Protext ČTKMidea Group představuje na ISH 2025 udržitelné vytápění pro Evropu

Midea Group představuje na ISH 2025 udržitelné vytápění pro Evropu

Frankfurt (Německo) 18. března 2025 (PROTEXT/PRNewswire) – Skupina Midea Group představuje tento týden na veletrhu ISH 2025 ve Frankfurtu nad Mohanem svá progresivní a udržitelná řešení pro vytápění pod heslem „Zelená vize, modrá budoucnost“. Tyto inovace mají za cíl dále zlepšit energetickou účinnost vytápění a chlazení evropských budov a domácností.

Podle Evropské agentury pro životní prostředí představují budovy v EU klíčový zdroj emisí skleníkových plynů, který v roce 2022 tvořil 34 % emisí spojených s energiemi – mimo jiné i kvůli energii spotřebovávané v systémech vytápění a chlazení. Dobrou zprávou je, že tyto emise v období 2005-2022 rovněž o 34 % poklesly, a to především díky zdokonalení zmíněných systémů pro vytápění a chlazení.

Jakožto přední světová technologická společnost představí Midea na veletrhu ISH 2025 nové produkty, které zásadně přispějí k dalšímu snížení spotřeby energie prostřednictvím souboru inovací. V popředí přitom stojí vytápěcí řešení využívající chladivo R290. Využitím chladiva R290 ve velkém měřítku se společnosti Midea podařilo prostřednictvím 6,2 milionu dosud prodaných souprav po celém světě snížit emise CO2 o 3,715 milionu tun.

Společnost Midea nabízí na evropském trhu řadu výrobků s využitím R290, včetně tepelného čerpadla Nature ATW, tepelného čerpadla H-Pack, ohřívačů vody řady Vita a řešení iEasyEnergy.

Tepelné čerpadlo Nature ATW: Jedno z dosud nejpokročilejších tepelných čerpadel společnosti Midea, tepelné čerpadlo R290 Nature ATW , bylo vyvinuto speciálně pro evropský trh a splňuje nejvyšší třídu ERP EU A+++. Protože R290 je přírodní chladivo, jeho GWP (potenciál globálního oteplování) je pouze 3 a jeho ODP (potenciál poškozování ozonové vrstvy) je 0. Jeho vysoký topný výkon poskytuje vodu o teplotě 80 °C, což splňuje veškeré požadavky domácností. Další vynikající vlastností je extrémně tichý kompresor, který vydává pouze 30 dB(A) – je tedy tišší než hučení chladničky.

Tepelné čerpadlo H-Pack: Inovace z Německa, design z Itálie! Tepelné čerpadlo, které získalo designové ocenění German Design Award, nevyžaduje venkovní jednotku a může být kompletně instalováno uvnitř. Jeho snadno montovatelná konstrukce umožňuje rychlý přístup ke všem komponentům, čímž šetří čas a zaručuje efektivní a praktickou možnost oprav. H-Pack navíc podporuje inteligentní sítě a nabízí hybridní režim pro integraci stávajících plynových kotlů v domácnostech pro optimalizaci spotřeby energie.

Ohřívače vody Vita: Řada ohřívačů vody Vita usnadňuje přechod od čistě elektrického skladování k výrobě tepla z přírodních zdrojů energie v souladu s trendy úspory energie a vysoké účinnosti, které panují na trhu ohřívačů vody v EU. V této produktové řadě najdeme mimo jiné snadno instalovatelný hybridní ohřívač vody Vita R290, solární ohřívač vody Vita a plynový ohřívač vody Vita, které se vyznačují nízkými emisemi NOx a stabilním spalováním. Díky tomu jsou ideální volbou pro starší budovy, výškové budovy a vysoké nadmořské výšky.

Řešení iEasyEnergy : Řešení iEasyEnergy společnosti Midea nabízí inteligentní a flexibilní řízení spotřeby energie pro tepelná čerpadla vzduch-voda, akumulaci energie a fotovoltaické moduly. iEasyEnergy tvoří ucelený systém, který poskytuje komplexní služby – od plánování až po instalaci spotřebičů, které umožňují domácnosti dosáhnout až 90% energetické soběstačnosti.

Kromě řešení pro vytápění využívajících R290 představila společnost Midea také svou nejnovější inteligentní klimatizaci Solstice s využitím umělé inteligence. Jedinečný 180° otočný deflektor umožňuje kaskádové proudění vzduchu, které uživateli zajistí teplo od hlavy až k patě. Vylepšené vyhřívání šasi z nerezové oceli a vyhřívací lišta klikové skříně kompresoru zajišťují spolehlivý a stabilní zimní provoz. V rámci klimatizace Solstice se také poprvé představí nová generace inteligentního AI algoritmu od společnosti Midea s názvem ECOMASTER AI, se kterým uživatelé ušetří dalších více než 30 % energie.

Společnost Midea je odhodlána přinášet evropským domácnostem a podnikům praktická, komfortní a udržitelná řešení a podporovat evropský průmysl vzduchotechniky na cestě k nové úrovni inteligentního a ekologického rozvoje.

Veletrh ISH je přední světovou výstavou v oboru HVAC (vytápění, ventilace a klimatizace) a vody. Letošní ročník se pod heslem „řešení pro udržitelnou budoucnost“ intenzivně zaměřuje na úspory energie a vody. Společnost Midea představí na ISH 2025 svůj příspěvek k těmto cílům pro udržitelnější budoucnost v hale 12.0, stánek E91.

O skupině Midea Group

Skupina Midea Group se v duchu filozofie svých zakladatelů – budovat lepší život prostřednictvím technologií – řídí vizí „Proměňujeme skvělé inovace ve skutečnost“. Díky 56 letům nepřetržitého vývoje se Midea Group stala přední světovou technologickou společností, která se specializuje mj. na inteligentní domácnost, průmyslové technologie, stavební technologie, robotiku a automatizaci, zdravotnictví a inteligentní logistiku. V posledních pěti letech investovala Midea do výzkumu a vývoje osm miliard USD a vytvořila globální síť zahrnující 33 výzkumných a vývojových center a 43 rozsáhlých výrobních závodů po celém světě. Produkty a služby nabízené skupinou Midea Group dnes slouží více než 500 milionům zákazníků ve více než 200 zemích.

Midea Group zaměstnává po celém světě 190.000 osob, z toho 40.000 na mezinárodní úrovni, a v roce 2024 se umístila na 277. místě v žebříčku Global Fortune 500. Skupina má úvěrový rating A od agentury S&P, A2 od Moody’s a A od agentury Fitch.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2642541/Midea_Group_Releases_Sustainable_Heating_Solutions_for_Europe_at_ISH_2025.jpg 

 

KONTAKT: FANGXIN DING, e-mail: fangxin.ding@midea.com

 

 

 

Doporučujeme

Kryptoburzy vydělaly na horečce kolem akcií SpaceX

Vstup SpaceX na burzu přitáhl pozornost i mimo tradiční finanční trhy. Kryptoburzy před IPO nabídly obchodníkům rizikové deriváty, přes které mohli sázet na budoucí cenu akcií firmy. Do těchto produktů přitekly miliardy dolarů ještě předtím, než se akcie SpaceX začaly veřejně obchodovat.

Izrael opět bombardoval jih Libanonu s tím, že Hizballáh porušuje příměří

Izraelská armáda dnes opět bombardovala jih Libanonu poté, co vyzvala obyvatele dvou desítek obcí v oblasti k evakuaci. Zdůvodnila to tím, že libanonské militantní hnutí Hizballáh opakovaně porušilo příměří, informovala agentura AFP s odvoláním na libanonskou státní tiskovou agenturu NNA. Izraelská armáda ráno na sociální síti X arabsky vyzvala k evakuaci obyvatele 14 obcí v okrese Nabatíja a šesti v okrese Džazín. Uvedla také, že Hizballáh "opakovaně porušil příměří" a že proti němu zasáhne. Předtím se rozezněly varovné sirény na severu Izraele, podle izraelské armády kvůli dronovým útoků z Libanonu.

Úbytek včel ohrožuje lidské zdraví i úrodu

Včely nejsou důležité jen pro výrobu medu. Jejich úbytek může mít přímé dopady na lidské zdraví, protože ovlivňuje dostupnost ovoce, zeleniny a dalších potravin bohatých na důležité živiny. Nejcitelněji se to projevuje v odlehlých oblastech, kde jsou lidé závislí především na vlastní zemědělské produkci.

Švýcaři budou hlasovat o omezení počtu obyvatel

Švýcarsko čeká referendum, které může výrazně zasáhnout do jeho migrační politiky i vztahů s Evropskou unií. Voliči budou rozhodovat, zda má země zastropovat počet obyvatel na 10 milionů. Firmy varují, že přísnější pravidla pro přistěhovalectví by mohla poškodit konkurenceschopnost jedné z nejbohatších ekonomik světa.

Cizí rozvědky podle Číny provádějí podmořskou špionáž pomocí želv a ryb

Zahraniční rozvědky využívají želvy a ryby vybavené senzory ke sběru citlivých dat a mapování podmořských zón čínského pobřeží. V pátek to podle agentury AFP uvedlo čínské ministerstvo státní bezpečnosti v příspěvku na sociálních sítích nazvaném V hlubinách moře se proudy chvějí. Rozvědky podle Pekingu používají i další nové špionážní vybavení a čínští rybáři by proto měli být ostražití a hlásit veškeré podezřelé předměty, které na moři naleznou.

Ukrajinský útok způsobil požár v ruském přístavu, jeden člověk zemřel

Ukrajinský dronový útok v noci na dnešek způsobil požár v přístavu Těmrjuk v jihoruském Krasnodarském kraji. Jeden člověk zemřel a tři další utrpěli zranění, informoval gubernátor Veniamin Kondratěv. Další útok podle místních úřadů způsobil požár v průmyslovém areálu v jihoruské Volgogradské oblasti, podrobnosti však zatím nejsou k dispozici, napsala agentura Reuters.

Ve Venezuele byl zabit šéf gangu Tren de Aragua, uvedl Trump. Caracas akci koordinoval s USA

Při společné americko-venezuelské operaci byl zabit šéf venezuelského gangu Tren de Aragua zvaný Niňo Guerrero, uvedl dnes na sociální síti Truth Social americký prezident Donald Trump. Informaci posléze potvrdila venezuelská vláda, podle níž byl Guerrero zabit na jihovýchodě Venezuely. Deník El País dnes napsal, že se to mohlo stát při velké operaci venezuelské armády před třemi dny u hranic s Brazílií a Guyanou.

Akcie SpaceX jsou na burze, předběžně naznačují růst alespoň o 28 procent

Na trhu Nasdaq ve Spojených státech jsou ode dneška veřejnosti k dispozici akcie americké společnosti SpaceX, kterou založil a vede podnikatel Elon Musk. V primární veřejné nabídce akcií (IPO) podnik získal 75 miliard dolarů (1,57 bilionu Kč), jde tak o největší IPO všech dob. Předběžné propočty ukazují, že akcie by mohly v úvodu obchodování zpevnit alespoň o 28 procent na 174 dolarů za kus, uvedla agentura Reuters.

Thajská princezna zemřela po letech v komatu

Thajská princezna Bajrakitiyabha Narendira Debyavati, nejstarší dcera krále Mahy Vajiralongkorna, zemřela ve věku 47 let. Oznámil to v pátek thajský královský palác. Princezna byla podle oficiálního prohlášení dlouhodobě vážně nemocná a téměř čtyři roky strávila v bezvědomí.

Evropa mizí pod betonem. Přírodu ztrácí rychleji, než se myslelo

Evropa přichází o krajinu výrazně rychleji, než ukazují oficiální statistiky. Nová studie odhalila, že skutečný rozsah úbytku půdy je téměř dvojnásobný oproti dosavadním odhadům. Vědci upozorňují, že pod betonem, asfaltem a novou zástavbou každoročně mizí mnohem více přírody i zemědělské půdy, než si evropské státy dosud uvědomovaly.

Ukrajinské a ruské úřady hlásí mrtvé a zraněné po dronových útocích nepřítele

Ruské útoky v ukrajinské Sumské oblasti v noci na dnešek zabily železničářku a další zranily. Dva mrtvé hlásí úřady v ruské Brjanské oblasti. Ukrajinské drony útočily také v Tatarstánu a zranily tři lidi, informoval šéf regionu Rustam Minnichanov. Ukrajinská armáda ohlásila zásah dvou ruských rafinérií a chemičky.

Nigerijská armáda za rok zabila přes 13.000 teroristů, tvrdí prezident Tinubu

Nigerijská armáda v uplynulém roce zabila více než 13.000 teroristů, prohlásil dnes prezident země Bola Tinubu. Zároveň podle něj od jeho nástupu do funkce v roce 2023 klesl počet obětí islamistického povstání o 81 procent. Informovala o tom agentura AFP.

Velké solné jezero skrývá podzemní zásoby sladké vody

Pod vysychajícím Velkým solným jezerem v americkém Utahu se nachází mnohem větší zásoba sladké vody, než se dosud předpokládalo. Vědci nově zmapovali podzemní systém, který sahá několik kilometrů pod dno jezera a může významně ovlivnit pohled na fungování této unikátní krajiny i možnosti boje s prachovým znečištěním.

Dohoda USA a Íránu otevře Hormuzský průliv a umožní prodej íránské ropy

Americko-íránské memorandum o porozumění, které by podle prezidenta Donalda Trumpa mohlo být podepsáno již o víkendu, zahrnuje prodloužení příměří o 60 dnů, okamžité znovuotevření Hormuzského průlivu, dočasnou výjimku umožňující prodej sankcionované íránské ropy či základní rámec pro řešení otázky íránských zásob vysoce obohaceného uranu. Dnes to uvedl server Axios s odvoláním na diplomata ze zprostředkovatelské země a amerického činitele. Text dohody podle zdrojů serveru schválilo íránské vedení, nicméně pravděpodobně ne přímo sám nejvyšší vůdce Modžtaba Chameneí.

Hormuzský průliv se může brzy otevřít. Lodě se vrátí rychle, tvrdí šéf dopravního giganta

Provoz v Hormuzském průlivu by se měl rychle do jisté míry obnovit, pokud USA s Íránem dosáhnou důvěryhodné mírové dohody, která zlepší bezpečnost na této klíčové vodní trase, míní Lars Barstad, generální ředitel přepravní společnosti Frontline. Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa může k podpisu dohody dojít už tento víkend.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama