Více
  0.2 C
  Czech
  Sobota 28. ledna 2023

  Ekonomika USA v posledním čtvrtletí vzrostla. V druhé polovině roku jí ale přesto hrozí recese

  Výsledky z posledního čtvrtletí předčily očekávání amerických ekonomů. Hrubý domácí produkt Spojených států amerických totiž vzrostl o 2,9 procenta. Mohlo by se ovšem jednat o poslední "pozitivní" výsledky. Analytici totiž předpokládají, že americká ekonomika upadne do recese nejpozději v polovině letošního roku.

  Ruský hřbitov skrývá těla vojáků Wagnerovy trestanecké armády

  Pozemek na okraji malé rolnické obce na jihu Ruska se koncem loňského léta začal plnit desítkami nově vykopaných hrobů vojáků zabitých na Ukrajině. Místa odpočinku označují jednoduché dřevěné kříže a pestrobarevné věnce se znaky ruské Wagnerovy skupiny, obávané a utajované soukromé armády, píše agentura Reuters. Její reportéři navštívili ves Bakinskaja v Krasnodarském kraji na konci ledna, na hřbitově napočítali kolem 200 hrobů.

  5 nejlepších trhů v Santo Domingu

  Santo Domingo je hlavním městem Dominikánské republiky a jedním z nejstarších měst v Karibiku. Ať už hledáte jídlo, umění nebo oblečení, procházka po trzích Santo Dominga je nutností.

  Mary Kay Inc. oznamuje ocenění, milníky a úspěchy za celý rok 2022

  Dallas (USA) 30. prosince 2022 (PROTEXT/BusinessWire) – Zažehněte růžový ohňostroj: Společnost Mary Kay Inc. slaví své každoroční úspěchy. Po celý rok 2022 tato ikonická globální podnikatelská společnost rozvíjela dále své inovace ve sféře vědy o pleti, pokračovala ve svém úsilí o udržitelnost a sociální dopad a získala prestižní ocenění za své podnikání a vůdcovství. Tohle je skutečná krása – a důkaz, že téměř 60 let stará značka si udržuje vedoucí pozici pro ženy po celém světě.

  Níže je uveden výběr z úspěchů celého roku 2022. Pro zobrazení celého seznamu klikněte zde.

  ÉTOS A EKOSYSTÉM: VYNIKAJÍCÍ OBCHODNÍ VÝSLEDKY

  Skvělé místo pro práci

  • Portál Resume.io zveřejnil seznam „Společností, které zaměstnanci nechtějí opustit„, v němž společnost Mary Kay stanula na 8. místě. Mezi dalšími podniky se umístily: Virgin Atlantic, Merck & Co. a Thomson Reuters.

  • Od společnosti Kincentric Mary Kay získala čtyři ocenění pro nejlepší zaměstnavatele v Evropě a Malajsii.

  • Časopisem Forbes byla Mary Kay jmenována jedním z nejlepších amerických zaměstnavatelů střední velikosti v roce 2022.

  • Společnost Deloitte jmenovala Mary Kay jednou z nejlépe řízených společností v USA v roce 2022.

  • Mary Kay Čína byla společností Yidian Zixun jmenována „nejlepším zaměstnavatelem roku“.

  • Mary Kay Čína získala na 9. čínské konferenci o podnikatelských inovacích ocenění „Vynikající případy podnikatelských inovací v Číně v letech 2021 až 2022“ za kosmetické poradenství, které je moderním modelem flexibilní výdělečné příležitosti.

  • Společnost Mary Kay Čína obdržela od China Business Journal ocenění „Nejlepší zaměstnavatel platformy pro rozvoj kariéry“.

  • Společnost Mary Kay Čína byla uvedena jako příklad praxe DEI v publikaci „Driving DEI, Best Practices Guide 2022“, kterou sestavila společnost Page Group ve spolupráci se společností sHero.

  • Společnost Mary Kay Čína získala od společnosti sHero ocenění „Best Companies Prime Employers for Women“.

  • Společnost Mary Kay Polsko byla časopisem Financial Magazine jmenována jedním z „Nejlepších zaměstnavatelů v roce 2022“ v Polsku.

  • Mary Kay Česká republika / Slovensko získala označení „Nejlepší zaměstnavatel“ v rámci programu Kincentric Best Employers.

  • Společnost Mary Kay Bělorusko získala ocenění „Kosmetická společnost s přímým prodejem číslo jedna“ v rámci běloruských výročních národních cen „Number One“.

  • Společnost Mary Kay Španělsko byla jmenována jako „Nejlepší zaměstnavatel“ v rámci programu Kincentric Best Employers.

  • Společnost Mary Kay Europe byla jmenována jako „Nejlepší zaměstnavatel“ v rámci programu Kincentric Best Employers.

  • Společnost Mary Kay Malajsie byla jmenována jako „Nejlepší zaměstnavatel“ v rámci programu Kincentric Best Employers.

  Efektivita organizace

  Deborah Gibbinsová, provozní ředitelka, rozšířila svou roli v oblasti provozu, aby podpořila digitální strategii společnosti, která se má stát technologičtějším podnikem. Všechny IT funkce jí nyní podléhají.

  Nathan Moore byl jmenován do nově vytvořené funkce prezidenta pro globální prodej a marketing a převzal odpovědnost za všechny trhy Mary Kay po celém světě, kde podporuje nezávislé kosmetické poradce Mary Kay.

  Chaun Harper rozšířil svou funkci na ředitele dodavatelského řetězce s další odpovědností za přímé zásobování a smluvní výrobní funkce.

  Dr. Lucy Gildeaová rozšířila svou roli na pozici vedoucí pro inovace, produkty a vědu. Mezi její další povinnosti patří vývoj nových produktů, strategie a plánování produktového portfolia, vývoj a komercializace procesů (PrD&C), obalové inženýrství (PE) a dodržování předpisů v oblasti výzkumu a vývoje.

  Uznání vedoucích pracovníků

  David Holl, generální ředitel, obdržel cenu Bravo Leadership Award from Direct Selling News.

  Julia Simonová, ředitelka právního oddělení a tajemnice společnosti, obdržela cenu Roberta H. Dedmana za etiku a právo od Texas General Counsel Forum. Simonová působí také jako ředitelka pro diverzitu a inkluzi.

  Sheryl Adkins-Greenová, CXO, byla organizací D CEO, která oceňuje vlivné lídry v Severním Texasu, zařazena na seznam tzv. Dallas 500.

  Věda v pozadí krásy

  • Šest příjemkyň z celého světa získalo granty vytvořené s cílem pozvednout mladé ženy v oborech STEAM a povzbudit je, aby pokračovaly ve svých zájmech a kariéře.

  • Ve spolupráci se Společností pro investigativní dermatologii udělila Mary Kay
  ženám-vědkyním čtyři granty na výzkum zdraví kůže/kožních onemocnění
  .

  • V rámci 20. ročníku cen American Business Awards získala společnost Mary Kay ocenění Gold Stevie Award v kategorii „Nejhodnotnější produkt pro boj s onemocněním COVID“ za svůj dezinfekční prostředek na ruce.

  Digitální inovace

  • Aplikace Mary Kay® byla Asociací přímého prodeje jmenována finalistou v kategorii Technologické inovace.

  • Obchod Mary Kay China RC Store se stal citovaným obchodním případem ve výzkumu „Překlenutí genderové propasti v digitálním věku“, který společně iniciovaly Šanghajská akademie sociálních věd a Organizace OSN pro průmyslový rozvoj.

  POSLÁNÍ A SPOLEČENSKÝ DOPAD: KATALYZÁTOR ZMĚN

  Posílení postavení žen a genderová rovnost

  • S podporou společnosti Mary Kay uspořádala Mezinárodní telekomunikační unie otevřenou inovační soutěž, v níž odborná porota vybrala 10 nejlepších digitálních postupů a digitálních řešení s cílem vytvořit ekosystém pro začínající podniky a expandující podniky, který bude více zohledňovat rovnost žen a mužů a řešit řadu překážek, s nimiž se ženy podnikatelky při vývoji technologií potýkají.

  • Společnost Mary Kay Čína iniciovala projekt „Získávání perel“, jehož cílem je pomoci dívkám ze znevýhodněného prostředí dokončit středoškolské vzdělání tím, že získají kvalitní a rovné příležitosti ke vzdělání.

  • Nezávislé kosmetické poradkyně Mary Kay Čína získaly ocenění „Síla žen“ od čínské internetové společnosti Sohu.com.

  • Deborah Gibbinsová vystoupila na akci nazvané „Genderově inkluzivní inovační ekosystémy“, kterou uspořádala organizace Akcelerátor podnikání žen (WEA) v Ženevě (Švýcarsko).

  Julia Simonová působila jako porotkyně během soutěže We Empower UN SDG Challenge Pitch Night – kterou v září uspořádala Diane von Furstenbergová ve svém newyorském studiu. Soutěž, kterou společně pořádají Vital Voices a Global Futures Laboratory na Arizonské státní univerzitě, oceňuje pět podnikatelek, které ve svých komunitách prosazují cíle udržitelného rozvoje, a oceněným poskytuje školení zaměřená na budování kapacit a kontakty s podnikatelskými experty z celého světa. V roce 2022 zvítězila Yetunde Ayo-Oyalowová, zakladatelka organizace Market Doctors, která poskytuje zdravotní péči více než 120.000 lidí ve 12 státech Nigérie.

  • S podporou společnosti Mary Kay vyvinula Mezinárodní telekomunikační unie projekt, jehož cílem je řešit rozdíly v digitálních dovednostech žen a dívek tím, že jim poskytne přístup k bezplatným a vysoce kvalitním vzdělávacím modulům nezbytným k pokroku v digitální ekonomice.

  • Společnost Mary Kay oznámila výsledky pilotního projektu vesničky udržitelného rozvoje „The SDG Pilot Village Project“, který probíhal v letech 2017-2021) v Číně. Vydala zprávu o dopadech I. fáze, video a příspěvek na blogu. Projekt SDG Pilot Village byl založen v čínském městě Waj-pchu-la jako společné dílo Mary Kay, Rozvojového programu OSN (UNDP), Čínského mezinárodního centra pro ekonomické a technické výměny (CICETE), Nadace pro rozvoj žen v Číně a místními partnery.

  • Projekt SDG Pilot Village se stal finalistou soutěže Reuters Events Responsible Business Awards v kategorii „SDG Pioneer Award“.

  • Akcelerátor podnikání žen (Women’s Entrepreneurship Accelerator, WEA), který založila společnost Mary Kay ve spolupráci se šesti agenturami OSN, oznámil spuštění vůbec
  prvního bezplatného online programu pro získání certifikátu o podnikání
  , který vyvinula iniciativa SheTrades při Mezinárodním obchodním centru (ITC).

  • Díky daru 10 milionů RMB společnosti Mary Kay Čína a programu Mary Kay Women’s Entrepreneurship Program byly poskytnuty půjčky více než 46.157 podnikatelkám ve 23 čínských provinciích na podporu jejich podnikání a na zvýšení příjmů více než 84.000 žen. Program přejde do akceleračního plánu Mulan a kromě tradičních podnikatelských půjček začlení i budování schopností.

  • Společnost Mary Kay také sponzorovala výzvu World Series of Innovation (WSI) ve spolupráci s organizací Network for Teaching Entrepreneurship (NFTE) pro školní rok 2021-22. Na své návrhy řešení sedmi výzev WSI, z nichž každá se zaměřuje na podporu jednoho z cílů udržitelného rozvoje, v ní získalo dvacet jedna týmů začínajících sociálních podnikatelů celkem 16.800 dolarů. Ke sponzorům sedmi inovačních výzev patřili mj. Bank of the West, Citi Foundation, Mary Kay, Saint-Gobain North America, Ernst & Young, LLP (EY), Maxar Technologies a PIMCO.

  • Mezinárodní organizace práce (ILO) a WEA zveřejnily hodnocení rozvoje podnikání žen (WED) v Mexiku, které provedla společnost Mary Kay, s názvem „Evaluación de las condiciones marco para el desarrollo empresarial de la mujer, Sectores de comercio e industria en la Ciudad de México“.

  Rozmanitost, rovnost a začleňování (DEI)

  • Právní oddělení společnosti Mary Kay získalo ocenění Magna Stella Award za své úsilí v oblasti DEI od Texas General Counsel Forum.

  • Mary Kay Čína obdržela na slavnostním předávání cen společnosti sHero v roce 2022 ocenění Prime Employer for Women Gold Award a Driving DEI China Best Practices Award.

  • Prostřednictvím partnerství s organizací Equal Rights Trust pomohla společnost Mary Kay nastartovat „Iniciativu pro algoritmickou diskriminaci“, nový výzkumný a propagační program, jehož cílem je shromáždit důkazy o vzorcích diskriminace vznikajících v důsledku používání umělé inteligence a algoritmických rozhodovacích systémů.

  • Na výročním zasedání Společnosti kosmetických chemiků (Society of Cosmetic Chemists, SCC) „SCC75“ předaly paní A’Lelia Bundlesová, pravnučka madam C. J. Walkerové, a doktorka Michelle Hinesová, ředitelka pro složení produktů společnosti Mary Kay, stipendia madam C. J. Walkerové pro studenty z nedostatečně zastoupených menšin, kteří usilují o vysokoškolské vzdělání v oborech STEM souvisejících s odvětvím kosmetiky a osobní hygieny.

  • Společnost Mary Kay se připojila k akcelerátoru iniciativy
  UN Global Compact Target Gender Equality (Globální pakt OSN – Cílová rovnost mužů a žen)
  v návaznosti na strategickou schůzi paktu, která se konala v červnu 2021 s cílem prohloubit implementaci zásad posílení postavení žen a upevnit přínos společnosti k cíli udržitelného rozvoje 5.5, který vyzývá k plnému zapojení žen a rovným příležitostem pro vedoucí postavení do roku 2030.

  Genderově citlivé zadávání zakázek a diverzita dodavatelů

  • Provozní ředitelka Deborah Gibbinsová podepsala předmluvu k advokačnímu dokumentu OSN „Women’s Gender-responsive Procurement Advocacy Brief (Informační přehled genderově citlivého zadávání zakázek) s názvem „
  Strategická hodnota zakázek: Proč má zadávání zakázek s ohledem na rovnost žen a mužů smysl
  .“

  • Společnost Mary Kay byla jmenována
  Stříbrným šampionem v oblasti diverzity a inkluze dodavatelů za rok 2022
  za angažovanost v oblasti globální diverzity a inkluze dodavatelů a s ohledem na rostoucí náklady, politiky a postupy na podporu začleňování. Spolu s ní byly oceněny společnosti Bayer, Eaton Corporation, Goldman Sachs a Marriott International.

  Julia Simonová, ředitelka právního oddělení a ředitelka pro diverzitu a inkluzi, vystoupila na akci UN Women Europe and Central Asia (ECA) a asociace KAGIDER, kde hovořila o výsledcích průzkumu GRP, který provedla společnost IPSOS v Turecku. Cílem průzkumu bylo lépe pochopit překážky, s nimiž se ženy-podnikatelky setkávají. Simonová vyzvala soukromý a veřejný sektor, aby přijaly strategii zadávání zakázek zohledňující genderové hledisko.

  Onkologický výzkum

  • Nadace Mary Kay Ash Foundation SM oznámila udělení grantů ve výši 1 milionu dolarů deseti výzkumníkům z nejlepších výzkumných ústavů a univerzit v zemi, kteří provádějí průlomový výzkum rakoviny postihující ženy.

  Dr. Lucy Gildeová, ředitelka Mary Kay pro inovace, převzala jménem Nadace Mary Kay Ash Foundation cenu „Thrive Award“, udílenou organizací na podporu onkologických pacientů Cancer Support Community North Texas.

  Nadace Mary Kay Ash Foundation, spolu s Komplexním onkologickým centrem Harolda C. Simmonse při Jihozápadním lékařském centru Texaské univerzity v Dallasu, oznámila další příjemkyni Mezinárodního postgraduálního stipendia pro vědecké pracovníky v oblasti výzkumu rakoviny (International Postdoctoral Scholars in Cancer Research Fellowship). Je jím Dr. Maria del Rosario Chica Parradová, postgraduální studentka biologie ze španělské Málagy.

  Genderově podmíněné (GBV) a domácí násilí (DV)

  • Mary Kay byla oceněna v bílé knize Iniciativy OSN proti sexuálnímu násilí v konfliktech (Addressing Conflict-Related Sexual Violence: Private Sector Opportunities for Engagement) a organizace Committed to Good, vydané během zasedání Valného shromáždění OSN v roce 77. Iniciativa OSN proti sexuálnímu násilí v konfliktech (UN Action) sdružuje 21 subjektů OSN zabývajících se prevencí a reakcí na sexuální násilí v konfliktech.

  • Nadace Mary Kay Ash Foundation a společnost Mary Kay Inc.byly na zasedání Komise pro postavení žen (Commission on the Status of Women, CSW66) společně s vládami 16 zemí a devíti národními výbory UN Women oceněny ve
  výroční zprávě 2022 o činnosti Svěřeneckého fondu OSN pro odstranění násilí na ženách v roce 2021
  za své snahy o odstranění násilí na ženách a dívkách.

  • Společnost Mary Kay a nadace Mary Kay Ash Foundation podpořily příručku organizace CARE GBV Guidance for Development Programs, praktický nástroj pro realizaci vysoce účinných intervencí v oblasti GBV napříč oblastmi vlivu organizace CARE v rozvojových kontextech.

  • Společnost Mary Kay byla oceněna organizací Associaç?o Brasileira de Venda Direta (ABEVD) za kampaň „Sinal Vermelho“, která v roce 2021 upozornila na násilí páchané na ženách.

  Reakce na mimořádné události

  • V souvislosti s prohlášením o podpoře Mary Kay oznámila příspěvek na výzvu Červeného kříže pro řešení humanitární krize na Ukrajině.

  • Za svou reakci na mimořádné události v souvislosti s konfliktem na Ukrajině společnost Mary Kay obdržela ocenění Amerického červeného kříže pro partnery z podnikatelské sféry „Corporate Partner Award.

  • Nadace Mary Kay Ash Foundation obdržela na 20. ročníku American Business Awards bronzovou cenu Stevie za své zásluhy v boji proti COVID-19.

  • Od března 2022 charitativní program Mary Kay Čína v reakci na epidemii COVID-19 alokoval 1,049.800 jüanů na poskytnutí ochranných materiálů a životních potřeb 73 komunitám v 15 městech.

  Globální sociální dopady a lokální komunity

  • Společnost Mary Kay se umístila na 91. místě v žebříčku Purpose Power Index. Jedná se o třetí iteraci dosud nejrozsáhlejší studie zaměřené na vnímání poslání značky, která vychází z více než 20.500 individuálních hodnocení více než 5500 amerických spotřebitelů a zaměstnanců a zahrnuje přes 200 různých značek.

  UDRŽITELNOST A PRINCIPY ESG: BOHATŠÍ ŽIVOTY DNES PRO UDRŽITELNÝ ZÍTŘEK

  Změna klimatu

  • Společnost Mary Kay se zúčastnila akce pořádané regionálním sekretariátem Iniciativy korálového trojúhelníku pro korálové útesy, rybolov a potravinovou bezpečnost (CTI-CFF). Diskuse s názvem „Vůdčí ženy chránící ohroženou biologickou rozmanitost a ohrožené druhy v korálovém trojúhelníku“ upozornila na inovace a opatření, která podnikly vůdčí ženy v korálovém trojúhelníku při ochraně mořské biodiverzity.

  • Na zasedání Komise pro postavení žen (CSW66) uspořádal Women’s Entrepreneurship Accelerator (WEA) panel s názvem „Investice do žen, podnikatelek v boji proti změně klimatu„.

  • Dokumentární film Les naděje sleduje 71letou bojovnici za ekosystémy Doňu Angelicu a její čistě ženský tým z organizace Mujeres Unidas Para La Conservacion De Laguna Sanchez, jednu z partnerských organizací iniciativy The Nature Conservancy v Mexiku. Snímek byl oficiálně vybrán na Filmový festival environmentálních práv v Severní Dakotě a na Mezinárodní ženský filmový festival v Hot Springs. Krátký film, který produkovala společnost Mary Kay ve spolupráci s organizací The Nature Conservancy a který napsal, režíroval a produkoval výhradně ženský tým, byl již dříve jmenován semifinalistou festivalu Filmy pro les.

  Hospodaření s vodou

  • Společnost Mary Kay se zúčastnila konzultací s vládami Nizozemska a Tádžikistánu, aby zde pomohla definovat roli soukromého sektoru v rámci agendy pro hospodaření s vodou Water Action Agenda na Konferenci OSN o vodě v roce 2023.

  • Mary Kay také působila v panelu „Děláme vlny: Ženy v ochraně vody (Making Waves: Women in Water Conservation) spolu s organizací The Nature Conservancy. Virtuální debata se věnovala vůdčím ženským osobnostem z celého světa, které přijaly výzvu a stojí v čele úsilí o obnovu zdraví našich oceánů.

  Transparentnost a aktivismus (Vlastní zprávy a aktuality)

  • Společnost Mary Kay dokončila nástroj pro analýzu genderových rozdílů v rámci Zásad pro posílení postavení žen. S BSR, specializovanou organizací v oblasti odpovědnosti podniků, pak sdílela zjištění, jak mohou odborníci výsledky dále využít. Na základě analýzy zásad a postupů společnosti Mary Kay napříč různými obchodními funkcemi byla bilance společnosti Mary Kay zařazena do kategorie „Achiever“. Dalším krokem je odstranění zbývajících nedostatků v implementaci zásad posílení postavení žen (Women’s Empowerment Principles, WEP).

  • Společnost Mary Kay vykázala pokrok v plnění svých závazků vůči akčním koalicím Generation Equality Forum Action Coalition 5. Společnost Mary Kay se k těmto akčním koalicím přihlásila na Fóru o generační rovnosti v červenci 2021.

  • Společnost Mary Kay předložila zprávu o pokroku v rámci iniciativy OSN Global Compact, která se zabývá následujícími kategoriemi udržitelnosti: správa, lidská práva, práce, životní prostředí a boj proti korupci.

  O Mary Kay

  Mary Kay Ashová, jedna z prvních podnikatelek, které pronikly skleněným stropem, založila svou vysněnou kosmetickou společnost v roce 1963 s jediným cílem: obohatit život žen. Tento sen se rozrostl v multimiliardovou společnost s miliony nezávislých prodejců v téměř 40 zemích. Jako společnost zaměřená na rozvoj podnikání se Mary Kay snaží posilovat postavení žen na jejich cestě k ekonomické nezávislosti prostřednictvím vzdělávání, mentoringu, propagace, vytváření sítí a inovací. Mary Kay investuje do vědy, která stojí za krásou a výrobou špičkové péče o pleť, dekorativní kosmetiky, doplňků stravy a parfémů. Mary Kay také věří v bohatší životy dnes pro udržitelnější zítřek a spolupracuje s organizacemi z celého světa, které se zaměřují na propagaci špičkového podnikání, podporu výzkumu rakoviny, prosazování rovnosti žen a mužů, ochranu obětí domácího násilí, zkrášlování našich komunit a povzbuzování dětí, aby šly za svými sny. Více informací se dozvíte na stránkách marykayglobal.com, najdete nás na Facebooku, Instagramu a LinkedIn nebo nás sledujte na Twitteru.

  Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20221228005365/en/

  Kontakty

  Mary Kay Inc. Korporátní komunikace

  marykay.com/newsroom

  972 687 5332 nebo [email protected]

  Zdroj: Mary Kay

  Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

  (BW)

  Sledujte nás na sítích

  Renner se před rozjetou rolbou pokoušel zachránit synovce. Po nehodě má herec přes 30 zlomených kostí

  Herec Jeremy Renner se před nehodou na Nový rok snažil zabránit tomu, aby jeho sněžná rolba srazila jeho synovce, když byl americký umělec podle zprávy úřadu nevadského šerifa vtažen pod jedoucí vozidlo. Renner utrpěl vážná zranění a byl letecky transportován do nemocnice, kde podstoupil nejméně dvě operace.

  König začal studovat a zůstává v superbicích. Pomáhat mu budou čeští mechanici

  Je to oficiální – Oliver König pokračuje v mistrovství světa superbiků! Jeho manažer podepsal smlouvu a nově se tým bude jmenovat Orelac Racing Movisio. K českému závodníkovi přichází také nový technický ředitel Ital Thomasso Noccioli, o data se bude starat Michal Kněžínek a jedním z mechaniků se stane Lukáš Porš. „Domluvili jsme se, že od letošního roku půjde nově o česko-španělský tým, z čeho mám velkou radost. Očekávám, že se s Oliverem významně posuneme, i když konkurence bude letos ještě větší,“ prohlásil Miloš Čihák, jezdcův manažer. König je v současné době na testování ve Španělsku.

  UNHCR žádá konec praxe, kdy jsou ukrajinské děti v Rusku nabízeny k adopci

  Rusko porušuje základní principy ochrany práv dětí, když ukrajinským dětem mění pasy na ruské a dává je v Rusku k adopci. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekl šéf úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) Filippo Grandi. Uvedl také, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se na jeho úřad obrátil s žádostí, aby pomohl dětem z Ruskem okupovaných území na Ukrajině, na nichž se tato praktika odehrává.

  Washington je znepokojen eskalujícím napětím mezi Izraelem a Palestinou

  Washington vyjádřil znepokojení nad eskalací napětí mezi Izraelem a Palestinou. Izraelské síly ve čtvrtek zabily na Západním břehu devět Palestinců, včetně dvou civilistů. V pátek brzy ráno zachytila izraelská protiraketová obrana dvojici střel vypálených z Gazy, na město pak dopadly izraelské rakety. Tento požár se snaží uhasit OSN.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Renner se před rozjetou rolbou pokoušel zachránit synovce. Po nehodě má herec přes 30 zlomených kostí

  Herec Jeremy Renner se před nehodou na Nový rok snažil zabránit tomu, aby jeho sněžná rolba srazila jeho synovce, když byl americký umělec podle zprávy úřadu nevadského šerifa vtažen pod jedoucí vozidlo. Renner utrpěl vážná zranění a byl letecky transportován do nemocnice, kde podstoupil nejméně dvě operace.

  König začal studovat a zůstává v superbicích. Pomáhat mu budou čeští mechanici

  Je to oficiální – Oliver König pokračuje v mistrovství světa superbiků! Jeho manažer podepsal smlouvu a nově se tým bude jmenovat Orelac Racing Movisio. K českému závodníkovi přichází také nový technický ředitel Ital Thomasso Noccioli, o data se bude starat Michal Kněžínek a jedním z mechaniků se stane Lukáš Porš. „Domluvili jsme se, že od letošního roku půjde nově o česko-španělský tým, z čeho mám velkou radost. Očekávám, že se s Oliverem významně posuneme, i když konkurence bude letos ještě větší,“ prohlásil Miloš Čihák, jezdcův manažer. König je v současné době na testování ve Španělsku.

  UNHCR žádá konec praxe, kdy jsou ukrajinské děti v Rusku nabízeny k adopci

  Rusko porušuje základní principy ochrany práv dětí, když ukrajinským dětem mění pasy na ruské a dává je v Rusku k adopci. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekl šéf úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) Filippo Grandi. Uvedl také, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se na jeho úřad obrátil s žádostí, aby pomohl dětem z Ruskem okupovaných území na Ukrajině, na nichž se tato praktika odehrává.

  Nová technologie přemění vodní páru nad oceány v pitnou vodu

  Američtí vědci vymysleli technologii, která přemění vodní páru na sladkou vodu. Vodní páry nad oceány se nachází téměř neomezené množství a podle studie to nezmění ani globální oteplování. Technologii proto lze označit za udržitelné řešení, jak zásobovat pitnou vodou lidi v suchých a chudších oblastech.