Protext ČTKMěstský úřad Louny o zaměstnance pečuje nejlépe v regionu

Městský úřad Louny o zaměstnance pečuje nejlépe v regionu

Louny 20. března 2025 (PROTEXT) – Podnikového psychologa, 6 dní plně hrazeného zdravotního volna a osobní účet ve výši téměř 17 tisíc korun za rok mají zaměstnanci Městského úřadu Louny. V regionu se jedná o mimořádné benefity. K tradičním příspěvkům na oběd, na penzijní, životní či úrazové pojištění nebo kulturní a sportovní aktivity zajišťují ve městě, které se přezdívá Perlou na řece Ohři, svým úředníkům také psychosociální a pohybové aktivity.

Zaměstnanci úřadů čelí agresi frustrovaných klientů, náporu v práci i soukromí. Do všech povinností na ně působí legislativní změny, s nimiž se musejí vyrovnávat. Pro příklad nemusíme chodit daleko, loňské léto a krizi na stavebních úřadech si všichni pamatují. A proto tajemník Městského úřadu Louny Michael Straka přizpůsobil personální politiku situaci na trhu práce a potřebám současných i nově příchozích zaměstnanců.

„Našim zaměstnancům od letošního března nabízíme kromě běžných benefitů, jaké mají všude, něco víc. Firemního psychologa nemá žádný městský úřad podobně malých ORP (obcí s rozšířenou působností) jako jsme my ani magistráty statutárních měst v Ústeckém kraji,“ chlubí se prvenstvím. „My si svých zaměstnanců vážíme nejen slovy, když jim děkujeme při různých příležitostech, ale hlavně činy. A protože máme na srdci jejich spokojenost a protože ne vždy a všechno je jen o penězích, mají možnost si domluvit termín s psychologem, probrat s ním své starosti, někomu stačí si promluvit, někdo potřebuje kouče, to už záleží, jak se s psychologem domluví. K tomu zajišťujeme pravidelné psychosociální a pohybové aktivity,“ popsal tajemník Michael Straka.

Aktuálně čekají zaměstnance zabíjačkové hody, v létě vyjíždějí na pravidelné teambuildingové aktivity do přírody buď na kole nebo pěšky na nedaleké kopce Oblík či Raná. Na Velikonoce a před Vánocemi dostávají drobné dárky. „Tyto malé pozornosti zlepšují vztahy a komunikaci na pracovišti, často se při nich vyřeší problémy nebo předejde nedorozuměním. Náš úřad čítá 150 zaměstnanců, je rozdělen na horní a dolní budovu, takže jde taky o příležitost se potkat se všemi,“ dodává Straka.

Zajímavým benefitem je taky osobní účet zaměstnance ve výši až 16.800 korun za rok. Z něj mohou čerpat například na divadelní představení ve Vrchlického divadle, návštěvy místního moderního bazénu se saunou nebo další sporty. „Já touto kartou platím hlavně nákupy v lékárně, protože se nám narodilo miminko,“ svěřuje se informatik Rostislav Glazer. Za zmínku stojí také sick days. „Kolegům a kolegyním nabízíme 6 dní zdravotního a sociálního volna, které je hrazeno ze 100 procent. Což je velmi štědré. Když jsme si dělali srovnání, zjistili jsme, že běžné jsou pouze 4 dny, třeba v Žatci, v Mostě, v Chomutově dokonce jen z poloviny hrazené,“ doplnil mluvčí radnice Marcel Mihalik.

Štědrý je také příspěvek na důchodové připojištění ve výši až 1300 korun měsíčně, tedy o tři sta korun víc než v sousedním Žatci. Skupinové životní pojištění také zajistí rodinu zaměstnance při náhlých životních situacích, jako je úmrtí či onkologické onemocnění. „Městský úřad Louny činí jednoznačně díky současnému vedení progresivní kroky k tomu, aby byl jako zaměstnavatel pro zaměstnance atraktivní, a stíral rozdíl se soukromým sektorem. Například rodičům nebo studujícím zaměstnancům vychází vstříc sníženými úvazky, aby mohli sladit rodinný život, péči o blízkou osobu či studium s prací,“ řekl mluvčí.

Progres si chválí sami zaměstnanci. „Pracuji tu od školy. V době covidu nám zkrátili příspěvek na oběd do takové míry, že nebylo možné si za něj na ten oběd zajít. Po nástupu nového vedení a pana tajemníka se podmínky zaměstnanců změnily k lepšímu, přístup je lidský,“ zhodnotila úřednice Markéta Zemanová. Vedoucí odboru Marie Nováková souhlasí. „Pracuji tu přes 40 let, stále mě to baví. Začínala jsem tu jako písařka a referentka. Benefitem tehdy byla dovolená a příspěvek na oběd. S tím, co nám a našim novým mladým kolegům úřad dnes nabízí, to nejde ani srovnávat,“ směje se.

Ing. Michael Straka nastoupil na Městský úřad Louny v říjnu 2023, kdy po dvaceti letech vystřídal v čele úřadu Ing. Renatu Čapkovou. Před nástupem Straka vedl ekonomický odbor na Městském úřadě Terezín, působil ve státní správě i samosprávě. Je lounský rodák, ekonom a úředník s více než třicetiletou praxí. Působil mimo jiné jako vysokoškolský pedagog. Patří mezi vyhledávané odborníky na hodnocení investic v oblasti veřejné infrastruktury, energetiky a vodoprávních sporů.

 

 

Zdroj: MÚ Louny

  

Doporučujeme

Nicolás Maduro se znovu postavil před americký soud kvůli obchodu s drogami

Sesazený venezuelský prezident Nicolás Maduro se ve středu znovu objevil před federálním soudem v New Yorku. Spolu se svou manželkou Cilií Flores čelí obvinění z rozsáhlého pašování kokainu do Spojených států. Oba vinu odmítají a jejich obhajoba chce napadnout nejen samotnou obžalobu, ale také způsob Madurova zadržení.

Ukrajina během noci udeřila na cíle na Krymu, Rusko zasáhlo u Kyjeva bytový dům

Ukrajina během noci na dnešek zasáhla drony Ruskem anektovaný poloostrov Krym, odkud jsou hlášeny exploze, požáry a výpadky dodávek elektrické energie. Tvrdí to telegramové kanály včetně ukrajinského Exilenova+. Ukrajina v posledních měsících zintenzivnila údery na Krym, aby narušila jeho zásobování a odřízla ho od Ruska. Rusko při nočních úderech zasáhlo podle portálu Ukrajinska pravda bytový dům u Kyjeva, kde utrpělo pět lidí včetně tří dětí zranění. Hasiči na místě zlikvidovali požár.

KOMENTÁŘ: Svět najednou ropu nechce, i když má nedostatek paliv. Proč?

Blízký východ se utápí v další spirále nepokojů, oživení války mezi Spojenými státy a Íránem žene vzhůru ceny ropy. Trh už je narušený tak dlouho, že se začíná na bezprecedentní situaci adaptovat. O surovou ropu je tak paradoxně mimořádně malý zájem.

Modelingový agent s vazbami na Epsteina byl ve Francii nalezen mrtvý

Někdejší modelingový agent Daniel Siad, který měl vazby na sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina, byl nalezen mrtvý ve svém domě ve Francii. Píší o tom agentura AFP a deník Le Figaro s odvoláním na prokuraturu v Nanterre. Devětašedesátiletý Švéd alžírského původu čelil podezření, že po celém světě rekrutoval dívky pro Epsteina a že se podílel na finančníkových zločinech obchodování s lidmi a sexuálního zneužívání. Modelky podle stanice BFMTV hledal i v Česku. Bylo na něj podáno několik trestních oznámení kvůli obvinění ze znásilnění.

CSG investuje v USA do výroby motorů pro drony

Česká průmyslová skupina CSG rozšíří své působení ve Spojených státech. Ve Wisconsinu plánuje vyrábět malé proudové motory určené pro bezpilotní letouny a další obranné systémy. Počáteční investice může dosáhnout 15 milionů dolarů.

Rubio: Kontrola Hormuzského průlivu by vytvořila nebezpečný precedent

Americký ministr zahraničí Marco Rubio na setkání členů Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) v Manile varoval před íránským vybíráním mýtného v Hormuzském průlivu. Mohlo by to podle něj inspirovat k podobnému kroku jiné mocnosti. Také řekl, že Teherán nebere rozhovory o ukončení konfliktu vážně.

Počet obětí silných bouří v Chile stoupl na 13, sedm lidí se pohřešuje

Prudké přívalové deště na severu Chile z poloviny tohoto měsíce si vyžádaly nejméně 13 mrtvých a sedm pohřešovaných. Více než 60.000 lidí zůstává odříznutých od okolního světa kvůli podemletým silnicím a rozvodněným řekám. S odkazem na chilské úřady o tom dnes informovala agentura AFP.

Paradox klimatických změn: USA čelí intenzivnímu suchu, lesním požárům i záplavám současně

Zatímco americký prezident Donald Trump označuje klimatické změny za největší podvod v historii, Spojené státy zasáhlo na jedné straně sucho a lesní požáry, na druhé straně prudké záplavy. Tyto zdánlivě nesouvisející události posilují klimatické změny. Do USA se navíc dostává kouř z lesních požárů v Kanadě.

Ve světových vodách ubývá kyslík

Množství kyslíku ve světových oceánech, jezerech, řekách i pobřežních vodách postupně klesá. Tento proces ohrožuje vodní organismy, narušuje fungování ekosystémů a může oslabit přirozené mechanismy, které pomáhají regulovat klima na Zemi.

Ukrajina hlásí zasažení 13 ruských plavidel za 48 hodin

Ukrajina za posledních 48 hodin zasáhla v Černém a Azovském moři 13 ruských plavidel. Dnes to na síti Telegram oznámil velitel ukrajinských dronových jednotek Robert Brovdi, známý pod přezdívkou Maďar. Ruské ministerstvo obrany mezitím ohlásilo, že ruské síly v noci zaútočily v ukrajinské Oděské oblasti na přístavy, zasáhly dvě lodě a také nádrže s palivem a mazivem.

Francie jako první v Evropě zakázala sociální sítě dětem mladším 15 let

Francouzský parlament v úterý schválil zákaz užívání sociálních sítí u dětí mladších 15 let. Jedná se o první takový zákaz v Evropě. Vlastní pravidla pro věkové omezení však připravuje zhruba desítka dalších evropských zemí. Česká vláda například podpořila zákaz mobilních telefonů a dalších elektronických zařízení ve školách. Některé země Evropské unie (EU) požadují celounijní postup.

Írán v odvetě zaútočil na americká zařízení v Kuvajtu, Bahrajnu a Jordánsku

Americké velitelství CENTCOM oznámilo v noci na dnešek novou vlnu úderů na Írán, a to jedenáctou noc po sobě. Íránská média informují o explozích na několika místech v zemi. Nad Teheránem zasahovala protivzdušná obrana. Americká armáda tvrdí, že cílem je snížit íránskou schopnost napadat obchodní lodě v Hormuzském průlivu. Íránská armáda k ránu odpověděla odvetnými dronovými útoky na americká vojenská zařízení v Kuvajtu, Jordánsku a Bahrajnu, informovala íránská tisková agentura IRNA.

Galaxy dá pět milionů dolarů na ochranu bitcoinu před kvantovými počítači

Kvantové počítače zatím zabezpečení bitcoinu prolomit nedokážou, jejich vývoj ale postupuje rychle. Společnost Galaxy proto vyčlenila až pět milionů dolarů na projekty, které mají nejznámější kryptoměnu připravit na budoucí technologickou hrozbu.

Otřesy v Ukrajinské armádě: Zelenskyj odvolal Syrského

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v úterý večer oznámil změnu na postu vrchního velitele ukrajinské armády. Dosavadního velitele ozbrojených sil Ukrajiny Oleksandra Syrského nahradí Mychajlo Drapatyj. Jedná se o reakci na rozsáhlé protesty proti odvolání ministra obrany Mychajla Fedorova. Ten se dostal do konfliktu se Syrským.

Moldavský parlament zvolil investora Vasileho Tofana premiérem. Má urychlit proces přistoupení k EU

Moldavský parlament schválil novou vládu premiéra Vasileho Tofana. Politický nováček chce oživit ekonomiku, omezit rozpočtový schodek a urychlit vstup země do Evropské unie. Kabinet čeká náročný úkol v době, kdy Moldavsko čelí slabému růstu i dopadům války na sousední Ukrajině.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama