e-SportsZe hřiště k počítačům. Kouč United investuje do her. Máme velké plány,...

Ze hřiště k počítačům. Kouč United investuje do her. Máme velké plány, zní z Norska

Boss fotbalového výběru Manchester United, to zdaleka není jen o předzápasových proslovech, rozborech utkání nebo trénincích se špičkovými hráči. Nor se nově zavázal také ke spolupráci s agenturou ULTI Agency, která se pohybuje v prostředí počítačových her.

Jméno Ole Gunnar Solskjaer má většina lidí spojené spíše s bývalým vynikajícím kanonýrem a současným lodivodem anglického velikána. Dost možná se ale brzy stane, že k tomuhle životopisu přibude i další položka.

A to přesněji kolonka s názvem „spolumajitel“. Nor bude spolu se svým kolegou Jimem Solbakkenem vlastnit 25% firmy ULTI Agency. Ta je norskou společností, která zastupuje různé týmy i samotné hráče. Podle samotného trenéra se e-sport neustále rozrůstá a vidí v něm potenciál.

„E-sport se zvětšuje více, než jak by se kdokoli odvážil před několika lety předpovídat,“ začal Solskjaer. „Šíří radost ze sportu po celém světě. ULTI Agency je společnost s velkými plány. Jde jí o to odhalit talentované hráče a dát jim šanci,“ dodal.

Norská firma působí na trhu teprve necelý půlrok, už se ale dokázala napevno usadit například na scéně CSGO. Objevila několik zářivých jmen a mimo to nabízí formou konzultací také pomoc v marketingu a businessu.

Z angažování slavného trenéra a bývalého fotbalové hvězdy skáčou v agentuře radostí. Slavné jméno pomůže Norům s PR a přitáhlo pozornost médií. „Spoustu investorů už nám posílá zajímavé nabídky,“ jsou rádi v ULTI.

Norská firma věří, že letošní rok přinese nebývalý úspěch. Už si stihla otevřít kancelář v Seattlu v USA a chystá se expandovat do Asie a Jižní Ameriky.   

Ole není prvním

Do světa počítačových her už se v minulosti chystalo prorazit několik věhlasných fotbalových jmen i týmů. Michale Jordan, Steph Curry, David Beckham založil GUILD, Gareth Bale Ellevens, spoluhráč z Realu Madrid Casemiro se pak pokusil nastartovat tým v Brazílii.

Všem se daří na jedničku. Kromě osobností se e-sportu naplno věnují třeba také Paris Saint-Germain, Schalke04. Do prostředí ale investují také Manchester City, Wolfsburg či Valencia. „Chtěl jsem něco v e-sportu něco dělat už dlouhou dobu, ale hledal jsem správné lidi a způsob. Snad jsem to našel tady,“ prohlásil kouč United.

Uvidíme, kam ho kroky v tomto odvětví ještě zavedou. Sám ale říká jednu podstatnou věc. „Možnosti jsou neomezené.“

Doporučujeme

Vyjednavači předložili Íránu návrh na desetidenní příměří

Vyjednávací strany předložily dnes Teheránu návrh na zmírnění napětí ve válce mezi Spojenými státy a Íránem. Součástí nového plánu je desetidenní příměří, které by mělo vést k nalezení dlouhodobého klidu zbraní, a oživit tak prozatímní dohodu uzavřenou minulý měsíc, uvedl podle agentury Reuters vysoce postavený íránský představitel.

Ceny ropy se opět přibližují k psychologické hranici. Válka mezi USA a Íránem děsí trhy

Ceny ropy na světových trzích na začátku týdne výrazně vzrostly. Investoři reagují na další eskalaci války mezi Spojenými státy a Íránem, která znovu vyvolala obavy o bezpečnost přepravy ropy přes Hormuzský průliv. Právě touto strategickou námořní trasou proudí významná část světových dodávek ropy a jakékoli omezení provozu může rychle ovlivnit globální ceny energií. Ceny ropy Brent míří ke 100 dolarům za barel.

Starmer prohlásil, že je pyšný, že předává zemi silnější, než ji převzal

Nyní již bývalý britský premiér Keir Starmer dnes ve svém posledním vystoupení v roli předsedy vlády prohlásil, že je pyšný na to, že Spojené království je nyní silnější než v době, kdy se řízení kabinetu před dvěma lety ujal. Starmer, který následně odjel ke králi Karlu III., aby mu formálně předal rezignaci, zároveň vyjádřil plnou podporu svému nástupci Andymu Burnhamovi.

Vědci našli korálové útesy, které mohou přežít klimatickou krizi

Po celém světě existují desítky tisíc kilometrů čtverečních korálových útesů, které mají schopnost odolávat dopadům klimatických změn a zotavit se po poškození. Nová identifikace těchto odolnějších míst může pomoci lépe zaměřit ochranu jednoho z nejohroženějších mořských ekosystémů.

Ruský útok na nákladní loď u Oděsy zabil deset lidí

Nedělní ruský útok na nákladní loď s kukuřicí u přístavu Oděsa zabil celkem deset lidí, uvedla dnes správa ukrajinských námořních přístavů na facebooku. Dalších osm námořníků se podle ní podařilo zachránit. Dřívější informace hovořily o šesti obětech ruského útoku na plavidlo a čtyřech pohřešovaných. Loď plula pod vlajkou Guineje-Bissau, podle dřívějších informací médií patří tureckému majiteli.

Napětí dál roste. Po íránském útoku zemřel další americký voják

Napětí mezi USA a Íránem dál prudce roste. Americká armáda oznámila smrt dalšího vojáka, který zahynul v severním Iráku při řízené likvidaci nevybuchlé munice z íránského útočného dronu. Druhý voják utrpěl lehčí zranění. Celkový počet padlých Američanů od začátku současného konfliktu tak podle Washingtonu vzrostl na sedmnáct.

Francouzský soud nařídil TotalEnergies zahrnout emise zákazníků do klimatického plánu

Pařížský soud rozhodl, že společnost TotalEnergies musí ve svém plánu náležité péče nově zohlednit také emise vznikající při používání jejích ropných a plynových produktů. Jde o první případ, kdy soud přímo spojil francouzský zákon o povinnosti náležité péče s ochranou klimatu. Firmě dal šest měsíců na předložení upraveného plánu.

Krejčíková po triumfu v Aténách poskočila na 26. místo žebříčku

Barbora Krejčíková navázala na povedený týden v Aténách výrazným posunem ve světovém žebříčku WTA. Díky zisku devátého singlového titulu kariéry se posunula o šest míst na 26. příčku. Česká tenistka zároveň ukončila čekání na trofej, které trvalo od jejího wimbledonského triumfu před dvěma lety.

Maďarský prezident Tamás Sulyok podepsal ústavní dodatek, který ukončuje jeho mandát

Maďarský prezident Tamás Sulyok podepsal sedmnáctou novelu ústavy, která zároveň ukončuje jeho mandát. Prezident označil změnu ústavy za bezprecedentní zneužití politické moci, přesto ji podepsal s odůvodněním, že jako hlava státu musí respektovat platný právní řád.

Indonésie pokračuje v pátrání po obětech. Z potopené lodi zachránili 59 lidí

Indonéští záchranáři našli sedm dalších lidí z lodi KM Nurul Salsa, která se potopila poblíž ostrova Sulawesi. Pět pasažérů se několik dní drželo rybářské konstrukce a plovoucích trosek, matku se synem objevili rybáři poblíž ostrova Balaloho. Osmnáct lidí zůstává pohřešovaných.

Mamdani zvažuje zatčení Netanjahua při Valném shromáždění OSN v New Yorku

Newyorský starosta Zohran Mamdani se členy svého úřadu projednává, zda zatknout Benjamina Netanjahua, až izraelský premiér v září přijede na Valné shromáždění OSN v New Yorku. Mamdani to řekl v rozhovoru s deníkem The New York Times (NYT). Mezinárodní trestní soud (ICC) na izraelského premiéra vydal zatykač kvůli podezření ze spáchání válečných zločinů a zločinů proti lidskosti v Pásmu Gazy. Spojené státy však jurisdikci ICC neuznávají.

Anglie získala bronz po bláznivé výhře nad Francií

Anglie zakončila mistrovství světa bronzovou medailí po mimořádně divokém utkání s Francií. V Miami zvítězila 6:4 a přerušila šedesátileté čekání na cenný kov ze světového šampionátu. Hlavní postavou se stal Bukayo Saka, který nastřílel hattrick. Francouzi po katastrofální první půli sahali po velkém obratu, ale na body nakonec nedosáhli. Zápas přinesl deset branek, několik rekordů i emotivní rozloučení trenéra Didiera Deschampse.

Jordánsko nad svým územím zneškodnilo tři ze čtyř raket vypálených z Íránu

Jordánská armáda dnes odpoledne uvedla, že zneškodnila tři ze čtyř raket, kterými na tuto zemi zaútočil Írán. Čtvrtá dopadla do volného prostoru, píše server televize Al-Džazíra. Nejsou zprávy o zraněných ani škodách.

Lesní požár ve Španělsku již od čtvrtka spálil více než 12.000 hektarů lesa

Lesní požár, který vypukl ve čtvrtek asi 100 kilometrů severně od Madridu, se dál šíří a dosud zničil více než 12.000 hektarů porostu. Kvůli ohni musely úřady evakuovat několik stovek lidí, zatím si nevyžádal žádné oběti. Informovala o tom agentura AFP.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama