Protext ČTKMedvídci Pepco pomáhají dětem - nová kolekce je už na pultech

Medvídci Pepco pomáhají dětem – nová kolekce je už na pultech

Praha 30. května 2024 (PROTEXT) – Společnost Pepco uvádí do svých obchodů novou kolekci charitativních medvídků. Tyto roztomilé plyšové hračky kromě toho, že vám vykouzlí úsměv na tváři, poskytují velkou pomoc dětem v nouzi. Od roku 2019, kdy se v obchodech objevili první medvídci, je zisk z jejich prodeje určen na sociální projekty věnované dětem. V České republice jsou medvídci v prodeji od roku 2021.

Medvídci Teddy – ušlechtilá věc

Charitativní medvědi jsou projektem, který společnost Pepco provozuje od roku 2019. Medvídci jsou nejen přátelskými společníky dětí, ale také symbolem charity, protože každý nákup podporuje ušlechtilou věc. Veškerý zisk z prodeje těchto roztomilých plyšáků je věnován místním nevládním organizacím na podporu rozvoje a vzdělávání dětí a mládeže. V nové jarní a letní kolekci pro rok 2024 bude paní Medvědice v krásných boho šatech a pan Medvěd v letním klobouku. Oba se těší na teplejší dny.

Charitativní medvědi Pepco v České republice

V České republice je tento charitativní projekt společnosti Pepco realizován od roku 2021 ve spolupráci s Nadací Pomozte dětem. Ta poskytuje finanční příspěvky na přímou a účinnou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let v celé České republice. Za 3 roky (2021-2023) dosáhl zisk z prodeje více než 120 000 eur.

„Jsme rádi, že letos dobrota rozšířila svůj záběr, protože medvídci se dostanou i do prodejen Pepco na nových trzích. Všude, kde jsou k dispozici, pomáhají různé místní sociální organizaci, ale mají jeden společný cíl. Podpořit rozvoj a vzdělávání dětí, které se ocitly v obtížné životní situaci,“ vysvětluje Kasia Wilczewska, vedoucí korporátní komunikace Pepco.

„V projektu Charitativních medvídků participujeme již přes 3 roky. Díky této spolupráci můžeme každoročně navýšit množství podpořených znevýhodněných dětí v České republice. Zákazníci Pepco, kteří si koupí pěkného medvídka, můžou takto jednoduše a lehce pomoci,“ vysvětluje Ludmila Mrazíková programová manažerka nadace Pomozte dětem a pokračuje: „Peníze přerozdělujeme mezi potřebné projekty v České republice. Loni příspěvek dostali děti žijící ve sociálně slabých rodinách. Tyto děti mívají menší životní šanci uspět ve společnosti. Díky podpoře jsme umožnili 35 dětem možnost pravidelného doučování. Kvalifikovaný pedagog chodí do rodiny jedenkrát týdně. Postupně do doučování zapojuje i rodiče s cílem, aby rodič zvládal školní požadavky se svými dětmi sám.”

Pozoruhodné je, že medvědi, kteří se každoročně představují ve dvou verzích – v sezóně jaro/léto a podzim/zima. Vynikají nejen svým poselstvím. Jejich podoba je často výsledkem kreativity a zapojení místních komunit, kdy jsou k navrhování oblečení přizvány děti zaměstnanců nebo děti v péči sociálních partnerů společnosti Pepco, které se k této krásné iniciativě s nadšením připojují.

Kromě České republiky jsou charitativní medvědi Pepco k dispozici v Polsku, Německu, Rumunsku, Bulharsku, Srbsku, Španělsku, Chorvatsku, Itálii, Litvě, Slovensku a Maďarsku.

Skupina Pepco

Skupina Pepco byla založena v roce 2015 a tvoří ji silné maloobchodní řetězce Pepco, Dealz a Poundland, které spolupracují s globálním dodavatelem PGS. V současné době má skupina Pepco více než 4800 prodejen ve 20 zemích a zaměstnává cca 47 000 zaměstnanců.

Pepco

Pepco je jedním z největších evropských prodejců cenově výhodného zboží, který nabízí oblečení, výrobky pro domácnost, dětské oblečení a doplňky za velmi nízké ceny. Po 20 letech nepřetržitého růstu dnes Pepco obsluhuje miliony zákazníků v celé Evropě a měsíčně provede více než 30 milionů transakcí. Společnost zaměstnává přibližně 30 000 lidí a provozuje více než 3 600 prodejen v 18 evropských zemích.

O nadaci Pomozte dětem

Pomozte dětem je charitativní projekt spojený s celonárodní veřejnou sbírkou, který pořádá Nadace rozvoje občanské společnosti ve spolupráci s Českou televizí. Maskotem sbírky je žluté Kuře se záchranným kruhem.

Pomozte dětem poskytuje finanční příspěvky na přímou a účinnou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let v celé České republice.

Hlavním posláním projektu je umožnit dětem v celé České republice žít kvalitnější a radostnější život navzdory hendikepu a prostředí, ve kterém vyrůstají.

Každoročně jsou Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS) vyhlašována veřejná výběrová řízení na nadační příspěvky ze sbírky. Žadatelé jsou nestátní neziskové organizace (NNO) zajišťující přímou péči o znevýhodněné a ohrožené děti v ČR.

Více informací o Nadaci Pomozte dětem: https://www.pomoztedetem.cz/o-pomozte-detem/jak-pomahame/

 

Zdroj: Pepco

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Doporučujeme

Trump zavedl až stoprocentní cla na drony, ty z EU budou platit 15 procent

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek podepsal výnos zavádějící až stoprocentní cla na dovoz bezpilotních letounů, uvedl Bílý dům. Dovoz dronů z Evropské unie, stejně jako z některých dalších zemí, bude podléhat 15procentní celní přirážce.

První etapu Czech Tour ovládl Riley Sheehan

Američan Riley Sheehan vyhrál úvodní etapu Czech Tour z Prahy do Karlových Varů. V hromadném spurtu porazil Brita Bena Turnera, třetí skončil Estonec Romet Pajur. Nejlepší český výsledek zaznamenal šestý Dominik Neuman.

Rusko zesílí snahy o zničení všeho, co Ukrajině dodává Západ, řekl Lavrov

Rusko zesílí své snahy zničit všechno, co Ukrajině dodává Západ. Dnes to v rozhovoru s ruskou státní televizí řekl ministr zahraničí Sergej Lavrov. Vyloučil také možnost okamžitého zastavení bojů. Ukrajina se ruské agresi s pomocí Západu brání bezmála čtyři a půl roku.

Nigel Farage obhájil mandát. Jeho hlavním rivalem byla popelnice

Lídr britské strany Reform UK Nigel Farage vyhrál doplňovací volby v jihoanglickém přímořském letovisku Clacton, a vrátí se tak do britského parlamentu, informuje BBC. Politik v červenci po skandálu s nepřiznanými dary v hodnotě milionů liber oznámil, že se vzdává svého poslaneckého mandátu a bude se o něj znovu ucházet.

V Austrálii prudce ubývají obří sépie

V horní části Spencerova zálivu v Jižní Austrálii letos potápěči napočítali jen 44 obřích australských sépií. Ještě loni jich tam bylo více než 63 000 a v některých letech se jejich počet vyšplhal až ke stovkám tisíc. Za mimořádným propadem může stát rozsáhlý toxický vodní květ, který zasáhl tamní mořské prostředí.

Před požárem u chorvatského letoviska Omiš v noci uteklo 1000 lidí

Chorvatští hasiči od dnešní noci zasahují proti rozsáhlému požáru, který ohrožuje známé přímořské letovisko Omiš nedaleko Splitu. Před ohněm muselo utéct nejméně 1000 lidí, píší místní média. České ministerstvo zahraničí uvedlo, že evakuováno bylo 300 českých turistů. Hasiči proti požáru stále zasahují, situace se ve srovnání s nocí zlepšila, uvedl šéf hasičů Slavko Tucaković. Podle médií se několik desítek lidí zranilo, oběti na životech hlášené nejsou. Velký požár je hlášen i jižněji, na poloostrově Pelješac.

Německo kvůli požáru evakuovalo obec u hranic s Belgií, v Berlíně hořel výškový obytný dům

Němečtí záchranáři dnes kvůli lesnímu požáru evakuovali asi 2000 obyvatel obce Gey u hranice s Belgií, informuje server Západoněmeckého rozhlasu (WDR). Podle agentury DPA hasiči zasahují také u požáru obytného výškového domu nedaleko východoberlínského vlakového nádraží. Zranění utrpělo asi pět lidí.

Polsko překazilo plán na vraždu Američana, podle Tuska ho řídilo Rusko

Polské bezpečnostní složky zadržely ruského občana podezřelého z přípravy vraždy Američana ukrajinského původu. Premiér Donald Tusk tvrdí, že muže najaly ruské tajné služby. Zamýšlený útok se podařilo překazit krátce před jeho provedením.

Těžař bitcoinu Riot získal kontrakt za 9,1 miliardy dolarů

Společnost Riot Platforms uzavřela dvacetiletou smlouvu na poskytování výpočetní kapacity jedné z předních firem zabývajících se umělou inteligencí. Provozovatel bitcoinových dolů tak pokračuje v rozšiřování svého podnikání mimo těžbu kryptoměn.

Stíhačky NATO sestřelily dron nad Lotyšskem

Lotyšská armáda dnes nad ránem oznámila, že stíhačky NATO sestřelily dron ve vzdušném prostoru země. Finsko v podobnou dobu omezilo letecký a lodní provoz na východě Finského zálivu. Do vzdušného prostoru zemí sousedících s Ruskem či Ukrajinou letos opakovaně pronikly bezpilotní letouny zapojené do Ruskem vyvolané války na Ukrajině.

Britská ekonomika ve druhém čtvrtletí zpomalila na 0,4 procenta

Britská ekonomika pokračovala ve druhém čtvrtletí v růstu, její tempo však zpomalilo. Hrubý domácí produkt se od dubna do června zvýšil o 0,4 procenta po růstu o 0,6 procenta v prvních třech měsících roku. Výsledek odpovídal očekávání ekonomů.

Fulham odešel ze hřiště, Málaga kopla penaltu do prázdné branky

Přípravný zápas Fulhamu s Málagou skončil nevídaným zmatkem. Po remíze 2:2 zamířili hosté do šaten, zatímco domácí poslali penaltu do prázdné branky a začali slavit zisk trofeje Costa del Sol.

Maersk hlásí silný zisk, zároveň varuje: Světové dopravě dochází kapacita!

Geopolitické otřesy zatím globální lodní dopravu nezasáhly, omezené kapacity přístavů a kamionové dopravy by ale mohly vést ke zpoždění dodávek a k růstu sazeb za přepravu. V televizi CNBC to dnes řekli šéfové dvou velkých světových kontejnerových přepravců – dánské firmy Maersk a německé Hapag-Lloyd. Obě firmy také zveřejnily výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí, podle kterých se Maersku dařilo výrazně lépe.

V letadle, které Trump při odletu ze summitu NATO opustil, zůstali dva ministři

Dva členové kabinetu amerického prezidenta Donalda Trumpa zůstali při odletu ze summitu NATO v Turecku v letounu, který prezident z bezpečnostních důvodů opustil, informoval zpravodajský server CBS News.

Miliardový jackpot v loterii Powerball padl. Zatím neznámý šťastlivec vsadil v Illinois

Americká loterie Powerball má nového miliardáře. Výherní tiket se ziskem jackpotu ve výši 1,04 miliardy dolarů (zhruba 23 miliard korun) byl prodán ve státě Illinois. Jde o nejvyšší hlavní výhru v loterii od loňského roku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama