menu

24.7 C
Czech
Úterý 28. května 2024

Lídři Japonska, Číny a Koreje na summitu vyzvali k větší vzájemné spolupráci

Premiéři Japonska a Číny Fumio Kišida a Li Čchiang a prezident Jižní Koreje Jun Sok-jol se dnes na společném jednání shodli na nutnosti denuklearizace Korejského poloostrova. V tiskovém prohlášení to označili za společný zájem na cestě k míru, píše agentura AFP. Lídři trojice východoasijských zemí se sešli v Soulu na prvním summitu v tomto formátu po téměř pěti letech, dohodli se na dalších jednáních ve stejném složení. Vyzvali také k větší vzájemné spolupráci, píše agentura Reuters. Severní Korea výzvu k denuklearizaci označila za velkou politickou provokaci.

ANALÝZA: Ukrajina může Rusko porazit, pokud se Západ přestane vítězství bát

Ukrajina nemůže proti Rusku na bojišti zvítězit, když se bude Západ obávat jeho porážky a eskalace války. Pokud se chce Severoatlantická aliance (NATO) a Evropa dočkat porážky prezidenta Vladimira Putina, musí změnit přístup a dodávat napadené zemi mnohem více, než jen standardní munici v opožděných balíčcích pomoci. Putin vede hybridní válku zastrašováním a kolektivní strach mu hraje do karet.

Milenka rovná se bezohledná mrcha? Občas je hlavní viník někde úplně jinde

Sledujte nás na sítích

Dá se žena ve vztahu se zadaným mužem označit jednou jedinou nálepkou – potvora, tedy ta špatná? Na téma milenka promluvily ženy, muži, ty, co randí se ženáčem i ti podvádění.

Reklama

Milenky jsou většinou společností automaticky řazeny do škatulky „mrchy“. Ženy, které spřádají sítě na ženáče a rozvrací manželství, rodiny… Za sebou nechávají spoušť v podobě zhrzených manželek a zmatených dětí. Pak je tu ale ještě jeden tábor. A ten má pro ženy – milenky – pochopení. Má za to, že je „vina“ především na straně mužského protějšku (nevěrníka). Jak je to ale doopravdy?

Neomluvitelné

„Žena, která nemá morální problém být se zadaným chlapem, je štětka. Až tak jednoduché to je a pohled z druhé strany na tom nic nemění,“ je přesvědčený Petr H. v internetové diskuzi na toto téma.

Foto: Pexels

„Jediný omluvitelný případ v takové situaci je nevědomost manželství. Respektive milenka NEVÍ, že je zadaný/ženatý. Všechno ostatní ukazuje na zvrácenou povahu a dotyčná JE mrcha,“ myslí si paní Hana S.

„Jsou to ženy bez sebeúcty, ať už to vypadá jakkoli. Která žena by chtěla muži hrát druhé housle,“ říká další diskutující.

Reklama

Dokonce se ozvala i žena, která se k avantýrám se ženáči hrdě hlásí. Sama se bez skrupulí tituluje mrchou. „Jsem mrcha, ale mně ženatí/zadaní muži vyhovují, protože mám jistotu, že se nebudou chtít vázat a taky chodí spát domů. Já se s někým v posteli pořádně nevyspím. Navíc mají asi špatné svědomí, takže i dárečky a tak…,“ nebere si servítky jistá Jannyz S. Z následujících výpovědí je však zřejmé, že nelze házet všechny do jednoho pytle. A co člověk, to názor.

Jsou v tom nevinně?

„Pokud žena není zadaná, mrcha není. Proč by měla. Využila situace, kdy pán nemyslí mozkem, ale jinou částí těla. V tom se panáček musí vyznat sám. Takové to obviňování typu – ona jí sebrala manžela… Copak je manžel nějaké zvířátko, aby se dal sebrat? Jsem toho názoru – pokud ‚se dal sebrat‘, tak není o co stát,“ má jasno paní H.

„Každý normální chlap (i žena) někoho má. Omezit se s výběrem pouze na nezadané by byla chyba. To by ti/ty hledající vybírali/y z nějakého totálního šrotu. Za mě je tedy ‚dělat do zadaného‘ v pořádku,“ napsala drsně Helena F. Do role milenky se zcela nechtěně dostala třiatřicetiletá Klára.

Srdci neporučíš

„Sama jsem nevěru odsuzovala. Protože i můj otec rozbil naši rodinu kvůli milence, s níž pak odešel a založil novou. Nemohla jsem mu to odpustit. Pak jsem ale spadla do vztahu se ženatým, ani jsem nevěděla jak,“ vypráví.

Foto: Pexels

„Příčilo se mi to. Pořád jsem bojovala sama se sebou. Ale cítila jsem, že je mezi námi opravdu výjimečné pouto. Že k sobě patříme. Naprosto stejný humor, v posteli nám to taky klapalo. Navíc mě ubezpečoval, že s manželkou jsou spolu už jen formálně. Kvůli dětem (které velmi miluje) spolu zůstávají, ale mají dávno oddělené ložnice a každý si žije svým životem. Zatím se stále jen vídáme. Ale vím, že on je můj osudový,“ svěřila se Klára. Ze vztahu prý už není cesty ven.

„Začít nový vztah – proč ne – ale nejprve ukončit ten první. Nehrát to na obě strany,“ má k tomu jasné stanovisko pisatelka Zuzana.

Věci mezi nebem a zemí

Alena N., která se sama stala podváděnou, pak mluví o mužích, kteří mají nevěru jako sport. Zapomínáte na muže, které nevěra prostě jen baví. Můj exmanžel podváděl obě své předešlé partnerky. Říkala jsem si, že se mnou má všechno, co si může přát. Že mně se to nestane. Byla jsem aktivní, jak hospodyně v kuchyni, tak v ložnici, pozorná, milující, snažila se být pro něho pořád hezká, a stejně podvedl i mě,“ uvedla na internetu svoji zkušenost.

Co říci závěrem? Snad jen to, že každá nevěra je o dvou lidech. O dvou svědomích a rozhodnutích. Pokud váš vztah stojí na pevných základech a oba víte naprosto přesně, že toho pravého máte jeden v druhém, nemusíte mít strach. Nemá šanci ho rozbít ani ta největší „potvora“. Proto je tak důležité spojit svůj život s tím, s kým tvoříme silnou dvojku a komu můžeme důvěřovat.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Kanibalové loví osamělé turisty. V americkém národním parku beze stopy mizí lidé

Po celá staletí se v souvislosti s americkým Národním parkem Great Smoky Mountains mluví o kanibalech, divokých lidech lovících osamělé turisty. Legenda, nebo děsivá realita? Skutečně tam záhadně zmizelo nejméně pět lidí.

Turbulence způsobily zranění dalších dvanácti osob, tentokrát na palubě letadla mířícího do Dublinu

V neděli se letadlo společnosti Qatar Airways letící z katarského Dauhá do irského Dublinu potýkalo s turbulencemi, které podle letištních úřadů způsobily zranění dvanácti osob. K incidentu došlo nad Tureckem a postihlo šest cestujících a šest členů posádky.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

EU má připraveno až 6,9 miliardy eur pro Ukrajinu, pomoc ale blokuje Maďarsko

Evropská unie má připravený balíček v hodnotě 6,7 až 6,9 miliardy eur (až přes 170 miliard Kč) na vojenskou pomoc Ukrajině, uvedl šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Použití peněz ale podle zdrojů ČTK blokuje Maďarsko. Další podpora Ukrajiny je hlavním tématem dnešního jednání unijních ministrů obrany. Borrell doufá, že se ministrům podaří brzy veškeré problémy překonat, aby se pomoc do Kyjeva dostala co nejdříve. "Situace na bojišti je kritická a naše pomoc může být významná," řekl Borrell.

Použití zbraní na území Ruska by nezatáhlo NATO do války, tvrdí Stoltenberg

Použití zbraní dodaných na Ukrajinu západními spojenci proti cílům uvnitř Ruska by neučinilo ze Severoatlantické aliance a jejích členů stranu konfliktu, uvedl generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Německý klimatický aktivista je kvůli dlouhé hladovce v ohrožení života

Po více než 80 dnech hladovky, kterou chce vládu dotlačit k lepší ochraně klimatu, se německý aktivista podle svých kolegů ocitl v akutním ohrožení života. Informuje o tom dnes agentura DPA. Německý kancléř Olaf Scholz vyslovil už v pátek přání, aby muž hladovku přerušil.

Izraelské tanky vjely do centra města Rafáh na jihu Pásma Gazy

Izraelské tanky dnes vjely do centra města Rafáh na jihu Pásma Gazy, informuje agentura Reuters s odkazem na svědky z místa. Izraelská armáda se k tomu zatím nevyjádřila, podle Reuters vydá prohlášení k situaci v oblasti později.

Z Rafáhu na jihu Pásma Gazy za tři týdny odešel asi milion Palestinců

Před izraelskou vojenskou ofenzivou ve městě Rafáh na jihu Pásma Gazy za poslední tři týdny uprchl už zhruba milion Palestinců, oznámil dnes Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě (UNRWA). V dřívější bilanci úřad uváděl, že z města odešlo asi 800.000 lidí. Úřad upozornil, že pro evakuované lidi už není nikde bezpečno, jsou vystaveni bombardování, nedostatku potravin a vody a nevhodným životním podmínkám. Zajišťování humanitární pomoci a ochrany je už takřka nemožné, dodala tato agentura OSN na síti X.
Reklama

DOPORUČUJEME

Kanibalové loví osamělé turisty. V americkém národním parku beze stopy mizí lidé

Po celá staletí se v souvislosti s americkým Národním parkem Great Smoky Mountains mluví o kanibalech, divokých lidech lovících osamělé turisty. Legenda, nebo děsivá realita? Skutečně tam záhadně zmizelo nejméně pět lidí.

Turbulence způsobily zranění dalších dvanácti osob, tentokrát na palubě letadla mířícího do Dublinu

V neděli se letadlo společnosti Qatar Airways letící z katarského Dauhá do irského Dublinu potýkalo s turbulencemi, které podle letištních úřadů způsobily zranění dvanácti osob. K incidentu došlo nad Tureckem a postihlo šest cestujících a šest členů posádky.

Mladší dceři dala všechen majetek. Ta ji pak vystěhovala do nejhorší LDN v kraji

Ty nejbizarnější a často nejsmutnější příběhy píše sám život. Nad zkušeností naší čtenářky zůstává zdravý rozum stát. Dokonale ji vystihuje přísloví – pro dobrotu na žebrotu, láska je slepá a také – hloupost je věčná.

Rusové jezdí na koncertní dovolené, aby viděli své hvězdy

Západní popové hvězdy Rusko převážně bojkotují kvůli ruské invazi na Ukrajinu. Ruští hudební fanoušci však zřejmě tak zoufale touží vidět své oblíbené umělce, že platí tisíce za "koncertní dovolenou" v zahraničí, napsal deník The Daily Telegraph.

La Rinconada: Život na hranici přežití v nejvyšší osadě světa

Život v peruánském městečku La Rinconada, které leží ve ve výšce přes 16 000 metrů nad mořem, není ničím výjimečným. Tento "Ďáblův ráj", jak se mu příznačně přezdívá, není pro slabé povahy. Město sužuje drsné klima a hladina kyslíku je drasticky nižší než na úrovni moře. Jeho obyvatelé však přesto vytrvávají, hnáni příslibem zlata v této odlehlé části peruánských And.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

EU má připraveno až 6,9 miliardy eur pro Ukrajinu, pomoc ale blokuje Maďarsko

Evropská unie má připravený balíček v hodnotě 6,7 až 6,9 miliardy eur (až přes 170 miliard Kč) na vojenskou pomoc Ukrajině, uvedl šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Použití peněz ale podle zdrojů ČTK blokuje Maďarsko. Další podpora Ukrajiny je hlavním tématem dnešního jednání unijních ministrů obrany. Borrell doufá, že se ministrům podaří brzy veškeré problémy překonat, aby se pomoc do Kyjeva dostala co nejdříve. "Situace na bojišti je kritická a naše pomoc může být významná," řekl Borrell.

Použití zbraní na území Ruska by nezatáhlo NATO do války, tvrdí Stoltenberg

Použití zbraní dodaných na Ukrajinu západními spojenci proti cílům uvnitř Ruska by neučinilo ze Severoatlantické aliance a jejích členů stranu konfliktu, uvedl generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Německý klimatický aktivista je kvůli dlouhé hladovce v ohrožení života

Po více než 80 dnech hladovky, kterou chce vládu dotlačit k lepší ochraně klimatu, se německý aktivista podle svých kolegů ocitl v akutním ohrožení života. Informuje o tom dnes agentura DPA. Německý kancléř Olaf Scholz vyslovil už v pátek přání, aby muž hladovku přerušil.

Izraelské tanky vjely do centra města Rafáh na jihu Pásma Gazy

Izraelské tanky dnes vjely do centra města Rafáh na jihu Pásma Gazy, informuje agentura Reuters s odkazem na svědky z místa. Izraelská armáda se k tomu zatím nevyjádřila, podle Reuters vydá prohlášení k situaci v oblasti později.

Guvernér Floridy bojuje proti aktivistům, nikoli klimatickým změnám  

Florida patří mezi americké státy nejvíce ohrožené vzestupem mořských hladin a od května ji sužují vyčerpávající vedra. Přesto guvernér státu Ron DeSantis podepsal sérii zákonů nazvaných „Don’t Say Climate Change“, které stát prakticky vylučují z boje proti klimatickým změnám. Do guvernéra se teď veřejně pustil místní meteorolog.

Z Rafáhu na jihu Pásma Gazy za tři týdny odešel asi milion Palestinců

Před izraelskou vojenskou ofenzivou ve městě Rafáh na jihu Pásma Gazy za poslední tři týdny uprchl už zhruba milion Palestinců, oznámil dnes Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě (UNRWA). V dřívější bilanci úřad uváděl, že z města odešlo asi 800.000 lidí. Úřad upozornil, že pro evakuované lidi už není nikde bezpečno, jsou vystaveni bombardování, nedostatku potravin a vody a nevhodným životním podmínkám. Zajišťování humanitární pomoci a ochrany je už takřka nemožné, dodala tato agentura OSN na síti X.

Historická dohoda signalizuje novou éru strategického partnerství mezi Ruskem a Uzbekistánem

Nedávná dohoda podepsaná během návštěvy ruského prezidenta Vladimira Putina v Taškentu představuje klíčový okamžik ve Střední Asii: Rusko se chystá v Uzbekistánu postavit první malou jadernou elektrárnu v regionu. Tento přelomový projekt nejenže znamená začátek nové etapy ve vztazích mezi Uzbekistánem a Ruskem, ale také podtrhuje rozšiřující se vliv Ruska a jeho vyspělý technologický export v Asii uprostřed probíhajících západních sankcí.
Reklama
Reklama