-3.2 C
Czech
Úterý 13. ledna 2026
ITBoxMicrosoft přepracoval aplikaci Teams. Je rychlejší a méně náročná na paměť

Microsoft přepracoval aplikaci Teams. Je rychlejší a méně náročná na paměť

V pondělním příspěvku na blogu společnost Microsoft uvedla, že uživatelé aplikace Teams se mohou těšit na přepracovanou aplikaci, která je až dvakrát rychlejší než současná verze. Aktualizovaná aplikace je zatím dostupná komerčním klientům, kteří jsou zapojeni do programu preview. Informoval o tom server CNBC a Engadget.

Od svého debutu v roce 2017 se Teams stal tahounem balíčku softwarů Microsoft 365. Společnosti rychle začlenily Teams, aby udržely pracovníky ve spojení prostřednictvím videohovorů a textových chatů. Generální ředitel Microsoftu Satya Nadella v lednu uvedl, že Teams každý měsíc používá více než 280 milionů lidí. Aplikace Teams měla ale vždy špatnou pověst, co se týče výkonu. To se nyní změní.

Instalace nové aplikace Microsoft Teams by měla být třikrát rychlejší a spouštění schůzek nebo připojování k nim dvakrát rychlejší. Podle Microsoftu by nová aplikace Teams měla také spotřebovat o 50 % méně paměti a o 70 % méně místa na disku. Společnost uvádí, že za tímto účelem optimalizovala datovou, síťovou, chatovou a video architekturu.

Microsoft změnil používané technologie

Jak uvedl server Engadget, významná část tohoto vylepšení je výsledkem přechodu z Electronu na Microsoft Edge WebView 2. Společnost Microsoft také uvádí, že přešla od používání AngularJS k Reactu a standardizovala ovládací prvky pomocí Fluent UI.

„Mezi hlavní přínosy přechodu z Electronu na WebView2 patří menší využití paměti a menší zátěž na disku, protože zdroje jsou sdíleny s prohlížečem Edge,“ vysvětlují inženýři v příspěvku na blogu. „Rozhodnutí přejít z AngularJS na React bylo založeno především na výkonnostních charakteristikách a výsledcích srovnávacích testů specifických pro naše případy použití. Vypozorovali jsme, že nám React lépe vyhovuje a že to byl přínosný krok pro celkový výkon aplikace.“

Kromě vylepšení výkonu Microsoft také aplikaci vizuálně osvěžil, aby lépe odpovídala systému Windows 11. Nová aplikace Teams nyní používá nativní materiály, a působí tak více jako aplikace systému Windows. Microsoft také v celé aplikaci Teams používá méně fialové barvy.

Nový Microsoft Teams však není jen o vzhledu a výkonu. Microsoft přidává také několik velmi užitečných vylepšení. Nový klient má například vylepšenou metodu, která vám umožní zobrazit všechny účty a oznámení v jediné rozbalovací nabídce. Vyhledávání informací a notifikací by také mělo být lehčí. Nová aplikace Teams bude samozřejmě podporovat funkce umělé inteligence, počínaje službou Copilot, kterou Microsoft nedávno představil.

Reklama

Doporučujeme

Exprezidentovi Jižní Koreje Jun Sok-jolovi hrozí trest smrti

Jihokorejští státní zástupci formálně požádali soud o uložení trestu smrti bývalému prezidentovi Jun Sok-jolovi. Ten stojí před soudem v Soulu a obžaloba jej viní z vedení povstání. Toho se měl dopustit, když se pokusil vyhlásit stanné právo.

Mattel představil první panenku Barbie, která přibližuje život s autismem

Do řady Fashionistas vstupuje novinka, která odráží rozmanitost dětských světů. Panenka s fidget spinnerem, sluchátky a komunikačním tabletem vznikla ve spolupráci s autistickou komunitou a má pomoci dětem připomenout, že být jiný je naprosto v pořádku.

Stovky traktorů blokovaly ulice Paříže při dalším zemědělském protestu

Okolo 350 traktorů dnes přijelo do ulic Paříže, kde francouzští zemědělci protestuj í proti dohodě Evropské unie s jihoamerickými zeměmi spolku Mercosur, která podle nich ohrozí jejich příjmy a potenciálně i dodávky potravin pro obyvatele. Farmáři v ranní špičce blokovali ulice metropole a požadovali okamžité kroky vlády ke zlepšení situace, informovala agentura AFP. Mluvčí vlády ve francouzské televizi uvedla, že kabinet brzy představí nová opatření na pomoc zemědělcům.

Americký Senát rozjíždí jednání o regulaci kryptoměn

Ve Washingtonu se znovu rozbíhá snaha nastavit jasná pravidla pro trh s kryptoměnami. Senátní bankovní výbor má v polovině ledna projednávat návrh legislativy, která má vymezit, jak se budou v USA digitální aktiva regulovat a kdo za co ponese dohled.

