Protext ČTKMicrosoft oznamuje partnerství s cloudovou herní službou Boosteroid, které přinese více her...

Microsoft oznamuje partnerství s cloudovou herní službou Boosteroid, které přinese více her více hráčům po celém světě

Kyjev (Ukrajina)/Redmond (USA) 15. března 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – V rámci nové desetileté dohody na podporu předního ukrajinského vývojářského týmu ve společnosti Boosteroid poskytne Microsoft této největší nezávislé cloudové herní službě hry pro Xbox PC a také tituly společnosti Activision Blizzard včetně "Call of Duty"

Společnosti Microsoft Corp. a Boosteroid v úterý oznámily uzavření desetileté smlouvy o zařazení Xbox PC her do herní služby Boosteroid. Společnost Boosteroid, jejíž vývojářský tým sídlí na Ukrajině, nedávno překročila celosvětově hranici 4 milionů uživatelů a stala se největším nezávislým poskytovatelem cloudového hraní na světě. V rámci nové dohody budou uživatelé Boosteroidu moci po uzavření akvizice společnosti Activision Blizzard Microsoftem streamovat také PC tituly od této společnosti.

Díky tomuto a dalším nedávno oznámeným partnerstvím společnosti Microsoft získají oblíbené herní série, jako je Call of Duty, přes 150 milionů dalších hráčů, a hry vytvořené společnostmi Xbox Game Studios, Bethesda a Activision Blizzard budou hratelné prostřednictvím různých cloudových herních služeb a předplatných.

„Věříme v sílu her spojovat lidi. Proto si značka Xbox dala za cíl nabídnout všem hráčům ještě více způsobů, jak si zahrát své oblíbené tituly na různých zařízeních,“ říká generální ředitel herní divize společnosti Microsoft Phil Spencer. „Zpřístupnění Xbox PC her členům služby Boosteroid – včetně titulů od Activision Blizzard, jako je například Call of Duty, po dokončení akvizice – je dalším krokem k uskutečnění této vize.“

„Boosteroid sdílí vizi společnosti Microsoft přinášet hry na co nejvíce místech a platformách a co největšímu počtu hráčů. Naším dlouhodobým cílem je poskytnout hráčům možnost užít si své oblíbené tituly na jakémkoli zařízení, které mají po ruce,“ říká generální ředitel společnosti Boosteroid Ivan Švajčenko. „Dnes oznámená dohoda představuje další krok tímto směrem. Vzhledem k tomu, že náš vývojářský tým sídlí na Ukrajině, oceňujeme také pokračující závazek společnosti Microsoft vůči Ukrajině a budeme společně pracovat na iniciativě podporující místní komunitu herních vývojářů, která bude dále investovat do ekonomického oživení země.“

Společnost Boosteroid funguje od roku 2017 a její výzkumné a vývojové jednotky se nacházejí na Ukrajině, převážně v Kyjevě a Charkově. Přestože dvě kanceláře v Charkově byly poškozeny ruskými raketovými útoky, společnost pokračovala v inovacích a růstu i během uplynulých 13 měsíců války. Jen od začátku roku 2023 oznámila nové kroky, které mají přinést přidané cloudové herní služby pro počítače Mac, Chromebooky, set-top boxy s operačním systémem Android a televizory LG. Nabízí cloudové streamování her prostřednictvím prohlížečových i specializovaných aplikací, a to pro Windows, Linux, Android, Android TV a macOS.

„Partnerství Microsoftu s Boosteroidem je vítanou zprávou a dalším důkazem trvalé podpory, kterou tato společnost prokazuje Ukrajině,“ řekl ukrajinský vicepremiér a ministr pro digitální transformaci Mychajlo Fedorov. „Ukrajinský vývojářský tým Boosteroidu vytvořil za těch nejnáročnějších podmínek streamovací platformu světové úrovně a dokazuje vynalézavost a kreativitu našich občanů a místních herních vývojářů.“

Kromě samotné Ukrajiny nyní Boosteroid využívají hráči ve Spojených státech, Velké Británii a zemích Evropské unie. Služba funguje prostřednictvím datových center umístěných v šesti státech USA, včetně domovského státu společnosti Microsoft Washington, a dále ve Velké Británii, Francii, Itálii, Španělsku, Švédsku, na Slovensku, v Rumunsku, na Ukrajině a v Srbsku.

Herní komunita je výraznou součástí ukrajinského softwarového ekosystému. Společnost Microsoft nedávno přidala podporu ukrajinštiny pro ovládací panel konzole Xbox, počítače a mobilní aplikace. Na jaře 2023 spustí společnost Microsoft na Ukrajině službu PC Game Pass.

„Toto partnerství navazuje na technologickou a finanční pomoc ve výši 430 milionů dolarů, kterou jsme již Ukrajině od nezákonné ruské invaze poskytli, a je příkladem kroků, kterými hodláme 160.000 ukrajinských softwarových vývojářů podporovat i nadále,“ řekl místopředseda a prezident společnosti Microsoft Brad Smith. „Doplňuje také naše nedávné dohody se společnostmi Nintendo a NVIDIA a ještě jasněji ukazuje regulačním orgánům, že naše akvizice společnosti Activision Blizzard zpřístupní hru Call of Duty pro mnohem více zařízení než dosud.“

O společnosti Boosteroid

Boosteroid je největší globální nezávislá služba cloudového hraní, která umožňuje přístup k počítačovým videohrám z různých zařízení a platforem. Díky Boosteroidu mohou uživatelé spouštět vlastněné hry na téměř jakémkoli počítači, notebooku, chytrém telefonu nebo chytré televizi. Boosteroid poskytuje špičkovou vzdálenou plochu, kde jsou hry skutečně vykreslovány a poté streamovány zpět do zařízení uživatele přes internet. K tomu Boosteroid využívá vlastní hardware navržený ve spolupráci s předními technologickými společnostmi, jako jsou ASUS a Intel. GPU infrastruktura společnosti Boosteroid se nachází jak po celé Evropě, a to ve 12 datových centrech ve Velké Británii, Francii, Španělsku, Itálii, Rumunsku, Srbsku, Švédsku, na Slovensku a Ukrajině, tak i v 6 datových centrech v různých státech USA. Díky takto široké síti serverů může Boosteroid poskytovat cloudové hry s nízkou latencí milionům uživatelů po celém světě.

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (Nasdaq „MSFT“ @microsoft) zajišťuje digitální transformaci pro éru inteligentního cloudu a inteligentního koncového řešení. Jejím posláním je zvýšit možnosti každého člověka i organizace na světě.

Logo –
https://mma.prnewswire.com/media/1702517/Microsoft_Company_Logo.jpg

POZNÁMKA PRO REDAKCI:

Další informace, novinky a názory společnosti Microsoft naleznete v Centru zpráv společnosti Microsoft na adrese http://news.microsoft.com. Webové odkazy, telefonní čísla a názvy byly v době zveřejnění správné, ale mohly se změnit. Novináři a analytici se mohou v případě potřeby obrátit na tým rychlé reakce společnosti Microsoft nebo na další příslušné kontakty, uvedené na adrese
http://news.microsoft.com/microsoft-public-relations-contacts
.

KONTAKT:

Microsoft Media Relations, WE Communications for Microsoft, +1 (425) 638-7777, rapidresponse@we-worldwide.com

Doporučujeme

Teherán neumožní inspektorům MAAE návštěvu jaderných zařízení poničených údery

Teherán nepovolí inspektorům Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) návštěvu jaderných zařízení poškozených americko-izraelskými údery. Na tiskové konferenci to dnes podle agentury AFP řekl mluvčí íránského ministerstva zahraničí Esmáíl Baghájí. Podle mluvčího pro takové inspekce neexistuje žádný protokol a Teherán se bude nadále řídit svými závazky vyplývajícími ze Smlouvy o nešíření jaderných zbraní, jejímž je signatářem, a také dohodou o uplatňování záruk MAAE.

Společnost Oracle loni propustila tisíce zaměstnanců. Místa ruší i letos

Společnost Oracle v loňském roce po celém světě propustila přibližně 21 000 zaměstnanců v rámci zavádění umělé inteligence (AI) do pracovních procesů. Firma očekává rušení pracovních míst i v tomto roce. Za potřebnou infrastrukturu hodlá utratit miliardy dolarů.

Extrémní horko v Británii je budíček. Už nemačkejme odložení, varují odborníci

Části světa sevřely extrémní teploty. V posledních dnech překračují 30 stupňů Celsia. Met Office ve Velké Británii vydal teprve podruhé v historii červený, tedy nejvyšší stupeň varování. Tento týden mohou podle meteorologů teploty v zemi překonat 40 stupňů Celsia. Odborníci upozorňují na letargii v řešení klimatických změn.

Tchaj-wan zahájil pětidenní vojenské cvičení, v ulicích hlídkují tanky

Tchaj-wan v pondělí zahájil pětidenní sérii vojenských cvičení, jejichž cílem je posílit bojovou připravenost ostrova pro případ čínského vojenského útoku. Informovala o tom dnes agentura AP. Ve městě Tchao-jüan, kde se nachází největší mezinárodní letiště na ostrově, projížděly ulicemi a po dálnicích tanky.

Myanmarská armáda během loňských voleb zabila přes 700 civilistů

Myanmarská armáda je za šestiměsíční období během voleb v loňském roce zodpovědná za smrt více než 700 civilistů, uvádí ve zprávě Organizace spojených národů (OSN). Důvěryhodné zdroje jí potvrdily zabití 224 žen a 143 dětí v období mezi srpnem a lednem. Samotné volby byly považovány za podvod, armáda z nich totiž vyloučila opoziční strany. K převratu v zemi došlo před pěti lety. Od té doby trvá v Myanmaru občanská válka. Postup povstalců se však zastavil s tím, jak junta změnila strategii.

KLDR bude nadále jaderným státem, světová bezpečnostní situace to žádá, řekl Kim

Severokorejský vůdce Kim Čong-un prohlásil, že jeho země bude nadále využívat svou pozici jaderného státu, protože v současné komplikované světové bezpečnostní situaci nemá jinou možnost. Kim během jednání vedení Dělnické strany KLDR také hovořil o dalším vyzbrojování armády, napsala dnes agentura Reuters s odkazem na oficiální severokorejskou tiskovou agenturu KCNA.

Madonna vysvětlila, proč nevyšel film o jejím životě

Madonna se znovu vrátila k filmu o vlastním životě, který měl vzniknout u studia Universal Pictures. Projekt s Julií Garner v hlavní roli se nakonec nerozjel a podle zpěvačky byly důvodem hlavně peníze.

Írán a USA dohodly rozmrazení některých fondů a linku o průlivu, zní z Teheránu

Spojené státy a Írán se dohodly při jednáních ve Švýcarsku na rozmrazení 12 miliard dolarů (254 miliard korun) íránských fondů, řekl dnes večer podle agentury Reuters íránský hlavní vyjednávač Mohammad Bágher Ghálíbáf. Při víkendovém jednání ve Švýcarsku se podle něj USA a Írán také dohodly na vytvoření přímé komunikační linky ohledně Hormuzského průlivu, což by mělo pomoci předejít konfliktům.

Výbuch v katarském plynárenském komplexu zabil 13 lidí

Katarský průmyslový komplex Ras Laffan zasáhl silný výbuch, při kterém zemřelo nejméně 13 lidí a dalších 66 utrpělo zranění. Neštěstí se odehrálo v zařízení Barzan, které zásobuje místní průmysl a elektrárny zemním plynem. Úřady mluví o technické havárii a vylučují sabotáž.

Magyar oznámil, že jeho vláda spustí odvolání hlavy státu ústavním dodatkem

Maďarský premiér Péter Magyar dnes v parlamentu oznámil, že jeho vláda se rozhodla dosáhnout odchodu prezidenta Tamáse Sulyoka z funkce ústavním dodatkem. Uvedl také, že v září začne příprava komplexní reformy ústavy, do které se má podle představ nové vlády zapojit celá společnost. Následně bude návrh ústavy předložen občanům ke schválení v referendu, uvedl podle agentur.

Tříletý chlapec, vhozený do krokodýlího výběhu v britské zoo, je z nejhoršího venku

Tříletý chlapec, který ve čtvrtek utrpěl vážná zranění po incidentu ve výběhu s krokodýly v zoologickém areálu Johnsons of Old Hurst v britském hrabství Cambridgeshire, již není v kritickém stavu. Policie oznámila, že jeho zdravotní stav se stabilizoval.

Andy Burnham uvedl, že bude usilovat o post šéfa labouristů a britského premiéra

Bývalý starosta Manchesteru a nynější poslanec Andy Burnham dnes oznámil, že se bude ucházet o post lídra Labouristické strany a tím i předsedy britské vlády. Učinil tak podle všeobecného očekávání krátce poté, co na funkci vůdce labouristů pod sílícím tlakem vlastních spolustraníků rezignoval premiér Keir Starmer. Burnham mu poděkoval za jeho působení v roli předsedy vlády.

Chalamet a Gomez propůjčí hlasy nové animované dvojici

Timothée Chalamet a Selena Gomez se potkají v novém animovaném filmu Not Alone. Chystá ho studio Illumination, které stojí za značkami jako Já, padouch, Mimoni nebo Super Mario Bros. ve filmu.

Írán souhlasil s návratem inspektorů jaderné agentury, řekl J. D. Vance

Teherán souhlasil s návratem inspektorů Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) do Íránu. Na tiskové konferenci to dnes uvedl americký viceprezident J. D. Vance poté, co v noci na dnešek skončilo ve švýcarském Bürgenstocku první kolo americko-íránských rozhovorů na vysoké úrovni. Jednání o působení inspektorů začne již tento týden, dodal Vance s tím, že půjde o první krok k trvalému ukončení íránského programu vývoje jaderných zbraní. Teherán opakovaně popírá, že by o atomovou zbraň usiloval.

Evropu dusí extrémní vedra. Ve Francii zemřeli tři lidé, Británii čeká až 40 stupňů

Evropu zasáhla jedna z nejvýraznějších vln veder letošního roku. Teploty ve Francii a Španělsku překračují 40 stupňů Celsia, úřady vydávají nejvyšší výstrahy a horko si už vyžádalo první oběti. Mimořádně teplé počasí míří také do Británie, kde meteorologové varují před podmínkami ohrožujícími zdraví i běžný chod země.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama