Více
  11.6 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Mauricius, to jsou barevné duny i vody plné delfínů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Azurově modrá laguna a nedotčené pláže jsou pouze špičkou ledovce toho, co Mauricius nabízí. Toto místo plné života, které se může pochlubit jedinečnou flórou a faunou, okouzlí každého milovníka tropů.

  Le Morne

  Tento čedičový monolit, pozůstatek vulkanické minulosti ostrova, vzbuzuje v návštěvnících pokoru. Uhnízděný na jihozápadním cípu ostrova je strážcem poloostrova Le Morne Brabant, který se nachází na úpatí hory. Je znám jako útočiště otroků na útěku v koloniální éře země a je hluboce zakořeněn ve vzpomínkách místních obyvatel. Otroci se zde vrhali z 556metrového vrcholu do prázdnoty, aby se vyhnuli chycení. Hora je uctívána jako symbol boje proti koloniálnímu útlaku a brána ke svobodě. V roce 2008 se dostala na seznam světového dědictví UNESCO. Je to hřiště pro archeology a geology, přístup byl nedávno umožněn i veřejnosti.

  Champ de Mars

  Představa, že jde o nejstarší dostihovou dráhu na jižní polokouli, je sama o sobě ohromující. Není divu, že to bylo místo vybrané pro oslavy, když Mauricius v roce 1968 získal nezávislost. Tato památka založená v roce 1812 pod britskou koloniální nadvládou nadchne sázkaře i milovníky koní. Champ de Mars se nachází v hlavním městě Port-Louis a je obklopen pásem sopečných hor. Trať dlouhá 1300 metrů, otevřená od března do prosince, každou sobotu vítá žokeje a koně z celého světa.

  Ganga Talao

  V mlžných výšinách ostrova, schované hustým lesem a horami, leží jezero známé místním jako „Grand Bassin“ (Velký rybník). Vzhledem k symbolickému spojení, o kterém se věří, že má s indickou Gangou (Ganga), je jezero (Talao) hlavním poutním místem Mauricijců hinduistického vyznání od roku 1898. Daří se v něm rybám a uprostřed má okouzlující ostrůvek. Kolem stojí několik chrámů, zasvěcených lordu Šivovi, kterého představuje 33 metrů vysoká socha, nejvyšší na ostrově.

  Centrální trh v Port Louis

  Central Market, ztělesňující viktoriánské dědictví britské nadvlády, je hlavním ekonomickým seskupením v srdci hlavního města. Protože neobstál ve zkoušce času, prošel v roce 2004 kompletní rekonstrukcí. Najdete tu čerstvé místní produkty i voňavé tradiční byliny, které mají léčivé vlastnosti. Vystoupejte po schodech nahoru a objevíte unikátní místní rukodělné výrobky. Ujistěte se, že před nákupem naplno využijete své vyjednávací schopnosti. A rozhodně nevynechejte místní stánky s dobrotami.

  Zaplavte si s delfíny

  Není v tom žádný háček! Plavání s delfíny je na Mauriciu běžné, zejména u západního pobřeží ostrova. Za svítání, kdy je moře už docela teplé, se ponořte a nechte se přivítat desítkami delfínů, kteří si s vámi budou chtít hrát. Setkání s velrybami je v těchto vodách také možné, spolu s několika žraloky. Vydejte se do vody s profesionály, kteří zajistí, že zvířata a jejich stanoviště jsou pečlivě respektována.

  Barevné duny Chamarel Coloured Earths

  Tyto duny, uspořádané do kaleidoskopu barev, jsou pro mnohé geologickou záhadou, kterou musíte vidět. Najdete je poblíž vesnice Chamarel, jedné z nejstarších na ostrově. Byly objeveny v 60. letech 20. století. Nepoškozené deštěm nebo větrem, toto neskutečné místo vás ohromí.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS