užití šumivého nápoje, stěžoval si na silné bolesti a oteklé břicho. Lékařům v pekingské nemocnici Chaoyang řekl, že rychle vypil 1,5 litru Coca Coly, aby se ochladil. 

  Takové rychlé popíjení nápoje však vedlo k tomu, že se v jeho střevech nahromadil plyn, který pak v důsledku tlaku unikl do portální žíly, jedné z hlavních krevních cév jater. Podle lékařů, kteří případ podrobně popsali v odborném časopise Clinics and Research in Hepatology and Gastroenterology, to mělo fatální důsledky. 

  Testy ukázaly několik znepokojujících příznaků. Mladík, o kterém se předpokládalo, že netrpí žádnými vážnými zdravotními problémy, měl zvýšený srdeční tep, nízký krevní tlak a rychle dýchal. CT vyšetření odhalilo, že trpí pneumatózou, abnormální přítomností plynu ve stěně střeva a portální žíly. Vyšetření také ukázalo, že měl ischemii jater, typ poranění způsobeného nízkým přísunem kyslíku do orgánu, o kterém se zdravotníci domnívají, že souvisel s přítomností plynu v portální žíle.

  Hlavní autor kazuistiky, Qiang He, řekl, že ošetřující lékaři se okamžitě snažili uvolnit plyn z trávicího systému pacienta. Dostal také léky, které mu měly pomoci chránit játra a pokusit se stabilizovat jiné tělesné funkce před dalším poškozením. Po dvanácti hodinách však krevní testy potvrdily, že muž má vážně poškozená játra. Jeho stav se dále zhoršoval, až nakonec necelý den po prvním ošetření zemřel. 

  Britský biochemik Nathan Davies z University College London však zpochybnil skutečnou příčinu smrti. „Pravděpodobnost, že vypijete 1,5 litru běžného nealkoholického nápoje, který vás usmrtí, je velmi, velmi malá, myslím, opravdu malá,“ poznamenal Davies. Na vyvození jakýchkoli závěrů o smrti muže je podle něj zapotřebí více informací, než experti uvedli ve zprávě. Dále spekuloval, že na vině mohla být spíše bakteriální infekce, známá příčina vnitřního nahromadění plynů než nealkoholický nápoj. Tyto bakterie mohou vytvářet plynové sáčky, což způsobuje problémy podobné těm, kterými trpěl mladík před smrtí.

  Davies také uvedl, že plyn v portální žíle nevysvětluje nedostatek kyslíku v mužových játrech. Podle jeho slov portální žíla přenáší materiál ze střeva ke zpracování v játrech, na rozdíl od jiné krevní cévy, jaterní tepny, která přenáší kyslík do orgánu. „Pokud tam máte základní bakterie nebo jiný druh onemocnění, mohou potenciálně produkovat své vlastní toxiny, které mohou být škodlivé pro normální funkci orgánu,“ vysvětlil. Podle něj není konzumace šumivých nápojů sama o sobě nebezpečná. Namísto toho tvrdí, že potenciální zdravotní důsledky pravidelné konzumace nealkoholických nápojů jsou většinou menší a dlouhodobější.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Hororové přistání Boeingu 787-800

  Hororové přistání Boeingu 787-800! Z motoru šlehaly plameny a výhled pilotů byl zakrytý kusy zvířat

  Doslova horké chvíle si prožili cestující letadla FR1194 společnosti Ryanair minulý pátek při přistání v Italské Bologni. Do cesty letounu se připletly volavky, nehoda mohla skončit fatálně.
  Gynekolog léčil pacientky sexem

  Gynekolog léčil pacientky sexem. Chytil se do pasti, kterou na něho nalíčila televize

  Skandální případ z lékařského prostředí odhalil italský portál Le Iene. Gynekolog přezdívaný Dr. Magic Flute (kouzelná flétna) zneužíval své pacientky pod záminkou léčení. Na post lékaře rezignoval až poté, co se stal nechtěně aktérem reality show.
  Sibiř se mění v teplou krajinu. Místo mrazu tam plodí stromy a rozkvétají květiny

  Sibiř se mění v teplou krajinu. Místo mrazu tam plodí stromy a rozkvétají květiny

  Sibiř, jedna z nejchladnějších částí planety, kde teploty v zimě padají až k mínus padesáti stupňům celsia, se mění k nepoznání. Zimu střídají horka. Zmatená je jak tamní zvěř, tak rostliny, které začínají pučet před Vánoci.
  Veterinář

  Britská veterinární asociace: Než si pořídíte mazlíčka, najděte si veterináře

  Pandemie a neustále se opakující lockdowny vedly v mnoha zemích k tomu, že si lidé ve velkém pořizovali mazlíčky. Nyní jsou Britové varováni, aby si nejprve našli veterináře, než si na Vánoce domácí zvíře pořídí.
  Žena za umělá oplodnění utratila přes 1,25 milionu, ale vždy o miminko přišla

  Žena za umělá oplodnění utratila přes 1,25 milionu, ale vždy o miminko přišla. Patovou situaci přesto proměnila v životní výhru

  Moc toužila po miminku. Vytrvale randila s muži a doufala, že najde adepta na tatínka. Marně. Přesto má příběh šťastný konec. Mandě Epton ze Sydney se podařilo patovou situaci proměnit v životní výhru.
  Ve kterých oblastech je moře plné fekálií?

  Ve kterých oblastech je moře plné fekálií? Studie šokuje nejednoho dovolenkáře

  Většinou se jako první dozvíte, kde se nacházejí nejkrásnější pláže s tou nejprůzračnější vodou. Ekologičtí odborníci se na tuto tématiku však podívali z opačného konce a zjistili, ve kterých oblastech je moře nejšpinavější.
  Reklama

  1 komentář

  Comments are closed.

  Reklama
  Reklama