Ve Venezuele od čtvrtka propustili 73 politických vězňů, uvedla tamní opozice

Ve Venezuele bylo k pondělnímu večeru propuštěno 73 politických vězňů, informovala dnes tamní opozice na sociální síti X, kde zveřejnila jejich seznam. Čech Jan Darmovzal, který je ve Venezuele vězněn od předloňského září, na něm není. Aktuální informace o tomto českém občanovi ČTK zjišťuje. Venezuelská autoritářská vláda pod americkým tlakem minulý čtvrtek slíbila propustit "značný počet" politických vězňů a v pondělí uvedla, že propuštěno bylo 116 lidí vězněných za porušování ústavního pořádku; tento počet ale zatím opozice nepotvrdila.

Čtyři mrtví a šest raněných při ruském útoku na Charkov, uvedly úřady

Nejméně čtyři lidé přišli o život a šest utrpělo zranění při ruském nočním útoku na předměstí Charkova, uvedl šéf oblastní správy Oleh Syněhubov. Dříve informoval o dvou mrtvých a pěti raněných v druhém největším ukrajinském městě, ležícím na východě země. Ukrajina naopak zaútočila na přístavní město Taganrog u Azovského moře, tvrdí ruské úřady.

Íránci se po dnech protestů mohou znovu telefonicky spojit se zahraničím

Íránci se podle agentury AP po dnech protestů mohou znovu telefonicky spojit se zahraničím, nadále ale nefungují internet ani textové zprávy. Na pokračující výpadky internetu upozornila své občany také americká diplomacie, podle níž by, pokud to bude bezpečné, měli Američané zvážit odchod z Íránu přes pozemní hranice s Tureckem a s Arménií.

Grónsko a Dánsko slibují posílení bezpečnosti Arktidy

Severoatlantická aliance (NATO) a Grónsko chtějí posílit obranu dánského autonomního území v naději, že odradí amerického prezidenta Donalda Trumpa od pokusů o jeho převzetí. Šéf Bílého domu trvá na tom, že Grónsko musí být pod kontrolou USA, protože je klíčové pro národní bezpečnost.

Trump vzkázal Nejvyššímu soudu: Zrušte cla a nastane chaos

Pokud Nejvyšší soud neuzná platnost cel na základě zákona International Emergency Economic Powers Act (IEEPA), nastane chaos a ekonomická nejistota. To na své sociální síti Truth Social prohlásil americký prezident Donald Trump. Varoval, že vrátit vybrané peníze by bylo nemožné.

Grónsko odmítá americké převzetí za jakýchkoli okolností

Vláda v Nuuku odmítla, že by Spojené státy mohly převzít kontrolu nad Grónskem. Ostrov, který má širokou autonomii v rámci Dánska, zdůraznil, že patří do západních obranných struktur a bezpečnost chce řešit v rámci NATO.

Rekordní oteplení oceánů zvyšuje tlak na klima i ekosystémy

Oceány v roce 2025 pohltily více tepla než kdykoli dřív. Tento rekord nevěstí nic dobrého a vědci varují před zesílením extrémního počasí i rostoucím ohrožením podmořského života.

Výbuch plynové lahve v Islámábádu zabil novomanžele a další lidi

Novomanželé v pákistánském Islámábádu zemřeli po výbuchu plynové lahve v domě, kde po svatební oslavě přespávali. Neštěstí si vyžádalo i další oběti z řad rodiny a hostů, několik lidí utrpělo zranění.

V Kanadě zmizelo jezero Lake Rouge. Vědci zkoumají proč

V květnu 2025 se v odlehlé části severního Québecu beze stopy vytratilo jezero o rozloze tří čtverečních kilometrů. Místní obyvatele to šokovalo, odborníci dodnes hledají vysvětlení a případ znovu otevírá otázku, jak moc krajina pod tlakem lidské činnosti ztrácí stabilitu.

Zlaté glóby 2026 ovládli Timothée Chalamet a režisér Paul Thomas Anderson

Timothée Chalamet konečně prolomil smůlu, Paul Thomas Anderson si odnesl svou první sošku za režii a Jessie Buckley zaujala emocionálním projevem. Zlaté glóby letos nebyly jen o lesku a šatech, ale i o silných momentech a nečekaných výsledcích.

Milos Raonic ukončil kariéru

Bývalá světová trojka a finalista Wimbledonu Milos Raonic oznámil, že končí s profesionálním tenisem. Pětatřicetiletý Kanaďan se loučí po letech, kdy patřil k nejvýraznějším hráčům své generace.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama