4.4 C
Czech
Středa 17. prosince 2025
ITBoxMinecraft: Bedrock Edition přichází na Chromebooky

Minecraft: Bedrock Edition přichází na Chromebooky

Po letech proseb fanoušků se Minecraft: Bedrock Edition konečně dostane na Chromebooky. Hra je ode dneška k dispozici v předběžném přístupu pro vybrané modely. Informoval o tom sever PCWorld a 9to5Google.

Společnost Mojang Studios, která vyvíjí hru Minecraft, na svém blogu uvedla, že zatím nemá k dispozici datum vydání plné verze pro ChromeOS. Hra si zachovává všechny herní prvky, které hráči Minecraftu znají a milují, a dokonce zahrnuje i cross-play s jinými platformami. Nedávno vydaná aktualizace „Trails and Tails“ bude po vydání plné hry k dispozici i majitelům Chromebooků.

Tento předběžný přístup ale není otevřen všem hráčům Minecraftu s Chromebooky. Je totiž omezen na vybrané modely, které splňují minimální požadavky. K hraní musíte mít operační systém ChromeOS 111 nebo vyšší, 4 GB RAM a 1 GB volného místa. Co se týče výpočetního výkonu, musíte mít minimálně procesor Intel Celeron N4500, Intel i3-7130U, MediaTek MT8183, Qualcomm SC7180 nebo cokoliv s lepším výkonem.

Potřeba je mít také účet Microsoft a model Chromebooku, který podporuje stahování Android aplikací. Bohužel neexistuje žádný způsob, jak přenést světy z jiných platforem. Pokud tedy máte hru již rozehranou, budete muset začít od začátku.

Za Chromebook edici si budou muset hráči připlatit

Zajímavé je, že na rozdíl od většiny aplikací pro Android v systému ChromeOS bude Minecraft vyžadovat samostatný nákup pro tuto platformu. Hráči, kteří ještě nevlastní verzi pro Android, budou muset za obě licence zaplatit 20 dolarů (kolem 450 korun). Ti kteří již Minecraft na Androidu vlastní, mohou získat upgrade pro Chromebook za 13 dolarů (kolem 300 korun).

I přes vyšší cenu je skvělé vidět, že se jedna z nejoblíbenějších her na světě konečně dostává i na Chromebooky. Protože se ale jedná o předběžný přístup, bude ve hře nejspíše existovat mnoho chyb.

„Nemůžeme se dočkat, až se o nadcházející aktualizaci Trails and Tails podělíme s uživateli Chromebooků a umožníme hraní Minecraftu na ještě více zařízeních. Plná verze Minecraftu pro Chromebook bude obsahovat tuto aktualizaci, jakmile bude vydána, což znamená, že se budete moci setkat s novými moby, získat nové bloky a vydat se hledat nové biomy,“ uvedla společnost Mojang.

Reklama

Doporučujeme

Evropa musí být zodpovědná za svou vlastní bezpečnost, řekla předsedkyně EK

Evropa musí být zodpovědná za svou vlastní bezpečnost, řekla dnes předsedkyně Evropské komise Ursula Von der Leyen v europarlamentu v debatě o nadcházejícím summitu EU. Hlavním tématem setkání šéfů států a vlád unijních zemí bude ve čtvrtek další podpora Ukrajiny bránící se ruské agresi. Von der Leyen v této souvislosti také vyzvala, aby se unie stala energeticky nezávislá na Rusku.

Ukrajinské drony napadly ruskou rafinerii, obě strany informují o raněných

Ukrajinské drony poškodily rafinerii ve městě Slavjansk na jihu evropského Ruska, uvedly místní úřady. Nálet si v regionu vyžádal dva raněné. Dva lidi, ženu ve věku 76 let a sedmatřicetiletého muže, zranil ruský dron v Záporoží, oznámil v úterý večer náčelník správy tohoto regionu na jihovýchodě Ukrajiny Ivan Fedorov. Ve dvou vlnách ruské drony znovu útočily na Oděskou oblast na jihu země, informoval šéf regionu Oleh Kiper. U Družkivky na východě Ukrajiny ruské drony zaútočily na hasiče spěchající k požáru, čtyři lidé utrpěli zranění, sdělila ukrajinská Státní služba pro mimořádné situace (DSNS).

Trump stojí za Susie Wiles i po jejích výrocích ve Vanity Fair

Donald Trump se postavil za svou šéfku kanceláře Susie Wiles poté, co Vanity Fair zveřejnil rozhovory, které odhalují napětí uvnitř administrativy. Prezident deníku New York Post řekl, že má v její práci plnou důvěru a že „odvedla fantastickou práci“.

Jsou to teroristé! Trump oznámil blokádu tankerů plujících do Venezuely

Americký prezident Donald Trump v noci na středu středoevropského času oznámil blokádu všech sankciovaných ropných tankerů plujících do Venezuely nebo z ní. V příspěvku na své sociální síti Truth Social označil vládu prezidenta Nicoláse Madura za teroristickou organizaci.

Muž který zranil v Liverpoolu přes 130 lidí, půjde do vězení na více než 20 let

Britský soud dnes poslal na 21 let a šest měsíců do vězení muže, který 26. května najel v Liverpoolu do davu slavících fotbalových fanoušků a zranil přes 130 lidí. Informovaly o tom agentury Reuters a AFP. Paul Doyle v listopadu přiznal vinu, čelil obžalobě z 31 trestných činů.

Známe jména obětí střelby na Brownově univerzitě. Vrah stále uniká spravedlnosti

Dva studenti, kteří přišli o život při hromadné střelbě na Brownově univerzitě, byli oficiálně identifikováni. Zároveň pokračuje pátrání po pachateli, který dva dny po útoku stále nepadl spravedlnosti do rukou. FBI nabízí tučnou odměnu za jakékoliv informace vedoucí k jeho dopadení.

EU zřejmě zmírní zákaz prodeje nových aut se spalovacím motorem od roku 2035

Evropská unie se chystá ustoupit od jedné z nejviditelnějších částí Green Dealu. Tento týden má podle očekávání představit změny, které oslabí faktický zákaz prodeje nových aut se spalovacím motorem od roku 2035.

Rusko musí uznat, že náš svět řídí určitá pravidla, uvedl v Haagu Zelenskyj

Nestačí Rusko donutit k podpisu mírové dohody, musí také uznat, že náš svět řídí určitá pravidla, řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Podle agentury Reuters to uvedl před jednáním Rady Evropy, které má za cíl zřídit mezinárodní komisi pro odškodnění Ukrajiny. Kyjevu má nahradit škody ve výši stovek miliard dolarů způsobené ruskými útoky.

Musk dosáhl dalšího milníku. Jeho majetek překonal 600 miliard dolarů

Elon Musk je na cestě k tomu připsat si další nuly a stát se prvním bilionářem světa. Jeho majetek pokořil hranici 600 miliard dolarů (zhruba 12,4 bilionu korun). Společnost SpaceX má totiž příští rok vstoupit na burzu a Tesla pro Muska schválila nový systém odměňování.

Při úderech USA na tři lodě údajně pašující drogy zahynulo dalších osm lidí

Americká armáda podnikla v mezinárodních vodách východního Tichomoří další útok na lodě, které údajně pašovaly drogy. Při vzdušných úderech proti třem plavidlům zahynulo na jejich palubách osm mužů. Armáda USA to oznámila v noci na dnešek na síti X.

Pokrok v mírových rozhovorech. Ukrajina může dostat robustní bezpečnostní záruky

Spojené státy a evropské země poskytnou Ukrajině robustní bezpečnostní záruky a další podporu pro hospodářskou obnovu země. Ve společném prohlášení to uvedli premiéři a prezidenti deseti evropských zemí včetně Německa,  Francie a Velké Británie a zástupci Evropské unie (EU). Záruky počítají s vytvořením nadnárodních sil na Ukrajině.

Při pádu malého letadla v Mexiku zahynulo sedm lidí

Při pokusu o nouzové přistání se v Mexiku v pondělí zřítilo malé letadlo. Nejméně sedm lidí zahynulo, informovala dnes agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Machado se při útěku z Venezuely zranila, Nobelovu cenu převzala se zpožděním

Vůdkyně venezuelské opozice a nositelka Nobelovy ceny za mír María Corina Machado se při dramatickém útěku z vlasti vážně zranila. Z Venezuely prchala na malém člunu v nebezpečných podmínkách a s rizikem vojenského zásahu. Do Osla dorazila pozdě, cenu převzala symbolicky a zopakovala, že se chce vrátit domů.

Trump zažaloval BBC za údajnou pomluvu, žádá odškodné až deset miliard dolarů

Americký prezident Donald Trump v pondělí večer (v noci na dnešek SEČ) zažaloval stanici BBC za údajnou pomluvu kvůli sestříhanému záznamu projevu ze 6. ledna 2021, který vyvolával dojem, že vyzýval své příznivce k útoku na Kapitol. Podle žaloby, o níž informují světové tiskové agentury, Trump po britské veřejnoprávní stanici žádá odškodné pět miliard dolarů za každý ze dvou bodů žaloby, tedy celkem až deset miliard dolarů (207 miliardy Kč). Šéf Bílého domu tak podle Reuters otevřel mezinárodní frontu ve svém boji proti médiím, které o něm podle jeho názoru informují nepravdivě či nespravedlivě.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama